Jak kupić akcje American Airlines (2024)?

American Airlines to największa linia lotnicza na świecie. Czy wierzysz w przyszłość lotnictwa i uważasz, że American Airlines zbudowały silną pozycję w branży? W takim razie warto kupić akcje American Airlines! W tym artykule omówimy, jak inwestować w akcje American Airlines, a także sprawdzimy aktualny kurs akcji.

Jak kupować akcje American Airlines?

Mądrym posunięciem może być zakup akcji w perspektywie długoterminowej. Zanim to zrobisz, ważne jest, aby zbadać przyszłe perspektywy firmy takiej jak American Airlines. Czy uważasz, że firma może nadal rosnąć w przyszłości? W takim razie warto kupić jej akcje.

Czy chcesz wiedzieć, który broker jest dobry do kupowania akcji American Airlines? Zapoznaj się z poniższym przeglądem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach American Airlines! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj American Airlines bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w American Airlines przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Czy warto inwestować w akcje American Airlines?

Przed zainwestowaniem w akcje American Airlines konieczne jest dokładne zbadanie sytuacji gospodarczej. Zbadać, jak kształtuje się popyt na podróże lotnicze.

Ze względu na pandemię COVID-19 wiele firm odkryło, że podróże na duże odległości nie są konieczne do prowadzenia spotkań. Może to prowadzić do trwałego spadku w segmencie osób podróżujących służbowo, co może zaszkodzić rentowności firmy. Ponadto American Airlines zaciągnęły znaczne zadłużenie w 2020 r., aby przetrwać, co wpłynie na ich przyszłe wyniki i sprawi, że kupowanie akcji American Airlines będzie mniej atrakcyjne.

Nie zapomnij porównać American Airlines z kluczowymi konkurentami, takimi jak Delta Airlines i United Airlines. Inwestowanie w linie lotnicze zawsze było ryzykowne, ale obecny trend wydaje się jeszcze bardziej negatywny niż zwykle. Istnieje również ryzyko, że rządy jeszcze bardziej zniechęcą do latania ze względu na jego negatywny wpływ na środowisko. Kupowanie akcji American Airlines nie jest zatem pozbawione ryzyka!

Ile wynosi obecna cena akcji American Airlines?

Chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji American Airlines? Na poniższym wykresie można bezpośrednio zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje American Airlines:

Dane korporacyjne American Airlines

Poniżej znajdują się najważniejsze dane korporacyjne American Airlines.

Analiza akcji American Airlines

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji American Airlines, warto dokładnie przeanalizować te walory. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak American Airlines rozwijały się w minionym okresie.

Ceny akcji American Airlines w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji American Airlines z ostatnich 5 dni:

Jakie są prognozy dla American Airlines na 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o American Airlines w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą dotyczącą wyników akcji American Airlines i może się nie sprawdzić.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje American Airlines

  • Zależność od gospodarki: Sukces American Airlines w dużej mierze zależy od wydatków konsumentów. Na przykład pandemia COVID-19 poważnie zakłóciła branżę turystyczną i wywarła presję na rentowność.
  • Konkurencja: linie lotnicze doświadczają silnej konkurencji. Wywiera to presję na linie lotnicze, aby sprzedawały swoje bilety po niższych cenach, co wywiera presję na rentowność.
  • Ceny paliwa: Wyniki American Airlines są ściśle powiązane z cenami paliwa. Gdy zakup paliwa staje się kosztowny, rentowność firmy spada.
  • Regulacje: linie lotnicze na całym świecie znajdują się pod coraz większą presją ze względu na rosnące obawy o środowisko. Jeśli w przyszłości nałożone zostaną wyższe podatki, wartość akcji American Airlines może spaść.

Jacy są konkurenci American Airlines?

Jak inwestować w akcje American Airlines?

Możesz zainwestować w akcje American Airlines, otwierając konto u wiarygodnego maklera giełdowego. Kupując akcje American Airlines, należy zwrócić uwagę na koszty związane z amerykańskim rynkiem akcji. Często za inwestycje w akcje amerykańskie płaci się wyższe koszty transakcyjne, ponieważ płaci się również za przeliczenie waluty na dolary amerykańskie.

Po otwarciu konta należy najpierw wykonać kroki aktywacyjne. Aby ukończyć etapy aktywacji, należy przesłać kopię paszportu i potwierdzenie adresu zamieszkania. Po pełnej aktywacji konta możesz natychmiast rozpocząć inwestowanie w akcje American Airlines.

Wybierz akcje American Airlines na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Możesz także wybrać jeden z następujących typów zleceń:

  • Zlecenie rynkowe: kupujesz akcje bezpośrednio po obowiązującej cenie.
  • Zlecenie z limitem: kupujesz akcje po z góry określonej cenie.
  • Stop loss: za pomocą stop loss ustalasz cenę, po której Twoja pozycja zostanie automatycznie zamknięta.
  • Take profit: dzięki opcji take profit automatycznie zamykasz swoją pozycję z określonym zyskiem.

Nie zapominaj o regularnej ocenie swojej pozycji inwestycyjnej. Jeśli inwestycja przestanie Ci odpowiadać, możesz ponownie sprzedać akcje.

Zakup akcji American Airlines

Informacje o American Airlines

American Airlines jest największą linią lotniczą na świecie. Wraz ze swoimi regionalnymi partnerami, American Airlines obsługuje dużą międzynarodową i krajową sieć połączeń. American Airlines obsługuje 6 800 lotów dziennie do 350 miejsc docelowych w 50 krajach. Główna siedziba tej linii lotniczej znajduje się w Fort Worth w Teksasie (USA).

Loty regionalne obsługiwane przez American Airlines są zarządzane przez niezależne firmy i spółki zależne pod marką American Eagle. American Airlines i American Eagle działają z 19 węzłów, z których największym jest Dallas/Fort Worth (DFW). W Tulsa American Airlines prowadzi swoją największą bazę obsługi technicznej i napraw Maintenance and Repair Operation.

Historia American Airlines

Linie American Airlines powstały z firm Robertson Aircraft Corporation i Colonial Air Transport. Te dwie firmy zostały połączone w 1929 roku, tworząc The Aviation Corporation. W 1930 roku holding ten został przekształcony w spółkę operacyjną pod nazwą American Airways. W 1934 roku trasy linii lotniczych zostały zreorganizowane w zamknięty system, a nazwa firmy została zmieniona na American Airlines.

Samolot DC

American Airlines odegrały bezpośrednią rolę w rozwoju DC-3. Linie zwróciły się do Douglasa z prośbą o opracowanie samolotu sypialnego z 14-16 miejscami do spania, opartego na DC-2.

Prototyp DST (Douglas Sleeper Transport) odbył swój pierwszy lot w 1935 roku. Wersja z 21 miejscami została również wprowadzona na rynek pod nazwą DC-3. Pierwszy DC-3, który zszedł z linii produkcyjnej, został dostarczony do American Airlines, które rozpoczęły obsługę pasażerów w czerwcu 1936 roku.

Fuzja

W 2011 r. nastąpiło pogorszenie koniunktury w branży lotniczej. AMR Corporation, spółka macierzysta American Airlines, złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. American Airlines połączyły się z US Airways w 2013 roku. Nazwa American Airlines nie została zmieniona, ponieważ była to najbardziej rozpoznawalna marka na arenie międzynarodowej.

Czy uważasz, że ta fuzja przyczyniła się do wzmocnienia pozycji American Airlines? W takim razie warto kupić akcje American Airlines.

Czy powinieneś kupić akcje American Airlines?

To, czy warto kupować akcje American Airlines, zależy w dużej mierze od osobistej sytuacji inwestora. Z jednej strony, American Airlines to znana marka o dobrej reputacji. Linie mają rozległą sieć połączeń i latają do ponad 350 miejsc docelowych w 50 krajach. Ponadto program lojalnościowy AAdvantages przyciąga wielu klientów, a American Airlines udało się znacznie obniżyć koszty.

Inwestowanie w akcje American Airlines może być jednak bardzo ryzykowne. Wynika to z faktu, że regulacje dotyczące branży lotniczej są coraz bardziej rygorystyczne. Ważne jest również, aby uważnie obserwować konkurencję; jeśli konsumenci częściej wybierają inne linie lotnicze, pozycja firmy może znaleźć się pod presją.

Zawsze przeprowadzaj badania, aby ustalić, czy inwestowanie w akcje American Airlines jest odpowiednie dla Twojej osobistej sytuacji. Pozwoli to na podjęcie świadomej decyzji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *