Jak kupić akcje Tencent (2024)? Inwestowanie w Tencent

Chcesz zainwestować w akcje Tencent ? Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne przed zakupem akcji Tencent. Pozwoli Ci to podjąć świadomą decyzję przed zainwestowaniem w spółkę.

Jak kupić akcje Tencent?

Czy wierzysz w przyszłość Tencent? W takim razie możesz rozważyć długoterminowy zakup akcji Tencent. Ważne jest, aby wybrać opłacalnego i niezawodnego brokera dla swoich inwestycji. Wiele osób traci znaczną część swoich zysków z powodu nadmiernych kosztów transakcyjnych.

Czy chcesz korzystać z usług wiarygodnego brokera przy zakupie i sprzedaży akcji Tencent? Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby bezpośrednio otworzyć konto u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Tencent bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Tencent przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualnie cena akcji Tencent?

Jesteś ciekawy aktualnego kursu akcji Tencent? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Tencent. Co więcej, dzięki przyciskom kupna i sprzedaży możesz bezpośrednio rozpocząć handel akcjami Tencent.

Informacje o firmie Tencent

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Tencent.

Ceny akcji Tencent w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Tencent z ostatnich 5 dni:

Co sprawia, że inwestowanie w akcje Tencent jest interesujące?

Chiny są rosnącym rynkiem

Inwestowanie w Tencent może być atrakcyjne! Chiny to wschodząca gospodarka z rosnącym rynkiem wewnętrznym. Inwestycje w Chinach mogą być zatem opłacalne. Ponadto internet jest rozwijającym się sektorem, a Tencent zbudował silną pozycję dzięki WeChat.

Pozycja dominująca

Tencent zbudował dominującą pozycję na chińskim rynku dzięki WeChat. Aplikacja do czatowania, którą czasami porównuje się do WhatsApp, ma ponad miliard użytkowników.

Tencent może konkurować ze swoimi konkurentami

WeChat „kradnie” wielu użytkowników głównemu konkurentowi, Baidu. Wielu użytkowników WeChat uważa wyszukiwarkę Baidu za niepotrzebną, ponieważ można korzystać z wielu usług w ramach WeChat:

  • Możesz rezerwować loty za pomocą WeChat
  • W WeChat można zarezerwować taksówkę.
  • Możesz używać WeChat do wykonywania płatności

Oprogramowanie Tencent jest zatem zróżnicowane, co czyni inwestycję atrakcyjną.

WeChat jest aktywny poza Chinami

W przeciwieństwie do wielu innych chińskich firm technologicznych, Tencent jest również aktywny w Ameryce, Europie i innych częściach Azji. Sprawia to, że firma jest nieco mniej podatna na zmiany polityczne i gospodarcze na rynku chińskim.

Silne podstawy finansowe

Tencent ma solidne podstawy finansowe, co oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby firma szybko napotkała problemy. Przychody firmy z reklam szybko rosną i jeśli trend ten się utrzyma, może ona odebrać Baidu więcej reklamodawców.
Buying Tencent stocks

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Tencent?

Presja polityczna

Inwestowanie w akcje Tencent nie jest całkowicie pozbawione ryzyka. Firmy technologiczne na całym świecie stoją w obliczu rosnącej presji politycznej. Rządy, na przykład, zadają więcej pytań dotyczących kwestii prywatności, a przepisy stają się coraz bardziej rygorystyczne. Co więcej, chiński rząd nie zawsze jest przewidywalny: może zablokować część Tencent z dnia na dzień.

Znaczna część przychodów Tencent pochodzi z gier. Chiński rząd coraz częściej nakłada ograniczenia na czas, jaki dzieci mogą spędzać na platformach do gier. Chiński rząd ściśle monitoruje również treści, które mogą być udostępniane na platformach Tencent, co utrudnia firmie przebicie się na arenie międzynarodowej.

Trudne relacje z Ameryką

Trudne relacje między Ameryką a Tencent również zwiększają ryzyko: rząd USA może zablokować różne usługi Tencent, co nie byłoby korzystne dla rentowności firmy. Podobny incydent miał miejsce w Indiach, gdzie konflikt graniczny doprowadził do zablokowania szeregu chińskich aplikacji.

Intensywna rywalizacja

Tencent stoi w obliczu dużej konkurencji, zarówno ze strony podmiotów chińskich, jak i zagranicznych. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na konkurencję, rozważając inwestycję w akcje Tencent.

Jak ryzykowna jest inwestycja w Tencent?

Skutki tych napięć są jednak ograniczone, ponieważ większość przychodów Tencent pochodzi z Chin. Wydarzenia te ograniczają jednak przyszły wzrost i warto być tego świadomym.

Monitorowanie kursu wymiany

Inwestując w Chinach, należy zwrócić uwagę na kurs wymiany walut. Akcje Tencent są notowane na giełdzie w Hongkongu. Przed zakupem akcji należy najpierw wymienić walutę na dolary hongkońskie. Kurs wymiany dolara hongkońskiego wpływa następnie na wyniki inwestycji.

W Tencent można również inwestować za pośrednictwem amerykańskiej giełdy papierów wartościowych. Jeśli wybierzesz giełdę amerykańską, kurs wymiany dolara odgrywa ważną rolę w Twoich wynikach.

Informacje o Tencent

Chińska firma Tencent, założona w 1998 roku, oficjalnie nazywa się Tencent Holdings Ltd. i jest jedną z największych firm na świecie. Wraz z Apple, Alphabet (Google), Microsoft i Amazon, Tencent jest jedną z największych firm na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Shenzhen, choć oficjalnie jest ona zarejestrowana na Wyspach Normandzkich.
Tencent stocks

Działalność spółki

Tencent rozpoczął działalność jako portal z grami. Dzięki kilku popularnym grom firma stała się jedną z największych firm zajmujących się grami na świecie.

Inną podstawową działalnością firmy są media społecznościowe. WeChat to najpopularniejsza aplikacja do czatowania w Chinach, a dzięki TenPay można również dokonywać płatności. W aplikacji można na przykład rezerwować loty i kupować produkty. Ułatwia to firmie zarabianie na swojej działalności.

Innym produktem tej firmy jest duży portal internetowy QQ, który jest największym i najpopularniejszym portalem internetowym w Chinach.

Dzięki tym produktom Tencent zbudował silną pozycję na chińskim rynku. Może to być dobry powód do zakupu akcji Tencent.

Znaczenie badań i rozwoju

Tencent rozumie znaczenie innowacji w świecie technologii. Ponad 50% pracowników firmy pracuje w dziale badań. Wprowadzając innowacje do swoich produktów, starają się nadążyć za konkurencją.

Przykładem sukcesu, jaki osiągnęli, jest opracowanie mobilnej wersji Call of Duty. Gra ta została uruchomiona we współpracy z Activision i w pierwszym miesiącu uzyskała ponad sto milionów pobrań.

Firma rozwinęła się dzięki przejęciom

Firma znacznie się rozrosła, częściowo dzięki różnym przejęciom. Na przykład w 1986 r. zakupiono 85% udziałów w fińskim producencie konsol do gier Supercell za 8,6 mld USD. Jest to największe przejęcie w historii Tencent.

Tencent inwestuje również w popularny chiński rynek e-sportowy. Na przykład nabyła Riot Games, która produkuje popularną grę League of Legends.

Przejęcia mogą mieć silny wpływ na cenę akcji. Dlatego zaleca się, aby przed zainwestowaniem w akcje Tencent najpierw zbadać, czy Tencent zamierza przejąć nowe firmy. Niektórzy inwestorzy obawiają się, że spalanie gotówki w przypadku tych inwestycji stanowi ryzyko.

Tencent inwestuje również w inne firmy

Tencent nie stroni również od dokonywania inwestycji tu i ówdzie. Na przykład firma ma udziały w Tesla, Snapchacie, Spotify, JD.com i Activision Blizzard. Pozwala to Tencent czerpać korzyści z działalności innych firm.

Zaletą tych inwestycji jest to, że firma stosuje dobrą dywersyfikację ryzyka. Jako inwestor korzystasz z tego, kupując akcje Tencent.

Pośrednia inwestycja w Tencent?

W akcje Tencent można inwestować, kupując je bezpośrednio. Będziesz jednak narażony na ryzyko kursowe, ponieważ cena akcji Tencent w dolarach hongkońskich może się znacznie wahać.

Możesz także pośrednio zainwestować w Tencent, kupując akcje Prosus na holenderskiej giełdzie papierów wartościowych. Firma ta ma duże udziały w Tencent.

Ograniczenia chińskiego rządu dotyczące działu gier

Firma ma trudne relacje z chińskim rządem. Gry wideo Tencent są często odtwarzane na telefonach komórkowych i stanowią 40% przychodów firmy. Chiński rząd regularnie ogranicza te gry wideo, aby zapobiec uzależnieniu.

Na przykład chiński rząd ograniczył korzystanie z gry Honours of Kings. W 2018 r. chiński rząd miał zastrzeżenia do gry Monster Hunter. Sprzedaż została wstrzymana dzień po oficjalnym wprowadzeniu gry.

Co więcej, firmy takie jak Tencent muszą same kontrolować, czy użytkownicy nie grają zbyt dużo. Młodzi ludzie nie mogą grać dłużej niż półtorej godziny dziennie. Jeśli firma nie zastosuje się do tych zasad, może stracić licencję.

Jest to ryzyko dla inwestycji w akcje Tencent: silna ingerencja rządu może wywierać presję na rentowność firmy. Miej to na uwadze, jeśli chcesz zainwestować w akcje Tencent!

Koncentracja na Europie

Ze względu na trudne relacje z chińskim rządem, Tencent bada nowe rynki, a Europa jest bardzo interesująca do tego celu. Firma zamierza zainwestować w Europie 10 miliardów euro. Nacisk zostanie położony na aplikacje w chmurze, sektor, który szybko rośnie, a także istnieje duże zapotrzebowanie na te produkty w Europie.

Firma chce pracować nad grami, które mogą być sprzedawane w Europie za pośrednictwem Niemiec. Ze względu na silne ograniczenia w Chinach, firma prawdopodobnie szuka lepszego rynku, na którym mogłaby sprzedawać swoje gry bez ograniczeń.

Dywersyfikacja na nowe regiony może mieć pozytywny wpływ na kurs akcji Tencent. Czy uważasz, że Tencent osiągnie lepsze wyniki w przyszłości? W takim razie warto zainwestować w akcje Tencent!

Czy inwestowanie w akcje Tencent to dobry pomysł?

Pomimo ryzyka, inwestycja w akcje Tencent może być interesująca. Mając ponad 1,2 miliarda użytkowników WeChat i rosnące zyski, trudno jest odwrócić się od spółki. Jednak zawsze warto dywersyfikować ryzyko: nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy bezpośrednio w akcje Tencent.

Należy także uważnie obserwować konkurencję. Jeśli inne firmy w Chinach zdołają dogonić Tencent, należy zachować ostrożność.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *