Kup akcje Alipay (2024): czy można inwestować w Alipay?

Alipay jest największym serwisem płatniczym w Chinach. Dlatego mądrym rozwiązaniem może być inwestowanie w Alipay poprzez kupowanie i sprzedawanie jego akcji. W tym artykule można przeczytać, jak inwestować w akcje Alipay.

Jak kupić akcje Alipay?

W chwili pisania tego tekstu, Alipay jest nadal częścią Alibaba. Chiński rząd planuje jednak oddzielić Alipay od Alibaby. W Alipay można inwestować u następujących maklerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Alipay bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Alipay przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Kiedy kupujesz akcje Alibaby, ważne jest, aby zbadać również ich inne biznesy. W końcu oprócz wyników Alipay, to one również będą decydować o zachowaniu ceny.

Jakie są mocne strony akcji Alipay?

 • Współpraca z partnerami: Alipay współpracuje z różnymi partnerami, co pozwala firmie przyciągać coraz większą liczbę costumowiczów. Różne banki i sklepy promują opcje płatności Alipay.
 • Dominująca pozycja w Chinach: Alipay przetwarza ponad 50% ruchu płatności online, a także korzysta z kwitnącej branży e-commerce w tym kraju.
 • Produkty finansowe: Alipay to coś więcej niż tylko dostawca płatności. Na przykład, za pomocą Alipay można również kupić ubezpieczenie lub pożyczyć pieniądze.
 • Rentowny: w przeciwieństwie do wielu innych chińskich firm technologicznych, Alipay jest rentowny.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w Alipay?

 • Regulacje rządowe: chiński rząd nie jest fanem sektora fintech i ogranicza rozwój Alipay.
 • Konkurencja: konkurencja w zakresie przetwarzania płatności online jest również bardzo konkurencyjna w Chinach. Tencent jest groźnym konkurentem, a swoje aplikacje wprowadza także coraz więcej banków.
 • Ograniczony zasięg: Alipay generuje prawie wszystkie swoje przychody w Chinach, co sprawia, że firma jest silnie uzależniona od zmian gospodarczych i politycznych na tym rynku.
 • Specyficzna nisza: Alipay zarabia tylko dzięki oferowaniu usług finansowych. Kiedy ta nisza nie ma się dobrze, akcje mogą osiągać słabe wyniki.

O Alipay

Alipay to chiński procesor płatniczy założony w 2004 roku przez Alibaba Group. Siedziba firmy znajduje się w Hangzhou.

Od tego czasu Alipay stał się wszechstronnym dostawcą usług finansowych. Oprócz płatności firma oferuje również inwestycje i usługi ubezpieczeniowe.

Kup akcje Alipay

Czy Alipay wejdzie na giełdę?

Istnieje duża szansa, że Alipay oddzieli się od Alibaby i wejdzie w przyszłości na giełdę. Wynika to z faktu, że chiński rząd chce rozdzielić te firmy. Z 700 milionami miesięcznych użytkowników, Alipay może być ciekawą inwestycją.

Jak kupić akcje Alipay?

 • Krok 1: otwórz konto u wiarygodnego brokera.
 • Krok 2: wpłać pieniądze na konto akcji ze swojego konta bankowego.
 • Krok 3: wybierz Alipay w ramach oprogramowania handlowego.
 • Krok 4: wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup.

Kupować akcje Alipay czy nie?

Kupno akcji Alipay może być mądrym posunięciem: dzięki dominującej pozycji firmy na chińskim rynku, Alipay zarabia dużo pieniędzy. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę największe zagrożenia. Konkurencja w Chinach rośnie, a chiński rząd coraz częściej rozprawia się z firmami posiadającymi „pozycję monopolisty”. Dlatego należy dokładnie przeanalizować ryzyko, rozważając inwestycję w akcje Alipay.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *