Jak kupić akcje Siemens (2024)? – inwestowanie w akcje Siemens

Czy chciałbyś zainwestować w akcje Siemens ? W tym artykule dowiesz się, czy warto kupić akcje Siemens. Najnowszy kurs akcji można również znaleźć tutaj.

Jak kupować akcje Siemens?

Do you think Siemens fits within your portfolio? Before buying the stock, analyze how the company performs. Does the company have solid plans for the future, and does the economy perform well? Do you still think it is wise to buy Siemens stocks? Then it is best to do so with reliable stock broker:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Siemens bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Siemens przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Siemens?

Cena akcji Siemens podlega ciągłym wahaniom. Jako inwestor ważne jest, aby być świadomym najnowszych wydarzeń. Na poniższym wykresie można zobaczyć aktualną cenę akcji Siemens. Możesz również użyć przycisków kupna i sprzedaży, aby bezpośrednio otworzyć pozycję.

Dane spółki Siemens

Poniżej znajdują się kluczowe dane korporacyjne Siemens.

Analiza akcji Siemens

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży spółki Siemens, konieczne jest przeanalizowanie jej akcji. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Siemens rozwijał się w minionym okresie.

Ceny akcji Siemens z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji spółki Siemens z ostatnich 5 dni:

Ile wyniesie cena akcji spółki Siemens w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla Siemens w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji spółki Siemens i że prognoza ta niekoniecznie musi się sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Siemens?

  • Dywersyfikacja: Siemens generuje przychody w różnych sektorach, takich jak energetyka, opieka zdrowotna i automatyka przemysłowa.
  • Innowacje technologiczne: Siemens jest znany z innowacji na wysokim poziomie. Na przykład w ramach działu Siemens Healthineers firma produkuje zaawansowany sprzęt medyczny.
  • Silna marka: Siemens to silna marka, która działa w ponad 200 krajach. Zmniejsza to ryzyko inwestowania w akcje spółki Siemens.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Siemens

  • Zależność od sytuacji ekonomicznej: Siemens jest w dużym stopniu zależny od sytuacji finansowej firmy w zakresie swojego modelu biznesowego.
  • Konkurencja: branża technologiczna charakteryzuje się wysokim stopniem konkurencji, o czym należy pamiętać przed zakupem akcji spółki Siemens.
  • Regulacje: w dziedzinie energetyki i opieki zdrowotnej obowiązują surowe przepisy. Jeśli coś pójdzie nie tak, Siemens może zostać ukarany grzywną.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Siemensa?

  • General Electric Company
  • ABB
  • Schneider Electric
  • Honeywell International
  • Hitachi

Jak inwestować w akcje Siemens?

  1. Analiza akcji: sprawdzenie, czy spółka Siemens jest w stanie dotrzymać kroku konkurencji.
  2. Otwórz rachunek u brokera: otwórz rachunek na zaufanej platformie brokerskiej, gdzie oferują inwestowanie w akcje Siemens.
  3. Wybierz akcje Siemens: wybierz akcje Siemens i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
  4. Wybierz zlecenie: w przypadku zlecenia rynkowego kupujesz akcje natychmiast po aktualnej cenie, natomiast w przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić.
  5. Kup akcje Siemens: następnie naciśnij przycisk kup, aby bezpośrednio kupić akcje Siemens.

Kup akcje Siemens

Czym w zasadzie jest Siemens?

Siemens to pierwotnie niemiecki konglomerat, który z biegiem lat stał się globalnym graczem w dziedzinie elektroniki i elektrotechniki. W chwili pisania tego tekstu Siemens jest również aktywny w różnych sektorach. Siemens jest na przykład aktywny w przemyśle, sektorze energetycznym i opiece zdrowotnej.

W chwili pisania tego tekstu firma jest aktywna w nie mniej niż 190 różnych krajach. Główna siedziba Siemens znajduje się w niemieckich miastach Berlin i Monachium. Akcje Siemens są notowane na Deutsche Börse z symbolem SIE.

Firma o dużej różnorodności

Początkowo mogłoby się tak nie wydawać, ale Siemens jest rzeczywiście silnie zdywersyfikowaną firmą. W chwili pisania tego tekstu działalność tej firmy jest podzielona na co najmniej osiem różnych części. Są to:

  • Energia i gaz;
  • Energia wiatrowa i odnawialne źródła energii;
  • Zarządzanie energią;
  • Technologie budowlane;
  • Mobilność;
  • Cyfrowa fabryka;
  • Przemysł przetwórczy i napędy;
  • Healthineers;
  • Dział Usług Finansowych;

Sektory energetyczne mają największy udział w przychodach Siemensa: około 40% przychodów jest generowanych w tych sektorach. Głównymi rynkami geograficznymi dla Siemensa są Europa, Afryka i Bliski Wschód. Co ciekawe, rynki Ameryki Północnej i Południowej odpowiadają łącznie za zaledwie jedną czwartą całkowitych przychodów spółki.

Dlatego też, inwestując w akcje Siemensa, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować te regiony. Gdy gospodarka w tych regionach będzie radzić sobie dobrze, rentowność Siemensa prawdopodobnie wzrośnie.

Historia Siemens

Firma Siemens została założona 12 października 1847 roku przez Wernera von Siemensa i Johanna Georga Halske. Początkowo firma nie nazywała się Siemens, ale „Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske„. Firma weszła na giełdę w 1899 roku.

Podczas II wojny światowej Siemens wykorzystywał robotników przymusowych do pracy nad produktami dla Siemens & Halske. Ci robotnicy przymusowi znajdowali się w obozie koncentracyjnym Groß-Rosen i w około 20 różnych fabrykach, które powstały wokół obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

Firma Siemens, którą znamy dzisiaj, została założona w 1966 roku. W tym samym roku Siemens & alske AG podjęła decyzję o połączeniu z Siemens-Schuckertwerke AG i Siemens-Reiniger-Werke AG.

18 września 2011 roku Siemens ogłosił, że nie będzie już uczestniczył w budowie elektrowni jądrowych. W połowie 2013 roku Siemens zdecydował się również sprzedać firmie Nokia swój 50-procentowy udział w spółce joint venture z Nokia Siemens Networks.

Czy mądrze jest inwestować w akcje Siemens?

Akcje spółki Siemens mają kilka zalet i wad. Siemens zdywersyfikował swoją działalność biznesową na osiem różnych działów. Jest to korzystne, ponieważ prowadzi do dobrego poziomu dywersyfikacji ryzyka. Może to sprawić, że inwestycja w akcje Siemens będzie mniej ryzykowna, a tym samym bardziej atrakcyjna.

Należy jednak zauważyć, że ponad 40% przychodów pochodzi z działów energetycznych. Gdy sektory te osiągają słabe wyniki, cena akcji może znaleźć się pod presją. Jako aktywny inwestor możesz zareagować, otwierając krótką pozycję. Kupując akcje Siemensa, należy jednak uważnie obserwować rynek energii.

Kolejną słabością akcji Siemensa jest ich zależność od zewnętrznych dostawców. W przypadku problemów z tymi dostawcami rentowność spółki może znaleźć się pod presją. Spółka borykała się również z różnymi skandalami w mediach dotyczącymi korupcji. Konsekwencje tych skandali były ograniczone, ale gdyby w przyszłości spółka musiała zmierzyć się z większym skandalem, mogłoby to znacząco obniżyć cenę akcji.

Pomimo tych słabości, inwestycja w akcje Siemensa może okazać się dobra. Firma jest innowacyjna i co roku wprowadza nowe rozwiązania i produkty, które spełniają potrzeby klientów. Ponieważ marka jest tak dobrze znana na całym świecie, przemawia do wielu osób. Przed zakupem akcji należy jednak porównać spółkę Siemens z konkurencją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *