Jak kupić akcje Prada SpA (2024)? – inwestowanie w akcje Prada

Czy jesteś zainteresowany inwestycją w znaną markę modową Prada ? W tym artykule dowiesz się, jak kupować i sprzedawać akcje Prady. W analizie porównujemy mocne i słabe strony akcji Prady, a także można sprawdzić najnowszą cenę akcji.

Jak kupować akcje Prady?

Jeśli chcesz kupić akcje Prady na dłuższą metę, nie zapomnij sprawdzić, jak radzi sobie Prada. Zapoznaj się z przeglądem brokerów, u których możesz kupić akcje Prada:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Prada bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Prada przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Prada?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Prada? Poniższy wykres pokazuje, jak zachowują się akcje Prady. Możesz także rozpocząć handel akcjami Prady bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Podstawowe dane spółki Prada

Poniżej można zapoznać się z kluczowymi informacjami o firmie Prada.

Analiza akcji Prada

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Prady ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Prada radziła sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Prada z ostatnich 5 dni

In the table below, you can see the stock prices of Prada for the last 5 days:

Jak zachowają się akcje Prady w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Prada w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza wyników akcji Prady, która może się nie sprawdzić.

Jakie są największe zalety inwestowania w akcje Prada?

Prada zbudowała silną reputację jako marka luksusowa. Klienci kupują produkty, aby pokazać, ile mają pieniędzy. Pozwala to firmie sprzedawać produkty z wysoką marżą zysku, co przyczynia się do solidnych wyników finansowych marki.

Prada jest również aktywna na rynku chińskim, gdzie popyt na produkty luksusowe stale rośnie. Jeśli Prada zdoła utrzymać tę pozycję, cena jej akcji może nadal rosnąć.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje Prady?

Największym ryzykiem związanym z inwestowaniem w akcje Prady jest konkurencja. Różne luksusowe marki rywalizują ze sobą o dominującą pozycję na rynku. Z pewnością mądrze jest mieć oko na sytuację gospodarczą: gdy gospodarka radzi sobie dobrze, ludzie mogą wydawać więcej na produkty luksusowe.

Ważna jest również reputacja marki. Prada była w przeszłości zamieszana w kilka skandali, a marka została uznana za rasistowską. Gdy klienci zdecydują się zbojkotować Pradę, cena akcji może gwałtownie spaść.

Jacy są najwięksi konkurenci Prada?

Jak inwestować w akcje Prady?

  1. Najpierw otwórz konto w wiarygodnym serwisie brokerskim
  2. Wybierz akcje Prada w oprogramowaniu handlowym
  3. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Prada
  4. Wybierz pomiędzy zleceniem rynkowym (natychmiastowym) a zleceniem z limitem (późniejszym).
  5. Opcjonalnie możesz ustawić zlecenie Stop Loss lub Take Profit.
  6. Naciśnij przycisk „Kup”, aby natychmiast rozpocząć inwestycję w akcje Prada.

Historia Prada

Prada została założona w 1913 roku przez braci Prada, Mario i Martina. Na początku sprzedawano tylko produkty dla zwierząt i buty parowe.

Miuccia Prada odziedziczyła firmę w 1978 roku i postanowiła rozpocząć produkcję plecaków. Plecaki stały się komercyjnym sukcesem. Miuccia Prada i jej partner biznesowy Patrizio Bertelli szukali następnie hurtowni dla swoich toreb w luksusowych domach towarowych i butikach na całym świecie. W 1983 roku Prada otworzyła drugi butik w centrum Galleria Vittorio Emanuele.

Prada stocks buying

Ekspansja międzynarodowa

W 1983 roku rozpoczęła się ekspansja firmy. Prada otworzyła lokalizacje na głównych ulicach handlowych w miastach takich jak Londyn, Paryż i Nowy Jork.

W 1984 roku Prada wprowadziła na rynek buty, a w 1985 roku klasyczną torebkę Prada. W 1989 roku Prada wprowadziła na rynek gotową do noszenia kolekcję dla kobiet. Dzięki zastosowaniu luksusowych tkanin, czystych linii i podstawowych kolorów, popularność Prady wzrosła.

Dzięki swojej oryginalności Prada stała się jednym z najbardziej wpływowych domów mody. W latach 90. marka Prada stała się symbolem statusu premium.

Skarga dotycząca Prada: Black Face

W grudniu 2018 r. pojawiły się skargi, że nowe akcesoria i ekspozytory w sklepach Prada będą zawierały wizerunki czarnych twarzy. Prada została zmuszona do usunięcia akcesoriów i ekspozycji ze swoich sklepów.

Oburzenie rozprzestrzeniło się w Internecie, gdy nowojorczyk oskarżył Pradę o używanie „obrazów podobnych do Sambo” w poście na Facebooku, po którym Prada zdecydowała się na złomowanie produktów. W tweecie Prada stwierdziła, że brzydzi się wszelkimi formami rasizmu i rasistowskich obrazów, a zatem nigdy nie zamierzała nikogo urazić.

Tego typu wiadomości, które szkodzą reputacji Prady, mogą wywierać presję na cenę akcji. Inwestując w akcje Prady, ważne jest zatem, aby uważnie śledzić najnowsze wiadomości. Zapobiega to utracie dużej ilości pieniędzy, gdy akcje spadną.

Czy warto kupować akcje Prady?

Segment luksusowy radzi sobie dobrze, ale nie oznacza to, że akcje Prady zawsze osiągają dobre wyniki. Na przykład w przeszłości Prada ucierpiała z powodu utraty reputacji, co wywarło presję na cenę akcji.

Dlatego przed dokonaniem inwestycji konieczne jest dokładne zbadanie akcji Prady. Należy porównać spółkę z jej konkurentami i zagłębić się w jej wyniki finansowe. Zapobiega to utracie dużej ilości pieniędzy dzięki inwestycjom w akcje Prady.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *