Jak kupić akcje Twitcha (2024): analiza inwestycyjna

Twitch jest największą platformą streamingową dla e-gamingu. W tym artykule można przeczytać jak & gdzie kupić akcje Twitch. Omawiam również słabe & mocne strony akcji Twitch.

Jak kupić akcje Twitcha?

Twitch jest częścią Amazon. W związku z tym nie ma jeszcze możliwości zakupu pojedynczych akcji Twitcha, ale w przyszłości może się to zmienić. Bezpośrednio w Twitch można inwestować u następujących maklerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Twitch bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Twitch przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Kupując akcje Amazon, ważne jest, aby właściwie przeanalizować wszystkie ich biznesy. Dzieje się tak dlatego, że inwestujesz nie tylko w Twitcha, ale także we wszystkie inne firmy Amazon. Wyniki Twitcha określają więc tylko niewielką część ceny akcji Amazon.

Jakie są mocne strony akcji Twitcha?

 • Dominacja: Twitch jest największym serwisem livestreamingowym na świecie i jest ogromnie popularny dla e-sportów.
 • Potencjał wzrostu: Twitch rozszerza swoją ofertę o streaming koncertów muzycznych i innych wydarzeń.
 • Współpraca: Twitch jest częścią Amazon, korzystając z innych oddziałów firmy, takich jak Amazon Web Services (AWS).
 • Duże zaangażowanie: platforma przyciąga użytkowników o wysokim poziomie zaangażowania, co jest atrakcyjne dla reklamodawców.

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w Twitcha?

 • Zależność od streamerów: ludzie korzystają z Twitcha, ponieważ chcą oglądać swojego ulubionego streamera. Kiedy streamerzy przechodzą na inną platformę, firma może stracić klientów.
 • Strong competition: companies like YouTube, Facebook and Microsoft are all fighting for the attention of online consumers.
 • Limited revenue: the company’s revenue comes from advertisements and subscription sales. The question is whether this is enough for the company to continue to grow.
 • Regulatory risks: live-streaming can lead to regulatory risks such as censorship and content restrictions. Censorship can then drive users away to other platforms.
 • Risky content: Twitch has recently had problems with 'adult content’, extremism and hate content. This could damage the company’s reputation and put pressure on its stock price.
 • Copyrights: it is difficult for Twitch to check whether all streams comply with copyright rules. When this is not the case, Twitch can be sued.
 • Blockades: the governments of China, Slovakia, and Iran block Twitch. If more countries block Twitch, it could reduce the company’s profitability.

Kilka słów na temat Twitch

Twitch to platforma do streamingu na żywo dla e-sportów, która została założona w 2011 roku. Firma w ostatnim czasie gwałtownie zwiększyła swoją wartość i obecnie ma ponad 150 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników.

Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo rozgrywki na żywo, a tym samym komunikować się bezpośrednio ze swoimi zwolennikami.

Kup akcje Twitch

Jak zainwestować w akcje Twitcha?

Zanim zaczniesz inwestować w akcje, musisz najpierw założyć konto u wiarygodnego brokera. Makler giełdowy umożliwia wymianę pieniędzy na akcje.

Po zdeponowaniu pieniędzy na swoim koncie maklerskim, możesz od razu kupić akcje Twitch. Na ekranie zlecenia wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij przycisk kup, aby wysłać zlecenie na giełdę.

Kim są najwięksi konkurenci Twitcha?

 • YouTube: YouTube jest prawdopodobnie największym konkurentem Twitcha, z 2,3 miliardami miesięcznych użytkowników.
 • Discord: Discord jest również szeroko wykorzystywany przez graczy. Mimo, że funkcjonalności są nieco inne, jest też wiele podobieństw.
 • Netflix: Netflix rozważa również zanurzenie palców w branży gier.
 • OnlyFans: strona ta znana jest z filmów dla dorosłych, ale coraz częściej wykorzystywana jest również do streamingu materiałów z gier.

Jakie są inwestycje alternatywne dla Twitcha?

Możesz też rozważyć inwestycję w następujące akcje:

 • Activision Blizzard
 • Electronical Arts
 • Take-Two Interactive
 • Capcom
 • Zynga

Inwestując w te akcje, inwestujesz w rozwój branży gier. Zawsze poświęcaj wystarczająco dużo czasu na badanie działalności gospodarczej i rozwoju w tych firmach.

Analiza: kupić akcje Twitcha czy nie?

Inwestorzy zastanawiają się, czy powinni zainwestować w akcje Twitcha. W chwili pisania tego tekstu, Twitch jest nadal dominującym graczem w e-sporcie. Gaming staje się również coraz bardziej popularny, więc jest to wciąż rosnący rynek.

Ważne jest jednak, aby uważnie śledzić udział Twitcha w rynku. Konkurenci mogą odebrać Twitchowi udział w rynku. Inwestując w Twitch, mądrze jest więc monitorować to, co robią streamerzy. Ludzie przychodzą dla streamerów, a kiedy przełączają wszystkie razem, może to wywrzeć presję na cenę akcji Twitcha.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *