Jak kupić akcje Starbucks (2024)? – inwestowanie w Starbucks

Nawet osoby, które nie lubią kawy, dobrze znają markę Starbucks [symbol akcji=”SBUX” curr=”USD” curr_symb=”$”]. Chcesz kupić akcje Starbucks? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Starbucks.

Jak kupić akcje Starbucks?

Nawet w czasach złej koniunktury ludzie nadal piją kawę. Dlatego Starbucks może być dobrą inwestycją długoterminową. Ekspansja na nowe regiony może również przyczynić się do poprawy wyników Starbucks. Ale jak inwestować w akcje Starbucks?

Aby kupić akcje Starbucks, potrzebujesz konta u wiarygodnego maklera giełdowego:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Starbucks bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Starbucks przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Starbucks?

Chcesz wiedzieć, jak radzą sobie akcje Starbucks? W takim razie śledzenie kursu akcji może być atrakcyjne. Na tej stronie znajdziesz wykres z najnowszymi wydarzeniami rynkowymi i możesz otworzyć pozycję za pomocą przycisków.

Dane spółki Starbucks

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Starbucks.

Analiza akcji Starbucks

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży spółki Starbucks należy najpierw przeanalizować jej akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak udział Starbucks kształtował się w minionym okresie.

Ceny akcji Starbucks z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Starbucks z ostatnich 5 dni:

Jaka będzie cena akcji Starbucks w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla Starbucks w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji Starbucks i że prognoza ta nie musi się spełnić.

Kupowanie akcji Starbucks

Dlaczego warto kupować akcje Starbucks?

  • Silna marka: Starbucks to dobrze znana marka, która słynie z wysokiej jakości kawy. W rezultacie wielu konsumentów automatycznie kupuje produkty tej marki.
  • Dywersyfikacja: oprócz kawy, Starbucks zarabia również na sprzedaży żywności i towarów.
  • Innowacje technologiczne: Starbucks jest silny w zrównoważonym rozwoju i efektywnym zamawianiu kawy. Na przykład dzięki programowi Starbucks Rewards klienci mogą zamawiać kawę bezpośrednio przez aplikację mobilną.
  • Globalna obecność: Starbucks działa w ponad osiemdziesięciu krajach, co pozwala mu budować silny strumień przychodów z różnych regionów.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Starbucks

  • Zależność od sytuacji gospodarczej: ponieważ kawa Starbucks jest droga, firma jest zależna od dochodów rozporządzalnych konsumentów.
  • Zależność od dostawców: Łańcuch dostaw Starbucks jest złożony, co czyni firmę podatną na zagrożenia.
  • Zdrowie: konsumenci stają się coraz bardziej świadomi zagrożeń dla zdrowia związanych z produktami o wysokiej zawartości kalorii i cukru. Gdy konsumenci kupują mniej niezdrowych produktów, może to mieć wpływ na rentowność firmy.
  • Konkurencja: kawa jest dostępna niemal wszędzie. Gdy popularność Starbucks spada, firma może szybko stracić udział w rynku.

Kto stanowi konkurencję dla Starbucks?

Etapy inwestowania w Starbucks

Zanim kupisz swoje pierwsze akcje Starbucks, musisz wykonać kilka podstawowych kroków. Po pierwsze, ważne jest, aby zastanowić się, czy warto inwestować. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na utratę pieniędzy, nie powinieneś inwestować. Inwestowanie powinno odbywać się wyłącznie za pieniądze, których nie potrzebujesz natychmiast.

Gdy masz pieniądze do zainwestowania, możesz zdecydować się na zainwestowanie ich części w Starbucks. Po pierwsze, potrzebujesz konta u brokera. Broker to firma, która może kupować i sprzedawać akcje w Twoim imieniu. Chcesz wiedzieć, od której firmy najlepiej kupować akcje. Kliknij tutaj, aby porównać najlepszych brokerów.

Po otwarciu konta możesz łatwo znaleźć akcje Starbucks za pomocą funkcji wyszukiwania. Następnie należy wpisać, ile akcji chce się kupić. Musisz także zdecydować, czy chcesz kupić akcje bezpośrednio za pomocą zlecenia rynkowego. Alternatywnie można użyć zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia z limitem kupujesz akcje dopiero po osiągnięciu określonej ceny. W niektórych przypadkach rozsądne może być zastosowanie stop-loss: inwestycja zostanie automatycznie zamknięta przy określonej stracie.

Po otwarciu inwestycji warto regularnie ją oceniać. Należy sprawdzać, jak radzi sobie spółka i opracować strategię wyjścia.

 

Inwestowanie w Starbucks

O spółce Starbucks

Nazwa Starbucks jest bez wątpienia (bardzo) znana większości ludzi na tej planecie. Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni. Zdecydowana większość tych kawiarni znajduje się w Stanach Zjednoczonych i sąsiedniej Kanadzie.

Coraz więcej lokalizacji Starbucks jest otwieranych w innych częściach świata. Oprócz kawy Starbucks sprzedaje różne słodkie przekąski. Akcje Starbucks są notowane na NASDAQ jako SBUX.

Historia Starbucks

Pierwsza placówka Starbucks została otwarta w 1967 roku przez Jerry’ego Baldwina, Zeva Siegla i Gordona Bowkera w Seattle.

Pierwsza kawiarnia Starbucks

Pierwszy sklep Starbucks oprócz kawy sprzedawał również ekspresy do kawy. Przez pierwszy rok Starbucks kupował ziarna kawy od Peet’s Coffee & Tea. Jednak wkrótce Starbucks zdecydował się kupować ziarna kawy bezpośrednio od farmerów kawy.

ucks zdecydował się kupować ziarna kawy bezpośrednio od plantatorów.

Howard Schultz wchodzi do gry

Ważny kamień milowy miał miejsce w 1982 roku, kiedy przedsiębiorca Howard Schultz zdecydował się zainwestować w Starbucks. Podczas wizyty we włoskim mieście mody Mediolanie w 1982 roku wpadł na pomysł sprzedaży kawy i napojów espresso w lokalach Starbucks.

Od tego momentu nie było już możliwe kupowanie ziaren kawy od Starbucks. Chociaż był to dobry plan, trzem pierwotnym założycielom się to nie podobało. Chcieli, aby firma pozostała wierna swojej (pierwotnej) podstawowej działalności. Howard Schultz był jednak przekonany do swojego planu i postanowił założyć własną sieć kawiarni w 1985 roku pod nazwą „II Giornale„.

Sprzedaż Starbucks

W 1987 roku trzej założyciele ostatecznie sprzedali Starbucks firmie Schultza. Postanowił on zachować nazwę Starbucks i natychmiast wszystkie jego lokalizacje otrzymały nową nazwę. Postanowił rozszerzyć działalność Starbucks na inne miasta, takie jak Vancouver i Chicago.

Plusy i minusy kupowania akcji Starbucks

Pierwszy sklep Starbucks sprzedawał nie tylko kawę, ale także ekspresy do kawy. Przez pierwszy rok Starbucks kupował ziarna kawy od Peet’s Coffee & Tea. Nie minęło jednak wiele czasu, a Starbucks zdecydował się kupować ziarna kawy bezpośrednio od plantatorów.

Starbucks może z dumą twierdzić, że jest największą na świecie siecią kawiarni. Na całym świecie jest niezliczona liczba osób, które uwielbiają kawę i inne napoje dostępne w lokalach Starbucks, co czyni je bardzo popularnymi.

Pomimo ogromnej popularności Starbucks, istnieją również sygnały ostrzegawcze, które należy wziąć pod uwagę jako potencjalny inwestor w akcje Starbucks. Na przykład w przeszłości Starbucks angażował się w niewłaściwe ustalenia podatkowe w różnych krajach. Tego rodzaju informacje mogą wywierać presję na reputację Starbucks, co może mieć negatywny wpływ na cenę akcji.

Czy warto inwestować w akcje Starbucks?

Kupowanie akcji na ślepo nigdy nie jest rozsądne. Dlatego warto sprawdzić, czy zakup akcji Starbucks jest dobrym pomysłem.

Potężna marka to dobry powód, by inwestować w akcje Starbucks. Ludzie myślą o czymś więcej niż tylko o kawie, gdy przychodzą tu na filiżankę. Dla niektórych jest to biuro, a dla innych drugi salon. Ta niematerialna wartość jest trudna do oszacowania. W każdym razie trudno to po prostu skopiować.

Istnieją również koszty związane z przejściem do konkurencji ze względu na program lojalnościowy, który z powodzeniem wdrożyła. Zmniejsza to również prawdopodobieństwo, że konkurent będzie w stanie przejąć klientów firmy.

Jednak Starbucks może mieć trudniejszy czas z nowym pokoleniem. Milenialsi cenią sobie produkty organiczne. Starbucks spełnia to zapotrzebowanie, ponieważ firma zwraca szczególną uwagę na zrównoważoną produkcję kawy. Jednak wielu młodych ludzi woli kupować lokalnie od małych firm. Starbucks oczywiście nie jest firmą lokalną i będzie musiał przemówić do młodszego pokolenia w inny sposób.

Firma stara się wprowadzać innowacje, umożliwiając odbiór kawy. Nie jest jednak jasne, czy klienci Starbucks faktycznie przychodzą po kawę. Marka wyróżnia się właśnie dlatego, że jest dodatkowym miejscem, w którym ludzie mogą poczuć się jak w domu.

Dobrym powodem do zakupu akcji Starbucks jest duży potencjał wzrostu. Szczególnie w Chinach firma buduje coraz większy zasięg. Tamtejsza populacja staje się coraz bardziej zamożna, co może znacznie przyczynić się do rentowności spółki.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *