Kup akcje Alipay (2023): czy można zainwestować w Alipay?

Alipay jest największym serwisem płatniczym w Chinach. Dlatego mądrym rozwiązaniem może być inwestowanie w Alipay poprzez kupowanie i sprzedawanie jego akcji. W tym artykule można przeczytać, jak inwestować w akcje Alipay.

Jak kupić akcje Alipay?

W chwili pisania tego tekstu, Alipay jest nadal częścią Alibaba. Chiński rząd planuje jednak oddzielić Alipay od Alibaby. W Alipay można inwestować u następujących maklerów:

BrokerInformacjeRecenzja
eToroKupuj Alipay bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Alipay! 86% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.

Kiedy kupujesz akcje Alibaby, ważne jest, aby zbadać również ich inne biznesy. W końcu oprócz wyników Alipay, to one również będą decydować o zachowaniu ceny.

Jakie są mocne strony akcji Alipay?

 • Współpraca z partnerami: Alipay współpracuje z różnymi partnerami, co pozwala firmie przyciągać coraz większą liczbę costumowiczów. Różne banki i sklepy promują opcje płatności Alipay.
 • Dominująca pozycja w Chinach: Alipay przetwarza ponad 50% ruchu płatności online, a także korzysta z kwitnącej branży e-commerce w tym kraju.
 • Produkty finansowe: Alipay to coś więcej niż tylko dostawca płatności. Na przykład, za pomocą Alipay można również kupić ubezpieczenie lub pożyczyć pieniądze.
 • Rentowny: w przeciwieństwie do wielu innych chińskich firm technologicznych, Alipay jest rentowny.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w Alipay?

 • Regulacje rządowe: chiński rząd nie jest fanem sektora fintech i ogranicza rozwój Alipay.
 • Konkurencja: konkurencja w zakresie przetwarzania płatności online jest również bardzo konkurencyjna w Chinach. Tencent jest groźnym konkurentem, a swoje aplikacje wprowadza także coraz więcej banków.
 • Ograniczony zasięg: Alipay generuje prawie wszystkie swoje przychody w Chinach, co sprawia, że firma jest silnie uzależniona od zmian gospodarczych i politycznych na tym rynku.
 • Specyficzna nisza: Alipay zarabia tylko dzięki oferowaniu usług finansowych. Kiedy ta nisza nie ma się dobrze, akcje mogą osiągać słabe wyniki.

O Alipay

Alipay to chiński procesor płatniczy założony w 2004 roku przez Alibaba Group. Siedziba firmy znajduje się w Hangzhou.

Od tego czasu Alipay stał się wszechstronnym dostawcą usług finansowych. Oprócz płatności firma oferuje również inwestycje i usługi ubezpieczeniowe.

Kup akcje Alipay

Czy Alipay wejdzie na giełdę?

Istnieje duża szansa, że Alipay oddzieli się od Alibaby i wejdzie w przyszłości na giełdę. Wynika to z faktu, że chiński rząd chce rozdzielić te firmy. Z 700 milionami miesięcznych użytkowników, Alipay może być ciekawą inwestycją.

Jak kupić akcje Alipay?

 • Krok 1: otwórz konto u wiarygodnego brokera.
 • Krok 2: wpłać pieniądze na konto akcji ze swojego konta bankowego.
 • Krok 3: wybierz Alipay w ramach oprogramowania handlowego.
 • Krok 4: wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup.

Kupować akcje Alipay czy nie?

Kupno akcji Alipay może być mądrym posunięciem: dzięki dominującej pozycji firmy na chińskim rynku, Alipay zarabia dużo pieniędzy. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę największe zagrożenia. Konkurencja w Chinach rośnie, a chiński rząd coraz częściej rozprawia się z firmami posiadającymi „pozycję monopolisty”. Dlatego należy dokładnie przeanalizować ryzyko, rozważając inwestycję w akcje Alipay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *