Jak kupić akcje WhatsApp (2024): inwestowanie w WhatsApp

Z ponad 2 miliardami miesięcznych aktywnych użytkowników, WhatsApp jest potencjalnie atrakcyjną inwestycją! W tym artykule szczegółowo omawiam, jak kupić akcje WhatsApp.

Jak kupić akcje WhatsApp?

Krok 1: zarejestruj się u brokera

Nie można kupić akcji WhatsApp bezpośrednio, ponieważ akcje WhatsApp nie są notowane na giełdzie. Whatsapp został przejęty przez Facebooka w 2014 roku za 19 miliardów dolarów. Jeśli chcesz zainwestować w sukces WhatsApp, możesz zatem kupić akcje Meta (Facebook).

Aby kupić akcje Meta, będziesz potrzebował konta u wiarygodnego maklera giełdowego. W poniższym przeglądzie możesz od razu zobaczyć, z którymi maklerami możesz się zarejestrować, aby zainwestować w WhatsApp:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj WhatsApp bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w WhatsApp przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Krok 2: zweryfikuj swoje konto

Zanim będziesz mógł kupić akcje Whatsapp, musisz najpierw zweryfikować swoje konto brokerskie. Weryfikujesz swoje konto przesyłając następujące dokumenty:

  • Kopia paszportu
  • Potwierdzenie adresu zamieszkania

Po zatwierdzeniu konta możesz wpłacić pieniądze ze swojego konta bankowego.

Krok 3: Zakup akcji Whatsapp

Teraz wybierz firmę macierzystą WhatsApp, Meta, aby zainwestować w WhatsApp. W ramach ekranu zamówienia, następnie wprowadzasz kwotę, którą chcesz zainwestować. Alternatywnie możesz użyć zlecenia z limitem: ustawiasz wtedy cenę, po której chciałbyś kupić akcje. Naciśnij przycisk buy, aby wysłać zlecenie na giełdę.

Jakie są mocne strony WhatsApp?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego WhatsApp może być mądrą inwestycją. Jednym z dobrych powodów jest duża  liczba aktywnych miesięcznych użytkowników: 2 miliardy (!). Tych użytkowników można wykorzystać do celów marketingowych.

W przeszłości WhatsApp pobierał od swoich użytkowników 1$ rocznie. Obecnie firma zarabia głównie na oferowaniu specjalnych subskrypcji dla firm, a prawdopodobnie zarabia również na danych, które zbiera od swoich użytkowników.

Sama aplikacja jest popularna ze względu na silne bezpieczeństwo: szyfrowanie end-to-end zapobiega czytaniu wiadomości przez osoby trzecie. Ponadto, aplikacja oferuje kilka przydatnych funkcji, takich jak voice & i połączeń wideo.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w WhatsApp?

Model przychodów za WhatsApp może być wyzwaniem: ponieważ istnieje niewiele opcji reklamowych. W sieci społecznej, takiej jak Facebook, można wyświetlać reklamy bezpośrednio, ale jest to bardziej skomplikowane w przypadku usługi przesyłania wiadomości.

Innym ryzykiem dla WhatsApp są problemy z rządami. W przeszłości WhatsApp miał problemy z rządami dotyczące prywatności i rozpowszechniania dezinformacji.

Konkurencja jest ostatecznie największym ryzykiem inwestowania w WhatsApp. Podobne aplikacje jak Telegram i WeChat mogą ukraść użytkowników z WhatsApp. Ostatecznie, jest tylko miejsce dla ograniczonej liczby usług przesyłania wiadomości.

Historia stojąca za WhatsAppem

WhatsApp został założony w 2009 roku przez byłych pracowników Yahoo – Briana Actona i Jana Kouma. W tym czasie platforma była alternatywą dla wiadomości tekstowych i pozwalała ludziom na wysyłanie (międzynarodowych) wiadomości bez dodatkowych kosztów.

W 2014 roku WhatsApp został przejęty przez Facebooka za 19 miliardów dolarów, co czyni go jednym z największych przejęć technologicznych w historii.

Kup Akcje Whatsapp

Inwestycje alternatywne

Nie możesz inwestować bezpośrednio w akcje WhatsApp, ale możesz spróbować jednej z następujących akcji:

  • Skype: Skype służy również do wysyłania wiadomości i prowadzenia rozmów wideo.
  • Google (Alphabet): kolejny gigant technologiczny, w którego można zainwestować. Ciekawą alternatywą może być inwestycja w Google.
  • Tencent: możesz zainwestować w tę chińską firmę, która jest właścicielem WeChat. WeChat to największa chińska aplikacja do przesyłania wiadomości.
  • Slack: ta metoda komunikacji jest szeroko stosowana przez małe i duże przedsiębiorstwa i wciąż szybko się rozwija.

Czy warto inwestować w WhatsApp, czy raczej nie?

Możesz zainwestować w WhatsApp tylko kupując akcje Meta. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać, jak radzą sobie pozostałe biznesy Meta. W tym artykule możesz przeczytać moją szerszą analizę dotyczącą akcji Meta. Zawsze zadawaj sobie pytanie, czy akcje dobrze pasują do Twojego portfela inwestycyjnego, aby uniknąć utraty środków.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *