Jak kupić akcje Ant Group (2024)?

Grupa Ant nie jest znana w świecie zachodnim. Jednak inwestowanie w Ant Group poprzez zakup ich akcji może być interesujące. Właścicielem tej firmy finansowej jest Jack Ma, założyciel Alibaby. W tym artykule przeczytasz wszystko o kupowaniu i sprzedawaniu akcji Ant Group.

Jak kupić akcje Ant Group?

Jesteś ciekawy u jakich brokerów możesz inwestować w akcje Ant Group? Otwórz konto, aby móc inwestować w akcje Ant Group:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ant Group bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ant Group przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Do czasu IPO można pośrednio inwestować w Ant Group, kupując akcje Alibaby, ponieważ Ant Group jest częścią Alibaby. Kiedy inwestujesz w akcje Alibaby, ważne jest, aby zbadać również inne działania biznesowe firmy.

IPO Ant Group: przesunięte w czasie

IPO Ant Group stałoby się być może największym IPO w historii. Spodziewane wpływy wynosiły 34,5 mld dolarów, a zainteresowanie było znaczne. IPO nie doszło jednak do skutku, a w poniższym zestawieniu można zapoznać się z obecnym statusem IPO Ant Group:

  • 3 listopada: giełda w Szanghaju wstrzymała IPO Ant Group. Zostało to prawdopodobnie zarządzone przez prezydenta Xi Jinpinga.
  • 5 stycznia: Jack Ma tymczasowo znika z rynku. Dzień później Donald Trump również blokuje wszystkie transakcje przeprowadzane za pośrednictwem Ant Group.
  • 13 kwietnia: Ant Group planuje zostać holdingiem finansowym, aby spełnić wymagania chińskiego banku centralnego.

IPO firmy Ant Pay prawdopodobnie odbędzie się w przyszłości. Najnowsze informacje o IPO firmy znajdziesz na tej stronie.

Jakie są mocne strony akcji Ant Pay?

  • Lider rynku: Ant Group jest liderem rynku w Chinach w zakresie usług finansowych.
  • Potencjał wzrostu: Coraz większa liczba Chińczyków dokonuje płatności online, co oznacza, że Ant Pay może jeszcze znacząco wzrosnąć.
  • Wiele źródeł dochodu: Przychody Ant Pay pochodzą z płatności cyfrowych, zarządzania majątkiem i pożyczek.
  • Współpraca: Ant Pay współpracuje z największymi firmami, takimi jak Alibaba, Tencent i Visa.

Ant Pay stock purchase

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w Ant Group?

Napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi

Wyraźnym ryzykiem są napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi: Trump coraz bardziej utrudnia chińskim firmom działalność w Ameryce. W przeszłości popularne aplikacje, takie jak TikTok, zostały już zbanowane.

Jeśli firma również trafi na czarną listę, nie będzie mogła korzystać z amerykańskich technologii, a przetwarzanie płatności w dolarach może stać się trudne. Obecnie płatności dokonywane za pośrednictwem Ant Pay są zablokowane w Ameryce.

Warto zauważyć, że Stany Zjednoczone nie są obecnie ważnym rynkiem dla firmy. Zyski generowane są w Chinach, a płatności online w Chinach wciąż rosną.

Silna konkurencja

Największym konkurentem Ant Group jest PayPal. PayPal Holdings działa w ponad 200 krajach i kontroluje 15 proc. udziałów w rynku międzynarodowym. Od 2019 roku firma działa również w Chinach, gdzie stanowi zagrożenie dla Alipay. Dużym konkurentem dla firmy jest również WeChat. Aplikacja Tencent ma ponad miliard użytkowników, a usługa ta może również wywierać presję na wzrost firmy w ramach chińskiego rynku.

Przed zainwestowaniem w akcje Ant Group, kluczowe jest zwrócenie uwagi na konkurencję. Tylko jeśli uważasz, że Alibaba może nadążyć za wzrostem Ant Group, zakup akcji może być wskazany.

Zależne od rynku chińskiego

Ant Pay jest silnie uzależniony od chińskiego rynku w zakresie swoich przychodów. Zmiany polityczne i gospodarcze w Chinach mogą więc wywierać presję na kurs akcji.

Rozporządzenie

Największym ryzykiem dla Ant Pay są surowe regulacje ze strony chińskiego rządu. Na przykład IPO firmy zostało wstrzymane przez chiński rząd. Ta silna kontrola może znacznie utrudnić rozwój firmy.

Na co zwrócić uwagę inwestując w IPO?

Ze względu na dużą nadsubskrypcję, nie można kupić akcji bezpośrednio w IPO. W przypadku niektórych brokerów udostępnienie wystarczającej liczby akcji może zająć wiele godzin.
Oczekuje się, że w dniu IPO Ant Group będzie miał miejsce znaczny obrót, co może czasami prowadzić do niskiej płynności. Dla inwestorów długoterminowych mądre może być odczekanie kilku godzin przed zakupem akcji.

O Ant Group

Ant Group jest spółką zależną znanej firmy e-commerce Alibaba. Początkowo firma została założona jako spółka holdingowa dla Alipay, ale od tego czasu rozszerzyła się i obecnie oferuje szeroki zakres usług finansowych, w tym mikropożyczki, ubezpieczenia, a nawet zarządzanie majątkiem.

Firma wydaje również karty kredytowe pod nazwą Ant Credit Pay i świadczy usługi w chmurze dla firm finansowych pod nazwą Ant Financial Cloud. Ant Group wyrosła więc na dużą i silną instytucję finansową, która może konkurować z takimi firmami jak Mastercard.

Cena akcji Ant Group

Jeśli jesteś ciekawy kursu akcji Ant Group, to poniższy wykres pokazuje aktualną cenę, po jakiej można kupić i sprzedać akcje po IPO.

Notowania Ant Group

Akcje Ant Group są notowane na giełdzie w Hong Kongu. Większość brokerów online umożliwia handel akcjami notowanymi na tej giełdzie.

Czy inwestowanie w Ant Group jest rozsądne?

Inwestowanie w Ant Group z pewnością może się opłacić. W Chinach firma jest ogromna, posiada 700 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników, co czyni ją potężnym graczem. Dodatkowo, firma zarządza również dużymi kwotami pieniędzy dzięki swojej usłudze Yu’e Bao. Platforma ta została pierwotnie zaprojektowana dla mieszkańców Chin, aby oszczędzać małe kwoty pieniędzy, które następnie są inwestowane w stosunkowo bezpieczne produkty inwestycyjne. Obecnie jeden na trzech Chińczyków inwestuje w fundusz Ant Group, co może być dobrym powodem do kupowania akcji.

Firma planuje również ekspansję na nowe rynki. Ekspansja na inne kraje może być wyzwaniem. W Chinach wiele osób korzysta już z Alibaby, a usługa płatności Ant Group, Alipay, jest popularną opcją na stronie z 1,3 mld użytkowników. Za granicą opcje płatności Ant Group są mniej znane, co utrudnia zdobycie udziału w rynku.

Pieniądze pozyskane dzięki IPO z pewnością mogą pomóc. Czy uważasz, że Ant Group będzie w stanie rozszerzyć się na inne obszary? W takim razie mądrym rozwiązaniem może być zakup akcji. Zawsze zadawaj sobie pytanie, czy dana akcja pasuje do Twojego portfela inwestycyjnego.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *