Jak kupić akcje Vopak (2024) – inwestowanie w akcje Vopak

Koninklijke Vopak NV to holenderska firma działająca na całym świecie jako operator terminali zbiornikowych, specjalizująca się w magazynowaniu i przeładunku płynnych i gazowych produktów chemicznych i naftowych. Chcesz samodzielnie zainwestować w akcje Vopak? Na tej stronie dowiesz się, gdzie możesz kupić akcje Vopak. Możesz również sprawdzić aktualny kurs akcji Vopak tutaj.

Jak kupić akcje Vopak?

Akcje Vopak można kupić za pośrednictwem brokera. Broker to podmiot, który ułatwia inwestowanie w akcje. Możesz zainwestować w Vopak za pośrednictwem jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Vopak bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Vopak przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest aktualny kurs akcji Vopak?

Dane spółki Vopak

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Vopak.

Ceny akcji Vopak w ostatnich 5 dniach

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Vopak z ostatnich 5 dni:

Jakie są korzyści z inwestowania w akcje Vopak?

 • Globalna obecność: Vopak działa w ponad 30 krajach, co sprawia, że firma jest mniej zależna od sytuacji gospodarczej w danym kraju.
 • Specjalizacja w magazynowaniu: Vopak specjalizuje się w magazynowaniu płynów, chemikaliów, olejów i gazów. Ta specjalizacja daje Vopak przewagę konkurencyjną i pozwala firmie osiągać dobre wyniki nawet w trudnych ekonomicznie czasach.
 • Nacisk na zrównoważony rozwój: Vopak kładzie silny nacisk na zrównoważony rozwój, co może przyciągnąć określony typ inwestorów.

What are the risks of investing in Vopak stocks?

 • Globalna obecność: Vopak działa w ponad 30 krajach, co sprawia, że firma jest mniej zależna od sytuacji gospodarczej w danym kraju.
 • Specjalizacja w magazynowaniu: Vopak specjalizuje się w magazynowaniu płynów, chemikaliów, olejów i gazów. Ta specjalizacja daje Vopak przewagę konkurencyjną i pozwala firmie osiągać dobre wyniki nawet w trudnych ekonomicznie czasach.
 • Nacisk na zrównoważony rozwój: Vopak kładzie silny nacisk na zrównoważony rozwój, co może przyciągnąć określony typ inwestorów.

Kim są najwięksi konkurenci Vopak?

Jak inwestować w akcje Vopak?

 • Krok 1: Najpierw zarejestruj się na wiarygodnej platformie brokerskiej.
 • Krok 2: Przejdź przez kolejne kroki, aby aktywować swój rachunek inwestycyjny.
 • Krok 3: Wpłać wystarczające środki na swój rachunek inwestycyjny.
 • Krok 4: Wybierz akcję Vopak i otwórz ekran zamówienia.
 • Krok 5: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Vopak.
 • Krok 6: Kliknij „kup”, aby natychmiast nabyć akcje Vopak
 • Krok 7: Regularnie oceniaj swoje wyniki inwestycyjne w Vopak.

Na czym polega działalność firmy Vopak?

Vopak zajmuje się przede wszystkim specjalistycznym magazynowaniem chemikaliów, gazów i różnych produktów naftowych. Działa na arenie międzynarodowej i zarządza ponad siedemdziesięcioma różnymi terminalami.

Vopak zarabia na wynajmie zbiorników magazynowych. Ponadto firma transportuje chemikalia za dodatkową opłatą. Pomimo międzynarodowej orientacji firmy, większość jej przychodów nadal pochodzi z Holandii.

Zakup akcji Vopak

Czy rozsądnie jest inwestować w akcje Vopak?

To, czy mądrze jest inwestować w Vopak, zależy w dużej mierze od sytuacji. Gdy cena ropy naftowej osiąga słabe wyniki, często mądrze jest kupić akcje Vopak. Na przykład podczas pandemii koronawirusa w 2020 r. cena ropy znacznie spadła. Ogólny popyt na ropę gwałtownie spadł, co doprowadziło do masowego magazynowania tego surowca. Vopak zapewnia specjalne magazyny ropy naftowej, co zwiększyło rentowność firmy w tym okresie.

Obecnie większość przychodów Vopak pochodzi z Europy (35-40%). Firma jest jednak w trakcie sprzedaży tej działalności i pozyskiwania większej pojemności w Azji i na Bliskim Wschodzie. Na rynkach wschodzących spółki takie jak Vopak mogą osiągać lepsze długoterminowe wyniki, co może być dobrym powodem do zakupu ich akcji.

W dłuższej perspektywie można zauważyć, że cena akcji Vopak jest stosunkowo stabilna, ponieważ dane dotyczące zysków są dość przewidywalne. Terminale w kompleksach przemysłowych i terminale gazowe są zazwyczaj wynajmowane na dłuższe okresy (czasami 20 lat lub więcej). Jednak umowy na magazynowanie ropy naftowej mają krótszy okres obowiązywania, co sprawia, że popyt na magazynowanie ropy naftowej jest najważniejszym czynnikiem determinującym przyszły kurs akcji Vopak. Jeśli uważasz, że popyt na magazynowanie ropy naftowej wzrośnie, zakup akcji Vopak może być rozsądnym posunięciem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *