Jak kupić akcje TikTok (2024): wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem pieniędzy w akcje TikTok? Na tej stronie przeczytasz wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu akcji TikTok! Będe omawiał mocne i słabe strony TikTok, dzięki czemu możesz zdecydować, czy powinieneś dodać te akcje do swojego portfela inwestycyjnego.

Jak kupować akcje TikTok?

Krok 1: załóż konto u brokera

Aby handlować akcjami TikTok, musisz mieć założone konto u brokera. W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć, z jakich brokerów możesz skorzystać do wykonania swoich inwestycji:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj TikTok bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w TikTok przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Krok 2: zweryfikuj swoje konto & wpłać pieniądze

Zanim będziesz mógł kupić akcje TikTok, musisz najpierw zweryfikować swoje konto. Możesz dokonać weryfikacji przesyłając kopię paszportu i potwierdzenia adresu. Po zatwierdzeniu tych danych możesz natychmiast przesłać swoje fundusze na platformę.

Krok 3: kup akcje TikTok

Wybierz akcje TikTok na platformie brokera i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Naciśnij przycisk kup, aby przesłać zlecenie na giełdę.

Czy mogę inwestować w TikTok?

Sam portal TikTok nie jest jeszcze notowany na giełdzie: dlatego niemożliwe jest dokonanie bezpośredniej inwestycji na TikTok. Jednak przy niewielkim obejściu możesz stać się drobnym współwłaścicielem TikTok.

TikTok jest własnością chińskiej firmy ByteDance, która jest warta ponad 250 miliardów dolarów. Pomimo tak ogromnej wartości, akcje wynoszące tyle miliardów dolarów nie są również zbywalne na giełdzie.

Istnieje jednak kilka firm private equity, które zainwestowały w TikTok i są tym samym jego współwłaścicielami. Kupując akcje tych firm, nadal pośrednio inwestujesz w TikTok. Ważne jest jednak, aby dokładnie zbadać te firmy, ponieważ inwestują one również w wiele różnych firm. Ceny akcji firm private equity są określane przez łączne wyniki wszystkich ich inwestycji.

Możesz zainwestować w następujące firmy private equity, które są właścicielami części TikTok:

  • Kohlberg Kravis Roberts (KKR)
  • SoftBank Group (SFTBY)

Czym jest TikTok?

TikTok to popularna aplikacja do udostępniania filmów wideo, która od momentu powstania w 2016 roku niesamowicie się rozwinęła. W 2022 roku aplikacja została pobrana ponad miliard razy i jest bardzo popularna wśród młodych ludzi. Umieszczają oni na przykład filmy, na których wykonują tańce w nadziei na zdobycie większej liczby followersów.

Algorytm

TikTok stworzył wysoko rozwiniętą AI (sztuczną inteligencję) i wielu ekspertów uważa, że jest to właśnie główny sekret sukcesu tej aplikacji. Algorytm zbiera również dane o wszystkich swoich użytkownikach, co oczywiście jest warte dużo pieniędzy.

Sieci mediów społecznościowych zarabiają na czasie, jaki użytkownicy spędzają na ich stronach i aplikacjach. Algorytm TikTok stara się utrzymać zaangażowanie użytkowników przez jak najdłuższy czas, pokazując filmy, które pasują do ich zainteresowań.

Duża liczba użytkowników

Liczba użytkowników również robi wrażenie: z aplikacji każdego miesiąca korzysta ponad miliard osób, mimo nałożonej blokady w Indiach. Według Oberlo, użytkownicy na tej aplikacji spędzają średnio 52 minuty dziennie.

Przejęcie

Zarówno Oracle, jak i Walmart próbowały przejąć TikTok. Obie firmy prawdopodobnie będą bardzo zainteresowane algorytmem kryjącym się za aplikacją.

Przykładowo Walmart mógłby wykorzystać algorytm do przewidywania tego, jakie produkty chcą kupić ich klienci. W przyszłości algorytmy będą odgrywały coraz większą rolę w naszym społeczeństwie.

Ile warty jest TikTok?

ByteDance Ltd szacuje, że TikTok jest obecnie wart 60 miliardów dolarów, ale niektórzy inwestorzy uważają, że jego wartość jest dużo większa i wynosi ponad 100 miliardów dolarów.

Firma w 2019 roku osiągnęła przychody w wysokości ponad 17 miliardów dolarów, co jest ogromną kwotą jak na stosunkowo nową firmę.

Co sprawia, że inwestowanie w TikTok jest mądra decyzją?

Ogromna liczba jego użytkowników sprawia, że TikTok jest atrakcyjną inwestycją. Szeroki zasięg pozwala firmie zbierać i sprzedawać cenne dane. Firma oferuje również innowacyjne opcje reklamowe, które mogą skutecznie promować produkty i usługi.

Ponadto algorytm TikTok jest mocny, a firma może sprzedać (części) tego algorytmu innym firmom.

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w TikTok?

Nie wszystkie kraje są zadowolone z tego, że właścicielem ByteDance (macierzystej firmy TikTok) są Chiny. Wiele rządów obawia się, że chiński rząd źle wykorzysta zebrane dane, w efekcie czego TikTok został zakazany w Indiach. W Ameryce TikTok musi oferować swoje usługi za pośrednictwem TikTok Global, aby zapobiec problemom związanym z prywatnością.

Kolejnym zagrożeniem jest silna konkurencja. TikTok konkuruje z innymi popularnymi aplikacjami społecznościowymi – takimi jak Facebook, Instagram i YouTube. Jeśli popularność konkurencyjnej platformy wzrośnie, to TikTok może stracić użytkowników oraz swoje dochody. Ta niepewność co do przyszłego rozwoju może sprawić, że TikTok będzie ryzykowną inwestycją.

Porada: Kupić czy nie kupić akcji TikTok?

To, czy powinieneś zainwestować w TikTok, jest Twoim indywidualnym wyborem. Ogromna popularność i potężny algorytm TikTok z pewnością czynią go atrakcyjną inwestycją. Jednocześnie internetowe media społecznościowe są podatne na zagrożenia: w przeszłości Myspace szybko stracił swoją popularność. To właśnie dlatego mądrze jest dobrze rozważyć swoje wybory inwestycyjne i unikać inwestowania tylko w akcje o wysokim ryzyku.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *