Jak kupić akcje HSBC (2024)? – inwestowanie w akcje HSBC

Rozważasz inwestycję w akcje HSBC ? W tym artykule dowiesz się, gdzie możesz kupić akcje HSBC. Możesz również sprawdzić aktualny kurs akcji HSBC tutaj.

Jak kupić akcje HSBC?

Czy wierzysz w przyszłość tego dużego banku? W takim razie możesz kupić akcje HSBC. Opłaty transakcyjne za inwestycje w Hongkongu mogą być wyższe. Dlatego rozsądnie jest porównać opłaty transakcyjne różnych brokerów, gdy chcesz zainwestować w akcje HSBC.

W poniższej tabeli możesz od razu zobaczyć, po jakich kursach możesz kupować i sprzedawać akcje HSBC. Użyj poniższych przycisków, aby bezpośrednio otworzyć konto:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj HSBC bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w HSBC przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest aktualny kurs akcji HSBC?

Chcesz poznać aktualny kurs akcji HSBC? Na poniższym wykresie można natychmiast zobaczyć, jak kształtowała się cena akcji w minionym okresie. Możesz także kupić akcje HSBC, naciskając przyciski:

Informacje o firmie HSBC

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie HSBC.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji HSBC z ostatnich 5 dni:

Jaki będzie kurs akcji HSBC w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków zachowa się HSBC w 2024 i kolejnych latach? Z pomocą danych Alpha Vantage połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami dotyczącymi ruchu cen akcji HSBC i nie muszą się sprawdzić.

Dlaczego zakup akcji HSBC może być interesujący?

 • Globalna obecność: HSBC działa w ponad 65 krajach, co obniża ryzyko inwestycji.
 • Silna marka: HSBC zbudował silną reputację, co ułatwia przyciągnięcie nowych klientów.
 • Wydajność: HSBC obniżył swoje koszty, co pozwala na wzrost marży zysku firmy.
 • Dywersyfikacja: HSBC działa w różnych obszarach bankowości, co pozwala firmie osiągać dobre wyniki.

Na co zwrócić uwagę inwestując w akcje HSBC?

Wielu inwestorów ekscytuje się HSBC ze względu na wysokie wypłaty dywidend. Jednak inwestując w bank taki jak HSBC, należy również zwrócić uwagę na potencjalne ryzyko.

Azja jako rynek zbytu

Jednym z ryzyk związanych z inwestycjami w HSBC jest to, że jego głównym rynkiem jest Azja. Motto „lokalnego banku świata” nie ma tu pełnego zastosowania. Jedna trzecia jego przychodów pochodzi z tego regionu.

Akcje cykliczne

Akcje banków są wysoce cykliczne. Wzrost w Chinach i Hongkongu wydaje się spowalniać. Może to potencjalnie obniżyć rentowność HSBC. Inwestując w akcje HSBC, należy zatem szczególnie uważnie śledzić sytuację gospodarczą.

Nie wszędzie się udało

Należy również zauważyć, że bank nie odnosi obecnie dużych sukcesów w swojej działalności hipotecznej w Anglii i działalności inwestycyjnej na całym świecie. Sprawia to, że bank jest bardziej podatny na wahania koniunktury.

Dlatego przed zainwestowaniem w akcje HSBC należy uważnie monitorować sektor i analizować konkurencję. W ten sposób można określić, czy zakup akcji HSBC jest rozsądny.

Jacy są najwięksi konkurenci HSBC?

Jak inwestować w akcje HSBC?

 1. Najpierw otwórz rachunek maklerski u zaufanego brokera.
 2. Następnie wykonaj niezbędne kroki, aby aktywować swój rachunek maklerski.
 3. Następnie możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio na swoje konto maklerskie.
 4. Wybierz akcje HSBC, aby otworzyć ekran zamówienia.
 5. Na ekranie zlecenia wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 6. Naciśnij „kup”, aby natychmiast wysłać zlecenie na giełdę.
 7. Regularnie planuj wolną chwilę, kiedy ocenisz swoją inwestycję w HSBC.

 

About HSBC

HSBC jest gigantem w świecie bankowości i działa w ponad 65 krajach na całym świecie. Firma jest aktywna w bankowości detalicznej (osoby fizyczne), bankowości korporacyjnej i bankowości globalnej. HSBC jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu i Euronext Paris.

Ze względu na różnorodność usług finansowych oferowanych przez HSBC, istnieje pewna dywersyfikacja ryzyka, co może być dobrym powodem do rozważenia zakupu akcji HSBC.

Inwestowanie w HSBC

Historia HSBC

HSBC istnieje od 1865 roku jako The HongKong Shanghai Banking Corporation. Bank został założony przez Szkota w celu finansowania handlu z Dalekim Wschodem. Rok po założeniu firma otworzyła oddział w Japonii. Później szybko rozszerzyła swoją działalność na Indie, Filipiny i Wietnam.

Konserwatywne podejście HSBC

Firma stosuje spójne podejście do ryzyka. HSBC pomaga chronić ludzi poprzez odpowiedzialne udzielanie pożyczek i oferuje zrównoważony wzrost w gospodarkach, w których działa firma.

Takie podejście znajduje również odzwierciedlenie w polityce kryptowalutowej banku. HSBC jest antykryptowalutowy i utrudnia klientom inwestowanie w Bitcoiny.

Czy Można Niewinnie Kupować?

Podobnie jak kilka innych banków, HSBC był w wiadomościach dotyczących prania pieniędzy i możliwych oszustw. Podobnie jak inne banki, zdecydował się na ugodę, aby zapobiec dalszym postępowaniom.

HSBC jako Bank dla Świata Narkotyków

Jakiś czas temu oglądałem odcinek serialu Brudna forsa na Netflixie. Ujawniono w nim, że HSBC przez lata finansował kartele narkotykowe. Robili to świadomie i nie traktowali poważnie działu zgodności. Ostatecznie otrzymali jedynie niewielką grzywnę. Jeśli uważasz, że etyczne inwestowanie jest ważne, może lepiej nie kupować akcji HSBC.

Czy warto kupić akcje HSBC?

Inwestowanie w akcje banków może być skomplikowane, ponieważ trudno jest w pełni zrozumieć bilans. Inwestowanie w akcje HSBC nie jest zalecane dla początkujących inwestorów.

HSBC może być jednak interesującą inwestycją. Marka HSBC jest dobrze znana, a bank działa w wielu regionach, co zmniejsza ryzyko. Zawsze poświęć czas na rozważenie, czy akcje HSBC pasują do Twojej strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *