Jak kupić akcje BNP Paribas (2024)?

Chcesz zainwestować w akcje BNP Paribas ? Kupując akcje BNP Paribas, inwestujesz w jeden z największych banków na świecie. Jednocześnie inwestujesz również w bank, którego postępowanie biznesowe jest nieco nieetyczne. W tym artykule możesz przeczytać o działalności firmy. Możesz również dowiedzieć się, gdzie kupić akcje i sprawdzić aktualną cenę akcji BNP Paribas.

Gdzie można kupić akcje BNP Paribas?

Czy wierzysz w przyszłość BNP Paribas? Akcje banków są często bardzo cykliczne. Gdy gospodarka radzi sobie dobrze, ceny akcji również osiągają dobre wyniki. I odwrotnie, gdy sprawy przybierają zły obrót, jako akcjonariusz banku bezpośrednio odczuwasz tego skutki. Ważne jest, aby wybrać brokera, u którego można kupić akcje po korzystnej cenie. Poniżej możesz zobaczyć, którzy brokerzy oferują możliwość inwestowania w akcje BNP Paribas:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach BNP Paribas! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj BNP Paribas bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w BNP Paribas przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji BNP Paribas?

Jesteś ciekawy ceny BNP Paribas? To zrozumiałe! Jako inwestor, zawsze ważne jest, aby mieć oko na cenę. Na poniższym wykresie możesz bezpośrednio sprawdzić cenę BNP Paribas. Możesz również użyć przycisków, aby otworzyć pozycję handlową.

Dane spółki BNP Paribas

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie BNP Paribas.

Ceny akcji BNP Paribas z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji BNP Paribas w ciągu ostatnich 5 dni:

Co sprawia, że zakup akcji BNP Paribas jest interesujący?

 • Silna pozycja globalna: BNP Paribas zbudował silną pozycję międzynarodową i działa w różnych krajach. BNP Paribas jest silnie obecny we Francji i Niemczech.
 • Bankowość detaliczna i komercyjna: BNP Paribas przoduje w tych działach i obsługuje wielu klientów indywidualnych.
 • Koncentracja na transformacji cyfrowej: BNP Paribas aktywnie inwestuje w transformację cyfrową, współpracując z firmami z branży fintech.
 • Silna pozycja kapitałowa: BNP Paribas zbudował silną pozycję centralną i mądrze zarządza ryzykiem..

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje BNP Paribas?

 • Zmienność: podobnie jak inne banki, BNP Paribas jest w dużej mierze uzależniony od kryzysów gospodarczych. Kryzys finansowy z 2008 r. wywarł znaczną presję na bank, co może się powtórzyć w przypadku nowego kryzysu gospodarczego.
 • Rygorystyczny nadzór: banki podlegają ścisłemu nadzorowi, a nowe regulacje mogą wywierać presję na ich wyniki finansowe.
 • Ryzyko kredytowe: jeśli strony, którym BNP Paribas pożycza pieniądze, napotkają problemy, BNP Paribas może ponieść znaczne straty.

Kto stanowi konkurencję dla BNP Paribas?

Jak dokonać zakupu akcji BNP Paribas?

 1. Po pierwsze, otwórz rachunek obrotowy w rzetelnym serwisie brokerskim
 2. Zweryfikuj swoją tożsamość, aby rozpocząć inwestowanie
 3. Wpłać pieniądze z konta bankowego lub karty kredytowej
 4. Wybierz akcję BNP Paribas i określ kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Kliknij „kup”, aby wysłać pozycję inwestycyjną bezpośrednio na giełdę

Na temat spółki BNP Paribas

23 maja 2000 roku Banque Nationale de Paris i Paribas połączyły się, tworząc BNP Paribas. Oddziały tej grupy bankowej można znaleźć w 75 krajach. Główna siedziba BNP Paribas znajduje się w Paryżu.
BNP Paribas

Przejęcie Fortis

W ramach przejęcia banku Fortis, BNP Paribas uzyskał 75% udziałów. Rząd belgijski nabył pozostałe udziały. Dodatkowo BNP Paribas nabył 25% Fortis Insurance. 25% udziałów BNP Paribas Fortis zostało sprzedanych BNP Paribas Fortis przez belgijski rząd federalny w 2013 roku za 3,25 mln euro.

Problemy w Europie i USA

BNP Paribas nie zgłosił znaczenia BNP Paribas w Volta France przez prawie rok, co doprowadziło do nałożenia przez Financial Markets Authority grzywny administracyjnej w wysokości 120 000 euro na BNP Paribas w 2009 roku.

W 2014 roku BNP Paribas musiał zapłacić grzywnę w wysokości 8,9 miliarda dolarów za nielegalny handel bronią z Sudanem i Iranem. Grzywna była tak wysoka, ponieważ BNP Paribas kontynuował nielegalne praktyki pomimo ostrzeżeń. W 2013 r. bank osiągnął zysk netto w wysokości 4,8 mld euro, więc wysoka grzywna w 2014 r. nie zagroziła wiarygodności kredytowej banku.

Inwestując w akcje BNP Paribas należy jednak zwracać uwagę na takie wydarzenia. Skandale mogą znacząco wpłynąć na wyniki finansowe spółki i cenę akcji.

Kiepska polityka etyczna

BNP Paribas wypada słabo pod względem polityki etycznej. Bank prawie nie przestrzega wytycznych w obszarach takich jak prawa człowieka, ochrona przyrody, redukcja gazów cieplarnianych i inwestycje w przemysł zbrojeniowy.

Na przykład bank zapewnił finansowanie krajom, które produkują, projektują i sprzedają broń. W 2016 r. bank miał 120 spółek zależnych z siedzibą w rajach podatkowych. Jeśli szukasz etycznej inwestycji, lepiej pominąć BNP Paribas.

Cyfryzacja

BNP Paribas, podobnie jak wiele innych banków, zauważa, że klienci rzadziej odwiedzają fizyczne lokalizacje. Firma reaguje na to poprzez dalszy rozwój swoich usług cyfrowych. Obecnie ponad 50% wszystkich interakcji odbywa się online, co sprawia, że strategicznie mądrym posunięciem jest jeszcze większa cyfryzacja usług. Czy uważasz, że cyfryzacja przyczyni się do poprawy wyników finansowych BNP Paribas? W takim przypadku mądrym posunięciem może być zakup akcji BNP Paribas.

Czy powinieneś dokonać zakupu akcji BNP Paribas?

BNP Paribas zbudował silną pozycję międzynarodową i jest szczególnie aktywny w bankowości detalicznej i komercyjnej. Bank jest znany ze swojej zdrowej pozycji kapitałowej, ale rosnąca presja regulacyjna może nadal stawiać go w trudnej sytuacji. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać działalność biznesową BNP Paribas przed zakupem akcji.

Ponadto nie należy zapominać o porównaniu BNP Paribas z konkurencyjnymi bankami; inny bank może zapewnić lepsze wyniki. Ostatecznie nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy akcje BNP Paribas są odpowiednie dla Ciebie, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem inwestycji ustalić jasny plan inwestycyjny.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *