Plus500 opinie: czy jest to rzeczywiście dobry broker?

Plus500 jest jedną najpopularniejszych platform brokerskich na Internecie. Zdecydowanie wyróżniają się oprogramowaniem, które jest niezmiernie wygodne w obsłudze oraz oferuje szerokie możliwości handlowe. W tej obszernej opinii przyjrzymy się dokładnie tej platformie oraz odpowiemy na wiele pytań m.in. czy mądrze jest rozpocząć handel za pośrednictwem Plus500. Przeczytaj moje doświadczenie z tym brokerem i przekonaj się na własnej skórze, czy ten broker mógłby stać się dla Ciebie odpowiednim partnerem handlowym.

Przegląd ogólnych wniosków

Na wstępie powiem, że jestem ogólnie bardzo mile i pozytywnie zaskoczony Plus500. Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu i szerokim możliwościom kontraktów CFD inwestorzy mają w Plus500 dostęp do wszystkiego, czego tak naprawdę potrzebują, aby aktywnie rozpocząć przygodę z handlem. Kursy na ich platformie są korzystne, a możliwości transakcyjne są bardzo szerokie. Nie oczekuj jednak, że będziesz miał dostęp do obszernego wsparcia lub materiałów edukacyjnych. Platforma Plus500 powinna być wyborem numer jeden, jeśli szukasz przede wszystkim brokera do aktywnego handlowania. Należy także pamiętać, że nie zawsze będziesz zarabiał pieniądze, dlatego zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

W skrócie: zalety

 • Szeroki wybór kontraktów CFD
 • Ciekawe w obsłudze oprogramowanie
 • Darmowe konto demonstracyjne z 40,000$ na start dla nowych klientów
 • Rzetelny i wiarygodny broker który został zweryfikowany

W skrócie: wady

 • Brak dostępu do obsługi klienta przez telefon
 • Brak wsparcia oraz materiałów edukacyjnych dla klientów
 • Nie nadaje się do inwestycji długoterminowych

Wskazówka: Chcesz dowiedzieć się więcej na temat handlowania na platformie Plus500? Zapraszamy do zapoznania się z naszym bezpłatnym przewodnikiem po Plus500.

Jakim rodzajem brokera jest Plus500?

Plus500 jest tak zwanym brokerem kontraktów CFD. W przeciwieństwie do bezpośredniego zakupu akcji u normalnego brokera, tutaj możemy dokonywać aktywnej spekulacji na rynku. Kupując kontrakt CFD, użytkownik spekuluje na wzroście lub spadku ceny danej akcji. Po otwarciu pozycji, wahania cen określają wynik.

Na platformie Plus500 możesz inwestować zarówno na wzrost jak i spadki cen. Chcesz wiedzieć więcej o inwestowaniu pieniędzy w kontrakty CFD? Zapoznaj się z tym artykułem.

Opinia dotycząca oprogramowania

Oprogramowanie brokera jest niezmiernie ważne. Rynek finansowy wymaga szybkich reakcji, działań i składania zleceń. W tej części omówimy platformę Plus500 i skupimy się przede wszystkim na ich wysokiej jakości oprogramowaniu. Omówimy jak założyć konto, jakość platformy, składanie zamówień, funkcje analityczne, konto demonstracyjne oraz przetestujemy oprogramowanie mobilne.

Założenie konta

Otwarcie konta Plus500 jest intuicyjne i możesz to zrobić za pośrednictwem ich strony internetowej. Konto demonstracyjne można założyć już w zaledwie 5 minut, jednak klienci którzy chcą korzystać z prawdziwego konta będą zmuszeni zaczekać chwilę dłużej z powodu weryfikacji i zatwierdzenia dokumentów. Czas zatwierdzenia zależny jest od obciążenia pracą w danym dniu, więc nie można określić dokładnie ile czasu będziesz musiał zaczekać na otwarcie konta. Do korzystania z oprogramowania Plus500 będziemy potrzebowali przeglądarki internetowej. Ich strona internetowa jest specjalnie przygotowana, aby można było również dokonywać transakcji na telefonie komórkowym lub tablecie. Chcesz założyć konto na platformie Plus500? Kliknij tutaj!

Plus500 rejestracja

Założenie konta na Plus500 to bułka z masłem

Ogromnym plusem Plus500 jest fakt, że można korzystać z ich bezpłatnego konta demonstracyjnego z kwotą na start w wartości 40.000€. Takie konto pozwala każdemu nowemu klientowi na dokładne wypróbowanie wszystkich możliwości i funkcjonalności. Oprogramowanie Plus500 jest niezwykle wygodne w użyciu, dzięki czemu osoby posiadające niewielką wiedzę lub umiejętności w zakresie obsługi komputera mogą otwierać i zamykać pozycje handlowe.

Nasze doświadczenie z tą platformą handlową

Zależało nam na stworzeniu rzetelnej i praktycznej opinii, dlatego też szczegółowo wypróbowaliśmy wszystkie funkcje i możliwości inwestycyjne na platformie Plus500. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że jest ona niezwykle przyjazna dla użytkownika. Jeśli nawet nie znasz się do końca na działaniu takich platform, to nie stanowi to żadnej przeszkody w rozpoczęciu przygody handlu papierami wartościowymi. Dzięki temu każda osoba będzie mogła stać się inwestorem.

Możesz zobaczyć wszystkie koszty i opłaty Plus500 na stronie https://www.plus500.com/en-CY/Help/FeesCharges?productType=CFD

Szukasz konkretnych papierów wartościowych? Jeśli tak, to powinieneś skorzystać z funkcji wyszukiwania lub przejrzenia listy. Znalezienie papierów z wykorzystaniem tych funkcjonalności jest niezmiernie wygodne. Kiedy jesteś już gotowy, żeby otworzyć pozycję to możesz wybrać zakup (spekulując na wzroście ceny) lub sprzedaż (spekulując na spadku ceny).

Po lewej stronie zawsze będziesz miał dostęp do menu, które zawiera następujące opcje:

 • Menu: zapoznasz się z pełnym przeglądem wszystkich opcji.
 • Handel: miejsce, do którego należy się udać, gdy chcesz natychmiast otworzyć nową pozycję.
 • Otwarte pozycje: przegląd Twoich aktywnych transakcji.
 • Zlecenia: zestawienie wszystkich otwartych zleceń użytkownika w systemie Plus500.
 • Zamknięte pozycje: zestawienie wszystkich zamkniętych pozycji użytkownika.
 • Prawdziwe pieniądze: za pomocą tej opcji przełączysz na handel prawdziwymi pieniędzmi.

W górnej części ekranu znajduje się przegląd Twojej sytuacji finansowej na koncie. Możesz tu zobaczyć, ile pieniędzy masz jeszcze do swojej dyspozycji. Uzyskasz także informacje, czy jesteś w stanie otworzyć dodatkowe pozycje. Pilnuj swojego salda finansowego, ponieważ jeśli jest ono ujemne, to może dojść do utraty wszystkich Twoich inwestycji.

Plus500 opinia oprogramowanie

ceny poglądowe

Korzystanie z zamówień

Oprogramowania Plus500 daje Ci również możliwość korzystania z zamówień. Dzięki zleceniom możesz automatycznie otworzyć pozycję po osiągnięciu określonej ceny. Nie zapomnij skorzystać z funkcji automatycznego zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss). Korzystanie z tej funkcji nie jest oczywiście obowiązkowe, ale zdecydowanie zalecamy jej użycie, ponieważ będziesz mógł automatycznie zamknąć pozycję po osiągnięciu określonej straty.

Plus500 otwieranie pozycji

ceny poglądowe

Po otwarciu pozycji można nią zarządzać za pomocą opcji w menu dotyczącej otwartych pozycji. Menu otwartych pozycji posiada podgląd Twoich zysków lub strat z inwestycji w czasie rzeczywistym.

Funkcje analityczne Plus500

Dzięki oprogramowaniu Plus500 można również korzystać z różnych funkcji i narzędzi analitycznych. Mogą być one wykorzystywane do wspierania i uzasadniania decyzji użytkownika. W naszej recenzji stwierdziliśmy jednak, że te cechy i funkcje są raczej na poziomie podstawowym. Inne, bardziej zaawansowane programy i narzędzia często oferują bardziej szczegółowy i mocniejszy wgląd. Czy Twoim głównym celem jest zostanie profesjonalnym daytraderem? Jeśli tak, to powinieneś zainteresować się programem MetaTrader. Może być on dla Ciebie bardzo przydatnym narzędziem do wykonywania bardziej złożonych analiz.

W ramach platformy Plus500 możesz wyświetlać na wykresie różne wskaźniki techniczne, które mogą pomóc w określeniu właściwych momentów na dokonanie kupna i sprzedaży.

Przydatną funkcją dostępną w oprogramowania Plus500 jest możliwość rysowania własnych linii i analiz na wykresie. Pozwoli to przykładowo rysować horyzontalne poziomy, na których cena często rośnie lub spada. Sporządzanie i wykonywanie analiz na wielu wykresach nie będzie przeszkadzać w ogólnej przejrzystości. Dzieje się tak, ponieważ raczej trudno jest prawidłowo zapisać analizy.

Możesz także zobaczyć odczucia i plany innych użytkowników Plus500. Ta funkcja pomaga przyjrzeć się dokładnie temu, co robią inni użytkownicy platformy Plus500. Może to pomóc użytkownikowi w podejmowaniu własnych decyzji inwestycyjnych.

Jakość konta demonstracyjnego

W tej opinii musimy wyraźnie podkreślić, że konto demonstracyjne jest dużym atutem platformy Plus500. Osobiście przetestowałem takie konto i muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony. Możesz sprawdzić wszystkie możliwości za pomocą fikcyjnych pieniędzy. Wyniki otrzymywane na koncie demo są identyczne z wynikami, które byś uzyskał na prawdziwym koncie. To potwierdza, że konto demonstracyjny doskonale nadaje się do zapoznania się z wszystkimi zaletami, funkcjami i możliwościami platformy Plus500. Jak już użytkownik zapozna się ze wszystkimi dostępnymi funkcjami, to wystarczy jedno kliknięcie myszką i może przejść na konto operujące prawdziwymi pieniędzmi.

Mobilne inwestowanie na Plus500

Plus500 przygotował aplikację, dzięki której będziesz mógł inwestować w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia czy nocy. Oczywiście, aplikacja mobilna jest trochę okrojoną i ograniczoną wersją oprogramowania dostępnego na komputery. Przykładowo aplikacja mobilna nie posiada żadnej funkcji analizy technicznej, ale idealnie nadaje się do śledzenia własnych bieżących pozycji.

Oprócz tego mobilny wersja pozwala na szybkie reagowanie na wyjątkowe sytuacje rynkowe oraz najnowsze osiągnięcia. Umożliwia ona także szybki dostęp do konta i jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich użytkowników chętnych na rozpoczęcie swoich inwestycji w serwisie Plus500.

Aplikacja mobilna plus500

Mobilna aplikacja zbiera bardzo dobre opinie

Opcje handlowe oraz wskazówki

Opcje i warunki transakcji są ważną częścią niniejszej recenzji Plus500. Przenalizujemy różne opcje inwestycyjne, a także sprawdzimy, czy są dostępne wystarczające wytyczne . Na samym końcu opiszemy w jaki sposób można wpłacać i wypłacać środki pieniężne na platformie Plus500.

Jakie są opcje inwestycji na Plus500?

Ogromny potencjał brokera Plus500 tkwi również w dużym wyborze opcji handlowych. Broker ten oferuje wiele możliwości handlowych: od kontraktów CFD na akcje, towary i indeksy po opcje, Forex i kryptowaluty. Liczba dostępnych akcji, w które można inwestować, jest przeogromna. Na Plus500 wszystkie znane akcje brytyjskie, amerykańskie i australijskie mogą być przedmiotem handlu jako kontrakty CFD. Jak widać, wszystko jest wręcz banalne.

Pamiętaj, aby nie zaczynać od przypadkowych inwestycji. Rozsądnie jest zwrócić uwagę na warunki związane z papierami wartościowymi, w które chcesz zainwestować swoje pieniądze. Warunki CFD można sprawdzić, klikając na ikonę informacyjną, gdzie zobaczysz między innymi, czy kontrakt CFD wygasa. Jeśli rzeczywiście wygasa, to pozycja zostanie automatycznie zamknięta po określonym czasie. Co więcej, można również zapoznać się z opłatą, którą trzeba zapłacić za utrzymanie otwartych pozycji.

Plus500 informacje o akcjach

Zawsze należy zapoznać się z warunkami dotyczącymi papierów wartościowych, którymi się handluje. ceny poglądowe.

Wskazówki i edukacja

Niestety, ale przewodnik Plus500 jest raczej ograniczony. Można skorzystać z kalendarza ekonomicznego, który wyświetla jakie wydarzenia mogą mieć wpływ na cenę. Ponadto można skorzystać z analizy technicznej, dodając do wykresu wskaźniki. To jednak wszystko, co spółka Plus500 ma do zaoferowania w odniesieniu do sekcji ze wskazówkami. Platforma Plus500 nie udostępnia żadnych informacji edukacyjnych na temat handlu. Jest to niewątpliwie jeden ze słabszych punktów tej platformy.

Wpłacanie pieniędzy na Plus500

Kluczową częścią każdej opinii jest niewątpliwie oprogramowanie, dlatego wiele osób ucieszy się z informacji, że deponowanie pieniędzy jest tutaj bardzo wygodne. Korzystając z oprogramowania Plus500, będziesz mógł zdeponować pieniądze w mgnieniu oka. Kiedy po raz pierwszy przejdziesz na konto operujące prawdziwymi pieniędzmi, będziesz musiał podać kilka dodatkowych informacji. Jedną z rzeczy, które trzeba będzie uzupełnić, jest lista pytań pozwalających ustalić, czy użytkownik ma wystarczającą wiedzę na temat inwestycji. Konieczne będzie także przesłanie kopii dowodu tożsamości.

Dlaczego musisz wykonać te dodatkowe kroki? Plus500 jest do tego zobowiązany i jest to etap kontrolny, który został wprowadzony w celu uniemożliwienia nierzetelnym osobom rozpoczęcia inwestycji na Plus500. Każda instytucja finansowa ma prawny obowiązek potwierdzenia tożsamości użytkownika. Czy Twój inny broker nie prosił o udzielenie takich informacje? Powinieneś być bardzo czujny! Istnieje duże ryzyko, że masz do czynienia ze stroną, która jest nierzetelna i może okazać się przekrętem.

Po zakończeniu części identyfikacyjnej będziesz mógł szybko zdeponować pieniądze. Możesz je wpłacić na swoje konto za pośrednictwem iDEAL, karty kredytowej oraz PayPal. Plus500 akceptuje inwestycje już od kwoty wynoszącej 100$. Przelew bankowy to kolejna zatwierdzona metoda płatności przy wpłacie pieniędzy. Należy wziąć pod uwagę, że wpłacenie pieniędzy za pomocą przelewu bankowego może potrwać kilka dni. Wpłacanie środków na konto Plus500 jest wygodne i dlatego w tej części naszej recenzji platforma Plus500 uzyskała wysoki wynik.

wpłacanie pieniędzy Plus500

Wpłaty na konto Plus500 można dokonywać przy użyciu wszystkich znanych metod płatności.

Wypłacanie pieniędzy na Plus500

Inwestowanie idzie oczywiście w parze z myślą o zarobieniu pieniędzy! Ale jak ma się kwestia wypłacania pieniędzy na platformie Plus500? Tutaj w przypadku przelewów bankowych możesz dokonać płatności już od 100$. Jeśli wolisz wypłacać pieniądze za pośrednictwem systemu Paypal lub Skrill, to minimalna kwota zaczyna się od 50$. Osobiście uważam, że te minimalne kwoty są jak najbardziej rozsądne i uczciwe. W przypadku, gdy stan Twojego konta jest zbyt niski, a Ty nadal chcesz wypłacić swoje pieniądze, to istnieje intuicyjny sposób, aby wykonać takie zadanie. Wystarczy wpłacić dodatkowe pieniądze, a następnie wypłacić całą kwotę z konta Plus500.

wypłacanie pieniędzy Plus500

Wypłata pieniędzy w serwisie Plus500 odbywa się całkowicie za darmo. Oczywiście jest to ogromny plus, na który zwróciliśmy uwagę w naszej opinii. Niektórzy brokerzy ośmielają się pobierać wysokie koszty za wypłatę pieniędzy. Dużym atutem jest również fakt, że wnioski o wypłatę są obsługiwane bardzo szybko. W moim przypadku rozpatrzenie wniosku o wypłatę zajęło około 3 dni, a dzień później pieniądze zostały wpłacone na moje konto bankowe. Mogę śmiało powiedzieć, że wypłata środków w serwisie Plus500 jest wykonywana w mgnieniu oka!

Koszty inwestycji na Plus500

Dużą zaletą Plus500 jest to, że nie trzeba płacić żadnej stałej prowizji. Możesz tutaj zarobić dużo pieniędzy nawet przy małych inwestycjach finansowych, jednak należy mieć na uwadze to, że bez wcześniejszego doświadczenia może to być bardzo trudne. Zawsze pamiętaj, że istnieje duże ryzyko związane z handlem i możesz być narażony na duże straty, szczególnie jeśli nie jesteś dobrze zaznajomiony z brokerem lub instrumentem, w który zainwestowałeś pieniądze. W praktyce u tego brokera nie ma minimalnej kwoty wymaganej do tego, aby inwestycja była rentowna. No dobrze, ale na czym tak naprawdę zarabia broker Plus500? Zarabiają oni na dwa sposoby.

Ogólnie stawki na Plus500 są bardzo korzystne. Kiedy planuje się kupno akcji na dłuższy okres, DEGIRO jest lepszym wyborem. Pamiętaj, że w Plus500 możesz aktywnie handlować wyłącznie przy użyciu kontraktów CFD.

Spread na Plus500

Pierwszym sposobem, dzięki któremu Plus500 zarabia pieniądze, jest obliczenie marży (ang. spread). Przy zakupie lub sprzedaży papierów wartościowych zawsze istnieje różnica między ceną kupna, a sprzedaży. Są to koszty transakcji płacone na Plus500.

Marża Plus500

Spread jest różnicą pomiędzy ofertą, a ceną sprzedaży.

Przyjrzyjmy się tym kosztom transakcji w Plus500; spread EUR/USD jest dynamiczny. Oznacza to, że spread może się zwiększać lub zmniejszać w zależności od wielkości rynku. W momencie sporządzania niniejszego dokumentu spread EUR/USD wynosi tylko 0,6 pipsa, co odpowiada 0,00006 centów. Jest to znacznie tańsze w porównaniu do jednego z głównych konkurentów eToro. W chwili obecnej inwestorzy eToro płacą spread w wysokości 3 pipsów lub 0,0003 centów.

Na holenderskiej giełdzie Philips, obecnie musisz zapłacić spread w wysokości 5 centów. eToro jest nieco tańsze pobierając spread tylko w kwocie 4,7 centów. Różnica w cenie jest jednak nieznaczna. Innym przykładem są akcje Google. W Plus500 płacisz 1,25 dolara spreadu za akcję. W przypadku eToro spread ten wynosi obecnie ponad 3 dolary. Wydaje się, że w większości przypadków platforma Plus500 jest tańsza w obrocie akcjami w porównaniu z jej głównym konkurentem.

Koszty Plus500 opinia

ceny poglądowe

Na koniec, przyjrzyjmy się marży na Germany30. Plus500 stosuje dynamiczny spread, który podczas pisania tej recenzji wynosił 3,24 euro. Stawka na eToro jest znacznie wyższa, ponieważ nalicza spread w wysokości prawie 7 euro. Jeśli chodzi o koszty transakcji, Plus500 jest zatem bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem inwestycyjnym. Niskie koszty transakcji na platformie Plus500 mogą skutkować wyższym zwrotem z inwestycji.

Opłata finansowa lub koszty finansowania w ciągu jednej nocy

Drugi sposób, w jaki Plus500 zarabia pieniądze, to pobieranie tzw. opłaty za nocne finansowanie. Podczas handlu kontraktami CFD broker tymczasowo pożycza pieniądze na inwestycję. Dzienna opłata za finansowanie jest zawsze wyraźnie wyświetlona przy wyborze kontraktu CFD do handlu. Opłaty te muszą być płacone codziennie. Zamknięcie pozycji przed końcem dnia oznacza brak konieczności ponoszenia kosztów finansowych lub opłaty za finansowanie z dnia na dzień.

Porównajmy jeszcze raz koszty w Plus500 i na eToro. Opłaty za finansowanie w EUR/USD, którą należy uiścić, aby utrzymać pozycję przez noc, wynosi w systemie Plus500 0,0087%. eToro pobiera opłatę w wysokości 0,009%.

odestki finansowe Plus500

Odsetki od finansowania EUR/USD na plus500. Przykładowe ceny. ceny poglądowe

W momencie pisania tej opinii opłaty za finansowanie nocne na holenderskiej giełdzie Philips wynosiły 0,0232%. Za te same akcje na eToro zapłacisz odsetki finansowe w wysokości 0,0165%. Opłata za finansowanie nocne Google wynosi 0,0288% na Plus500 i 0,0215% na eToro.

Mówiąc o opłatach za finansowanie z dnia na dzień, ogólnie rzecz biorąc, koszty te wydają się niższe w przypadku eToro niż w przypadku Plus500. Czy chcieliby Państwo utrzymać swoje pozycje otwarte przez dłuższy czas? W tym przypadku eToro jest lepszym wyborem. Czy zamierzają Państwo raczej spekulować w perspektywie krótkoterminowej? W takim przypadku niższe koszty transakcji sprawiają, że Plus500 będzie dla Ciebie trafniejszym wyborem.

Kwota nocnego finansowania jest dodawana do konta lub odejmowana od niego przy utrzymywaniu pozycji po określonym czasie („Czas nocnego finansowania”). Nocny czas finansowania i dzienny procent nocnego finansowania można znaleźć pod linkiem „Szczegóły” obok nazwy instrumentu na głównym ekranie platformy. Możesz zobaczyć wszystkie koszty i opłaty Plus500 na stronie https://www.plus500.com/en-CY/Help/FeesCharges?productType=CFD

Jaka jest minimalna cena inwestycji?

Na platformie Plus500 minimalny kwota depozytu wynosi 100$. Oczywiście nie oznacza to, że będziesz mógł wtedy korzystać ze wszystkich możliwości inwestycyjnych. Każda opcja dostępna w oprogramowaniu Plus500 ma ustaloną minimalną cenę inwestycji. Oprogramowanie określa tę cenę jako tzw. kwotę jednolitą. Weźmy na przykład Bitcoin. W momencie pisania tej opinii kwota jedności Bitcoin równa się 0,02 kontraktu, co oznacza 1/50 wartości jednego Bitcoin. W przypadku akcji ING obecnie wynosi ona 50 akcji.

Obecnie 50 akcji ING będzie Cię kosztować 250 euro. Można jednak użyć dźwigni finansowej od 1 do 5. Oznacza to, że potrzebujesz minimum 50 dolarów, aby otworzyć inwestycję CFD na akcjach ING.

Niezawodność & wsparcie

W ostatniej części tej recenzji omówimy wiarygodność tego brokera. Plus500 jest wiarygodnym brokerem działającym na rynku od wielu lat. W pierwszej kolejności omówimy i uzasadnimy, dlaczego na temat platformy Plus500 jest na internecie tak wiele negatywnych opinii . Następnie opiszemy, jak korzystać z dźwigni  i podpowiemy, kiedy jej najlepiej używać, a także szczegółowo omówimy licencje Plus500 . Na samy końcu sprawdzimy także, czy pieniądze użytkownika są bezpieczne oraz przyjrzymy się obsłudze klienta Plus500.

Negatywne opinie

Wielu inwestorów, którzy korzystali z Plus500, zamieściło w Internecie negatywne opinie. Główną przyczyną jest fakt, że wiele osób tak naprawdę nie rozumie, na czym polega inwestowanie w kontrakty CFD. Poniżej zamieściliśmy przykład opinii klienta, który stracił pieniądze korzystając z platformy Plus500:

negatywne opinie Plus500

Inwestycja może spowodować, że stracisz swoje pieniądze… Żadnych sztuczek, żadnych kłamstw, żadnych fałszywych obietnic… tak wygląda rzeczywistość. Ludzie, którzy zaczynają inwestować bez doświadczenia lub bez odpowiedniego przygotowania, są narażeni na duże ryzyko związane z utratę części swoich inwestycji. Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć, aby zrozumieć wszystkie tajniki inwestycji w CFD. Praktyka jest kluczem do sukcesu, a zdobytą wiedze można w bardzo wygodny sposób wykorzystać przy użyciu oprogramowania Plus500.

Zrozumienie zalet i wad dźwigni finansowej

Wielu inwestorów nie osiąga zysku na platformie Plus500, ponieważ nie rozumieją istoty dźwigni finansowej. Dźwignia finansowa może być wykorzystywana w przypadku inwestycji. Zaletą korzystania z niej podczas inwestowania jest taka, że do zajęcia większej pozycji potrzebna jest tylko niewielka kwota. Kiedy wpłacasz 1,000$ i korzystasz z dźwigni od 1 do 10$, to możesz handlować akcjami CFD o wartości 10,000 Euro. Dzięki temu zarówno Twój zysk, jak i strata będą zmieniać się szybciej:

 • Inwestycja o wartości 1$ oznacza 10$ zysku w przypadku wzrostu ceny.
 • Inwestycja o wartości 1$ oznacza 10$ straty w przypadku spadku ceny.

Dźwignia od 1 do 10 spowoduje utratę całej inwestycji w przypadku spadku ceny o 10%. Kiedy na Twoim koncie skończą się pieniądze to dojdzie do sytuacji określanej jako wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. W takim przypadku Twoja pozycja zostanie automatycznie zamknięta. Oczywiście, osiągnięcie złego wyniku nie jest winą brokera. Na szczęście możemy w jak największym stopniu pomóc Ci uniknąć tego typu sytuacji. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby osiągnąć lepsze wyniki inwestycyjne w serwisie Plus500:

 • Najpierw poćwicz na koncie demonstracyjnym, aż do momentu, kiedy w pełni zrozumiesz tajniki inwestowania.
 • Poćwicz, czytając wcześniej o inwestowaniu i upewnij się, że rozumiesz jak dokładnie działają kontrakty CFD.
 • Bądź ostrożny podczas korzystania z dźwigni finansowej.
 • Zawsze stosuj automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss), a w razie potrzeby korzystaj z Take Profit.
 • Zawsze zastanów się dwa razy przed otwarciem pozycji.

Licencja Plus500

Niezawodni brokerzy zawsze posiadają wymagane licencje. I tak też jest w przypadku Plus500 – jest to dowód na to, że broker przestrzega wszystkich ważnych zasad i przepisów.

Spółka Plus500UK jest regulowana przez brytyjski urząd ds. postępowania finansowego i jest to jeden z najsurowszych organów nadzorczych. Podstawową rolą FCA jest ochrona klientów przed niesolidnymi firmami finansowymi.

Plus500 jest spółką działającą na skalę międzynarodową, dlatego też wiele stron potwierdza, że spółka Plus500 zawsze przestrzega tych zasad. Poniżej znajduje się przegląd wszystkich organów nadzorczych, które bacznie obserwują rzetelność platformy Plus500:

 • Plus500UK Ltd upoważniona i regulowana przez FCA (#509909).
 • Spółka Plus500CY Ltd. uzyskała autoryzację i podlega regulacji CySEC (nr 250/14).
 • Plus500SG Pte Ltd, licencja MAS (#CMS100648-1) oraz IE Singapur (#PLUS/CBL/2018).
 • Plus500AU Pty Ltd (ACN 153301681), licencja autorstwa MAS (#CMS100648-1) i IE Singapur (#PLUS/CBL/2018): ASIC w Australii, AFSL #417967, FMA w Nowej Zelandii, FSP #486026; autoryzowany dział finansowy w RPA, FSP #47546.

Plus500 jest również spółką publiczną i jest notowana na angielskiej giełdzie papierów wartościowych. Jest to kolejny atut świadczący o tym, że spółka Plus500 jest wiarygodnym brokerem. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat niezawodności platformy Plus500? Prosimy, abyś zapoznał się z tym artykułem!

Czy Twoje pieniądze są chroniony na Plus500?

Bezpieczeństwo i niezawodność to dwa krytyczne aspekty w świecie finansów. Nasza opinia wyraźnie pokazuje, że Plus500 świetne się sprawdza w przypadku tych dwóch kryteriów. Niezawodność i bezpieczeństwo to dwie podstawowe zasady, ponieważ spółka Plus500 musi przestrzegać surowych przepisów i regulacji organów nadzoru.

Po dokonaniu wpłaty w serwisie Plus500 pieniądze zostaną umieszczone na oddzielnych rachunkach. Spółka Plus500 nigdy nie będzie spekulować pieniędzmi klientów.

Plus500 czat na zywo opinia

Obsługa klienta na Plus500

Obsługa klienta

Plus500 jest jednym z średnio ocenianych zalet tej platformy. Kiedy masz problem, zawsze zostanie on rozwiązany… to jest dobra informacja. Ale niestety, Plus500 oferuje tylko kontakt z obsługą za pomocą poczty lub czatu na żywo. Nie ukrywajmy, że czasem jest miło porozmawiać z kimś osobiście przez telefon i szybko uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Reasumując Plus500 mógłby dodać kontakt telefoniczny do swojej oferty.

Oczywiście zweryfikowaliśmy, czy obsługa klienta odpowiadała na nasze pytania. Czat na żywo działa naprawdę szybki i wystarczy tylko kilka sekund, aby ktoś odpowiedział na Twoje pytanie. Wysyłanie wiadomości e-mail jest mniej efektywne i niestety czasami może minąć kilka dni, zanim ktoś odpowie na Twoje pytanie, także w tym przypadku musimy uzbroić się w cierpliwość.

Podsumowanie opinii Plus500

Jest to świetne miejsce, zwłaszcza kiedy rynek jest bardzo niestabilny, ponieważ również wtedy możemy osiągać dobre wyniki. Jakie są najmocniejsze strony tego brokera?

 • Plus500 jest wygodną w obsłudze platformą.
 • Pieniądze klientów są przechowywane na oddzielnych kontach.
 • Można handlować ponad 2000 różnymi akcjami.

Dlatego też w naszej recenzji szczerze polecamy Plus500. Chcesz wypróbować wszystkie możliwości w 100% bez ponoszenia ryzyka za pomocą konta demonstracyjnego? Skorzystaj z poniższego przycisku i załóż konto:

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.