Jak kupić akcje Dell (2024)? – inwestowanie w Dell

Czy chciałbyś kupić akcje Dell ? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Dell. Możesz również sprawdzić najnowszą cenę akcji i przeanalizować dane spółki.

Jak kupić akcje Dell?

Jeśli masz zaufanie do producenta komputerów Dell, rozsądne może być zainwestowanie w Dell poprzez zakup akcji. Przed zainwestowaniem w Dell ważne jest, aby dokładnie przeanalizować konkurencję. W przeszłości Dell miał trudności z dotrzymaniem kroku konkurencji i może się to powtórzyć. Dlatego należy sprawdzić, czy nowe produkty firmy są nadal popularne.

Poniżej znajduje się przegląd wiarygodnych brokerów, u których można inwestować w akcje Dell:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Dell bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Dell przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi aktualna cena akcji spółki Dell?

Czy jesteś ciekawy wyników akcji Dell? Na poniższym wykresie można zobaczyć wyniki akcji Dell. Możesz zająć pozycję w tej znanej amerykańskiej spółce za pomocą przycisków.

Dane spółki Dell

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Dell:

Analiza akcji Dell

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji spółki Dell należy najpierw przeanalizować jej notowania. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Dell rozwijał się w ostatnim okresie.

Ceny akcji Dell z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Dell z ostatnich 5 dni:

Jakie będą wyniki akcji Dell w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co przewidują analitycy dla Dell w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że dane te stanowią jedynie przewidywania dotyczące zmian cen akcji Dell i mogą się nie sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Dell?

  • Silna reputacja: marka Dell jest dobrze znana w branży, co sprawia, że klienci chętniej ją wybierają.
  • Dywersyfikacja: Dell sprzedaje między innymi komputery, serwery i oprogramowanie. Oznacza to, że rozczarowujące wyniki w jednym dziale mogą zostać zrównoważone pozytywnymi wynikami w innym dziale.
  • Globalna obecność: Dell działa w ponad 180 krajach, co obniża ryzyko.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Dell

  • Sytuacja ekonomiczna: Wyniki Dell są silnie uzależnione od wyników finansowych firmy.
  • Konkurencja: Dell musi stale konkurować z innymi podobnymi firmami.
  • Ryzyko związane z cyberbezpieczeństwem: jako firma technologiczna, Dell jest zależny od ryzyka związanego z cyberbezpieczeństwem.

Kogo zaliczamy do grona rywali Dell?

Jak inwestować w akcje Dell?

  1. Poświęć trochę czasu na porównanie różnych brokerów i otwórz konto.
  2. Aktywuj swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu iq adresu.
  3. Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij przycisk kupna.
  4. Regularnie oceniaj swoją inwestycję w akcje Dell

Pierwszy komputer PC firmy Dell

W momencie założenia w 1984 roku firma nosiła nazwę PC’s Limited. Michael Dell zbudował pierwsze przenośne komputery w pokoju w akademiku. W wieku 19 lat zdecydował się porzucić studia, aby skupić się na swojej firmie, PC’s Limited.

W 1985 roku wprowadzono na rynek komputer Turbo PC, który kosztował 795 USD. Turbo PC był produkowany dopiero po otrzymaniu zamówienia. Ten komputer okazał się sukcesem: w pierwszym roku istnienia firma osiągnęła zysk brutto w wysokości nie mniejszej niż 73 miliony dolarów.

Kup akcje Dell

PC’s Limited przekształca się w Dell

W 1988 roku nazwa firmy została zmieniona na Dell Computer Corporation. Następnie Dell zdecydował się sprzedawać swoje komputery na arenie międzynarodowej i znalazł się na liście Fortune 500 z najbardziej udanymi firmami na świecie. W wieku 27 lat Michael Dell był najmłodszym dyrektorem firmy z listy Fortune 500.

Dell staje się największym producentem komputerów

W 1993 roku Dell porzucił plan dostarczania swoich komputerów dużym hipermarketom, takim jak Walmart. Od 1996 roku klienci mogli zamawiać komputery za pośrednictwem strony internetowej Dell.

Po przejęciu ConvergeNet Technologies w 1999 roku, Dell stał się największym producentem komputerów PC na świecie. Jednak po fuzji Compaq z Hewlett-Packard, Dell tymczasowo stracił swoją pozycję lidera. Dell szybko odzyskał pozycję wiodącego producenta komputerów PC na świecie. Pod koniec lat 90-tych firma Dell była znana jako dostawca najbardziej niezawodnych komputerów z dobrym serwisem.

Dell zmienia swoją nazwę

W 2002 roku firma Dell zdecydowała się produkować inne urządzenia elektroniczne oprócz komputerów PC. W 1983 roku firma zmieniła nazwę na Dell Inc. Firma ta produkowała również komputery przenośne, drukarki i telewizory.

Kryzys w firmie Dell

W 2006 r. przychody Dell były znacznie niższe niż w 2005 r. ze względu na nasycenie rynku. Dodatkowo, komputery Dell były droższe niż komputery konkurencyjnej firmy Hewlett-Packard. Co więcej, komputery Dell nie były jeszcze sprzedawane w sklepach, podczas gdy wielu konsumentów chciało zobaczyć komputer lub laptop przed dokonaniem zakupu. Ze względu na rozwój firmy, obsługa klienta uległa pogorszeniu. Niezadowoleni klienci tworzyli społeczność internetową.

Wszystkie te negatywne czynniki doprowadziły firmę Dell do utraty pozycji największego na świecie producenta komputerów w 2006 roku.

Dell podąża za nową strategią

W 2007 roku firma Dell opracowała nową strategię. Dell natychmiast poprawił obsługę klienta i zaczął sprzedawać różne nowe produkty. Na przykład, począwszy od 2008 roku, Dell sprzedawał oprogramowanie, zarządzanie systemami i technologię.

Kroki te pomogły Dell Inc. odzyskać wysoką pozycję na liście Fortune 500. Obecnie, po Hewlett-Packard i Lenovo, Dell jest trzecim co do wielkości producentem komputerów na świecie.

Czy powinieneś kupić akcje Dell?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić akcje Dell. Atrakcyjność inwestowania w akcje Dell zależy w dużej mierze od osobistych celów finansowych i tolerancji ryzyka. W każdym razie warto poświęcić czas na porównanie Dell z konkurencją. Pozwoli to określić, jak Dell wypada na tle podobnych spółek. Ponadto warto zagłębić się w dane finansowe spółki, aby określić, jak radzi sobie Dell. Wreszcie, poświęć trochę czasu na zbadanie przyszłych planów firmy Dell.

Dopiero po przeprowadzeniu wystarczających badań można określić, czy warto kupić akcje Dell.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *