Jak kupić akcje China Mobile (2024)? – inwestowanie w China Mobile

Chcesz zainwestować w największą chińską firmę telekomunikacyjną? Możesz to zrobić kupując akcje China Mobile! Przy rosnącym rynku inwestycja w akcje China Mobile może okazać się dobrym posunięciem. Na tej stronie możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje China Mobile.

Jak kupować akcje China Mobile?

China Mobile jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu. Jako inwestor zagraniczny możesz kupować i sprzedawać akcje China Mobile. Ale którzy brokerzy oferują taką możliwość? Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz kupić akcje China Mobile:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj China Mobile bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w China Mobile przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jakie są mocne strony inwestowania w akcje China Mobile?

  • Silna pozycja rynkowa: China Mobile jest jedną z najsilniejszych firm telekomunikacyjnych w Chinach.
  • Dywersyfikacja: China Mobile jest zaangażowana w cloud computing i centra danych, co może przyczynić się do przyszłego wzrostu.
  • Własność rządowa: China Mobile jest własnością chińskiego rządu, co zmniejsza ryzyko regulacyjne.
  • Rosnący popyt: Zapotrzebowanie na szybkie sieci szybko rośnie w Chinach.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje China Mobile

  • Konkurencja: China Mobile i China Unicom są silnymi konkurentami.
  • Ograniczenia rynku: China Mobile jest silnie uzależniona od rynku chińskiego.
  • Ograniczona obecność międzynarodowa: China Mobile przyciąga niewielu inwestorów zagranicznych, co wywiera presję na cenę akcji.
  • Niepewne regulacje: Chiński rynek nie zawsze jest stabilny, a nowe regulacje mogą ograniczać rozwój China Mobile.

Jacy są silni konkurenci China Mobile?

O China Mobile

W Chinach na rynku usług telekomunikacyjnych działają różne firmy. Największą z nich jest China Mobile.

China Mobile została założona w 1997 roku i działa głównie w Chinach. China Mobile kontroluje 70% rynku telefonii komórkowej.

Historia China Mobile

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Chinach istniało wiele małych prowincjonalnych firm telefonicznych, które były zbyt małe, aby działać na skalę krajową. Stworzyło to zapotrzebowanie na większą firmę telefoniczną.

Bank inwestycyjny Goldman Sachs połączył dziesięć prowincjonalnych firm telefonicznych, które w 1997 r. utworzyły spółkę China Mobile.

Przed założeniem w Hongkongu firma nadal nazywała się China Telecom (Hong Kong) Limited. Nazwa China Mobile została nadana firmie w 2000 roku, po czym od 2006 roku nosi ona oficjalną nazwę China Mobile Limited.

Ekspansja zagraniczna

Od 2002 roku China Mobile współpracuje z Vodafone. Vodafone nabył niewielki, kilkuprocentowy udział w China Mobile. Od tego czasu Vodafone sprzedał ten udział, ale nadal współpracuje z China Mobile.

China Mobile poszukiwała nowych klientów poza Chinami. W 2014 roku nabyła udziały w True Corporation. Firma ta oferuje usługi telefonii komórkowej w Tajlandii, co daje China Mobile dostęp do nowego rynku.

Jeśli China Mobile uda się zbudować dużą pozycję w innym kraju, może to pozytywnie wpłynąć na cenę akcji. Czy uważasz, że China Mobile uda się rozszerzyć swój zasięg? W takim razie warto kupić akcje China Mobile.

Silny wzrost ruchu danych i przyszłość

China Mobile rozpoczęła oferowanie usług transmisji danych w 2014 roku. W pierwszym roku liczba klientów osiągnęła dziesięć milionów, co stanowiło około 10% całkowitej bazy klientów. W kolejnych latach ruch danych znacznie wzrósł, podczas gdy wykorzystanie telefonu spadło.

Na przykład w 2013 r. średnie miesięczne użycie telefonu wynosiło 486 minut, a w 2017 r. spadło do 366 minut miesięcznie. Obecnie dane mają największy udział w przychodach China Mobile.

Wraz ze wzrostem dobrobytu w Chinach oczekuje się, że rynek krajowy będzie się rozwijał. Zapotrzebowanie na szybsze usługi i większą ilość danych będzie nadal rosło. Czy uważasz, że China Mobile może dobrze zareagować na ten trend? Jeśli tak, inwestowanie w akcje China Mobile może być odpowiednią opcją do rozważenia.

Czy powinienem kupić akcje China Mobile?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować akcje China Mobile. China Mobile jest głównym dostawcą usług telekomunikacyjnych na największym rynku na świecie. Co więcej, coraz większa liczba osób uzyskuje dostęp do Internetu, co może dodatkowo napędzać wzrost spółki.

Istnieją jednak wyraźne zagrożenia, takie jak nieprzewidywalny charakter chińskiego rządu i konkurencja ze strony innych firm telekomunikacyjnych. Dlatego przed zakupem akcji China Mobile należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *