Inwestowanie w Bitcoin Cash

Dzięki inwestycji w Bitcoin każdego dnia coraz więcej ludzi zarabia spore sumy pieniędzy. Handel Bitcoinami się opłaca, ponieważ występują ogromne wzrosty cen oraz bardzo często zmienia się ich wartość. Aczkolwiek ostatnio istnieje również możliwość inwestowania w walutę o nazwie Bitcoin Cash. Poprzez handel w różnych kryptowalutach, kupując zarówno Bitcoiny, jak i Bitcoin Cash, możesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Wszystko fajnie, ale jak naprawdę to wszystko działa i czym jest Bitcoin Cash?

Jak możesz zainwestować w Bitcoin Cash?

Istnieją dwa różne sposoby, które możesz wykorzystać do inwestowania w Bitcoin Cash. Pierwsza z nich jest metodą bardziej aktywną: możesz spekulować ceną kryptowaluty i zarabiać na jej spadku lub wzroście. Druga metoda jest bardziej skoncentrowana na perspektywie długoterminowej: kupujesz Bitcoin Cash z nadzieją, że w przyszłości będzie ona warta więcej.

Inwestycja w Bitcoin Cash poprzez zakup kryptowaluty

Niektórzy pozostali inwestorzy decydują się na zakup kryptowaluty Bitcoin Cash. W rzeczywistości można to porównać do zakupu akcji. W takiej sytuacji kupujesz Bitcoin Cash, mając nadzieje, że wartość tej waluty wzrośnie.

Bitcoin Cash możesz kupić na różnych platformach internetowych. Jestem wielkim fanem Plus500. Na tej platformą możesz kupić Bitcoin Cash w przeciągu zaledwie kilku minut. Plus500 również oferuje na sprzedaż wszystkie inne znane kryptowaluty. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby od razu utworzyć darmowe konto:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Aktywny handel Bitcoin Cash

Dostępnych jest obecnie kilka firm, które oferują aktywny handel kryptowalutą Bitcoin Cash. Dużą zaletą aktywnego handlu jest to, że możesz reagować w przypadku małych zmian. Ceny Bitcoin Cash bardzo szybko się zmieniają. Pewnego dnia cena może po prostu wzrosnąć lub spaść o kilka procent.

Za pomocą internetowego brokera możesz dokonywać aktywnych inwestycji. Jednym z najlepszych dostępnych brokerów jest plus500. Dzięki temu brokerowi możesz inwestować w CFD Bitcoin Cash z dźwignią handlową 1:2. Pozwala to na handlowanie tą nową kryptowalutą w mniejszym zakresie. Co więcej, w plus500 możesz skorzystać z konta demo i sprawdzić wszystkie możliwości całkowicie za darmo.

Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe konto demo w serwisie Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ceny przykładowe. Bitcoin Cash CFD na Plus500: usługa CFD, 80% inwestorów traci pieniądze.

Co chciałbyś wiedzieć o Bitcoin Cash?

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash może być postrzegany jako rozszczepienie oryginalnej waluty Bitcoin. Kiedy dwie grupy użytkowników nie potrafią się porozumieć co do przyszłości Bitcoin, to może powstać tzw. rozłam (ang. fork), przez co wirtualna waluta ulega rozdzieleniu. To samo stało się z Bitcoin Cash. Właściciele oryginalnej waluty Bitcoin otrzymają więc równą ilość Bitcoin Cash na swoim koncie.

Bitcoin Cash w wielu kwestiach jest bardzo podobny do waluty Bitcoin. Bitcoin Cash też jest zdecentralizowaną walutą, która nie jest łatwa do śledzenia. Żadna ze stron nie może kontrolować dokładnego wykorzystania tej waluty. To sprawia, że Bitcoin Cash jest atrakcyjny dla różnych grup ludzi.

Czemu Bitcoin Cash został stworzony?

Jak wcześniej wspomniano, Bitcoin Cash powstał z powodu konfliktu między dwiema grupami. W takich przypadkach najczęściej powstaje tak zwany rozłam (ang. fork), w którym waluta zostaje podzielona na dwa różne warianty. Konflikt wokół Bitcoin’a głównie dotyczył rozmiaru sieci transakcyjnej.

Bitcoin jest walutą stosunkowo powolną, przy czym realizacja transakcji w tzw. blokach trwa średnio około dziesięciu minut. Niestety jest to oczywiście bardzo nieefektywne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że Bitcoin staje się coraz bardziej powszechny przy dokonywaniu różnorodnych płatności. Bitcoin Cash próbuje rozwiązać ten problem poprzez zarezerwowanie większej ilości przestrzeni wirtualnej dla każdej transakcji. Dzięki temu transakcje z Bitcoin Cash mogą być wykonywane znacznie szybciej.

Bitcoin_Cash

Strategia inwestycji Bitcoin Cash

W przypadku inwestycji w Bitcoin Cash istnieją dwie konkretne strategie. W przypadku pierwszej strategii, skupiasz się na każdym ruchu. Przykładowo możesz składać zlecenia zarówno na ceny spadające, jak i rosnące, korzystając z CFD na platformie Plus500.

Druga strategia polega na dokonaniu zakupu Bitcoin Cash w odpowiednim jak najbardziej atrakcyjnym momencie. Jeśli masz duże zaufanie w przyszłość kryptowalut, a w szczególności w Bitcoin Cash, to możesz go kupić, gdy cena drastycznie spadła. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z przyszłych wzrostów cen.

Kiedy powinieneś kupić & sprzedać Bitcoin?

Sprawa wygląda identycznie jak podczas kupowania Bitcoinów. Podczas dokonywania zakupu Bitcoins Cash wyczucie czasu jest niezmiernie ważne. W związku z tym trzeba trzymać rękę na pulsie, czytać wiadomości i patrzeć na wzory na wykresie. Wspaniałą sprawą inwestowania w Bitcoin Cash za pośrednictwem internetowego brokera tj. Plus500, jest to, że zawsze można składać zamówienia na różne ruchy cen.

Dzięki współczesnym brokerom masz możliwość otworzenia pozycji krótkiej. W takiej sytuacji zarabiasz pieniądze, jeśli cena spadła. Dzięki temu można zarabiać pieniądze na dużych spadkach wahań. O tym, że Bitcoin Cash jest bardzo niestabilny, można było się przekonać w momencie jego uruchomienia. Gdybyś na samym początku otworzył pozycję krótką, a następnie kupił Bitcoin Cash, zarobiłbyś bardzo duże pieniądze.

Bitcoin_Cash_graph

Jak można zaobserwować na powyższym wykresie, istnieje wiele możliwości skorzystania z tej nowej kryptowaluty. Cena bardzo się zmienia, a dzięki wykorzystaniu dźwigni możesz jeszcze bardziej zwiększyć potencjał swoich inwestycji. Oczywiście ważne, aby pamiętać, że Bitcoin Cash jest niestabilny, co wiąże się z tym, że jest ryzykowny, dlatego najrozsądniej będzie, jeśli najpierw poćwiczysz na koncie demo.

Kurs wymiany Bitcoin Cash

Poniżej możesz zapoznać się z aktualnym kursem Bitcoin Cash. Możesz również inwestować bezpośrednio w Bitcoin Cash poprzez naciśnięcie przycisku kupna lub sprzedaży.

Przyszłość Bitcoin Cash

Niestety przyszłość Bitcoin Cash jest ciągle niepewna; to, czy ta nowa wirtualna waluta ostatecznie będzie miała prawo istnieć na rynku, będzie w znacznym stopniu zależało od liczby firm, które ją przyjmą. Na razie Bitcoin jest nadal największy i to się w najbliższym czasie nie zmieni. Jednak już na wstępie Bitcoin Cash zapewnił sobie dobrą pozycję, dzięki czemu jest już jedną z większych dostępnych kryptowalut. I to właśnie dlatego powinieneś przyjrzeć się uważnie, czy górnicy (ang. miners) i sprzedawcy cyfrowych walut decydują się na przyjęcie nowej waluty; może to wskazywać na to, że Bitcoin Cash staje się coraz bardziej powszechny, a to w konsekwencji może spowodować wzrost jego ceny.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.