Jak kupić akcje Ryanair (2024) – inwestowanie w Ryanair

Coraz więcej osób wybiera się na wakacje samolotem. Nie tylko dlatego, że latanie jest teraz normą, ale także dlatego, że latanie staje się coraz bardziej przystępne cenowo. Jeśli zarezerwujesz bilety lotnicze w Ryanair , być może będziesz musiał zapłacić tylko 10 USD lub mniej za bilet.

Dzięki temu, że Ryanair sprzedaje tanie bilety lotnicze, spółka odnotowała ostatnio ogromny wzrost. Jako inwestor możesz to wykorzystać, inwestując w akcje Ryanair. Na tej stronie możesz bezpośrednio przeczytać, jak kupować akcje Ryanair.

Jak kupić akcje Ryanair?

Możesz zdecydować się na zakup akcji Ryanair. Ważne jest, aby dobrze zrównoważyć swój portfel akcji. Dlatego upewnij się, że nie kupujesz tylko akcji linii lotniczych. Dzięki temu ryzyko związane z inwestycjami pozostanie ograniczone.

Szukasz wiarygodnego brokera, u którego możesz kupić akcje Ryanair za pomocą jednego kliknięcia? Zapoznaj się z przeglądem wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ryanair bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ryanair przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest obecny kurs akcji Ryanair?

Jesteś ciekawy, jak akcje Ryanair radzą sobie na giełdzie? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, po jakiej cenie możesz kupić i sprzedać akcje Ryanair. Użyj przycisków, aby natychmiast otworzyć pozycję inwestycyjną:

Dane spółki Ryanair

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Ryanair.

Analiza akcji Ryanair

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Ryanair należy najpierw dobrze przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Ryanair rozwijał się w minionym okresie.

Ceny akcji Ryanair z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Ryanair z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Ryanair w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla Ryanair na 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchów cen akcji Ryanair i że prognoza ta nie musi się spełnić.


Inwestowanie w Ryanair

Dlaczego warto kupić akcje Ryanair?

 • Niskie koszty: Ryanair jest znany z niskich kosztów, co pozwala mu oferować loty po niższych cenach niż konkurencja.
 • Udział w rynku: Ryanair jest największą linią lotniczą w Europie.
 • Silna pozycja finansowa: Ryanair może nadal zwiększać swoje przychody i zyski.
 • Koncentracja na dodatkowych źródłach przychodów: Ryanair zarabia dużą część swoich przychodów na sprzedaży dodatkowego bagażu, miejsc i żywności.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Ryanair

 • Rynek europejski: Rentowność Ryanair jest silnie uzależniona od rynku europejskiego. Gdy Europa radzi sobie słabo, wyniki mogą znaleźć się pod presją.
 • Nowe przepisy: nowe przepisy dotyczące emisji gazów cieplarnianych i podatków mogą wywierać presję na rentowność Ryanair.
 • Reputacja: Reputacja Ryanair jest często pod presją. Według doniesień warunki pracy jej pracowników są słabe.
 • Konkurencja: Ryanair zmaga się z dużą konkurencją ze strony innych linii lotniczych, co ogranicza jego siłę cenową.
 • Typ samolotu: Ryanair korzysta wyłącznie z samolotów Boeing 737. Trudności techniczne z tym samolotem mogą zatem prowadzić do poważnych problemów dla Ryanair.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Ryanair?

Jak inwestować w akcje linii Ryanair?

Możesz zainwestować w Ryanair za pośrednictwem brokera online. Broker to firma, która umożliwia handel akcjami na giełdzie. Przegląd najlepszych brokerów można znaleźć tutaj.

Następnie możesz wyszukać i wybrać akcje w oprogramowaniu handlowym brokera. Możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami zleceń: zleceniem rynkowym i zleceniem z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego otwierasz inwestycję natychmiast po bieżącej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem kupujesz inwestycję po cenie, którą sam wprowadzasz. Ta druga opcja jest szczególnie odpowiednia dla aktywnych traderów.

Nie zapomnij przeprowadzić dokładnej analizy, aby określić, czy rozsądnie jest teraz kupić akcje Ryanair. Możesz skorzystać z następujących technik:

 • Analiza techniczna: zbadanie, czy istnieją określone poziomy, na których cena często napotyka opór.
 • Analiza fundamentalna: czy są jakieś wiadomości, które mogą sprawić, że zakup akcji Ryanair będzie atrakcyjny?

It’s also important to stay up to date with the latest developments, even after opening an investment in Ryanair stock.

Ryanair: ogólne informacje o firmie

Ryanair, znany również jako Ryanair Ltd, to linia lotnicza założona w 1985 roku przez Christy Ryan, Tony Ryan i Lian Lonergan. W pierwszych latach po założeniu Ryanair był stosunkowo nieznany. Zmieniło się to jednak, gdy firma zaczęła pozycjonować się jako tanie linie lotnicze. Dzięki możliwości oferowania niezwykle tanich biletów, Ryanair stał się ostatnio bardzo popularny.

Ryanair posiada obecnie flotę 412 samolotów, co wystarcza do przewiezienia 100 milionów pasażerów rocznie.

Czy warto inwestować w akcje Ryanair?

Jeśli rozważasz zainwestowanie w Ryanair poprzez zakup akcji, ważne jest, aby dokładnie zbadać sytuację firmy. Na akcje Ryanair mogą wpływać okoliczności zewnętrzne, co było widoczne podczas pandemii COVID-19 w 2020 r., kiedy prawie nikt nie latał z powodu lockdownów. Było to oczywiście straszne dla Ryanaira i spowodowało gwałtowny spadek cen akcji.

Jeśli chcesz zainwestować w Ryanair na dłuższą metę, ważne jest, aby sprawdzić, jak bezpieczne jest istnienie firmy. Skupienie się na tanich lotach może być dobrym pomysłem: konsumenci lubią wyjeżdżać na wakacje i wolą oszczędzać na podróżach lotniczych. Segment biznesowy wydaje się kurczyć, a ten segment jest mniej wrażliwy na ceny. Może to dać Ryanairowi lepszą pozycję rynkową niż liniom lotniczym takim jak KLM.

Inwestując w akcje Ryanair, zawsze zaleca się zbadanie sytuacji finansowej spółki. Sprawdź, czy firma nie jest obciążona dużym zadłużeniem i przeanalizuj jej przyszłą wizję. Ponadto nie zapomnij porównać Ryanair z konkurencją, aby ustalić, czy jest to naprawdę najlepsza opcja inwestycyjna.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *