Jak kupić akcje Walmart (2024)? – inwestowanie w Walmart

Walmart jest jedną z kultowych firm, które są dobrze znane zarówno w Ameryce, jak i poza nią. Czy chcesz wiedzieć, jak samodzielnie kupić akcje Walmart? W tym artykule przeanalizujemy akcje i przyjrzymy się, jak inwestować w akcje Walmart.

Jak kupić akcje Walmart?

Inwestycja w akcje Walmart może być bardzo interesująca. Inwestorzy, którzy weszli na giełdę, mogą to potwierdzić. Gdybyś zainwestował wtedy 1500 USD, miałbyś teraz ośmiocyfrową fortunę! W tym okresie firma przeszła ogromny wzrost i nadal dotrzymuje kroku konkurencji.

Decydując się na zakup akcji, rozsądnie jest zrobić to z wiarygodnym i opłacalnym brokerem. Poniżej znajdziesz przegląd wiarygodnych brokerów, u których możesz bezpośrednio kupić akcje Walmart:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Walmart! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Walmart bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Walmart przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile aktualnie wynosi cena akcji Walmart?

Czy jesteś ciekawy ceny akcji Walmart? Możesz śledzić cenę akcji Walmart na wykresie w tym artykule. Możesz zająć pozycję handlową bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane na temat spółki Walmart

Poniżej znajdują się kluczowe dane korporacyjne Walmart.

Analiza akcji spółki Walmart

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji spółki Walmart należy dokładnie przeanalizować jej notowania. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Walmart radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Walmart z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Walmart z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Walmart w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Walmart w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza ceny akcji Walmart i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Dlaczego warto kupować akcje Walmart?

  • Korzyści skali: Jako największy sprzedawca detaliczny na świecie (z ponad 10 000 sklepów), Walmart korzysta z ekonomii skali.
  • Rozwój handlu elektronicznego: Walmart zainwestował znaczne środki w handel elektroniczny i obecnie dostarcza artykuły spożywcze i produkty przez Internet.
  • Siła finansowa: Walmart ma silną pozycję finansową i jest znany jako jeden z najbardziej dochodowych detalistów na świecie.
  • Marka: Walmart to dobrze znana marka, która jest rozpoznawana przez klientów.
  • Łańcuch dostaw: Walmart ma wydajny i skuteczny łańcuch dostaw, który pozwala mu dostarczać swoje produkty we właściwe miejsca po stosunkowo niskich kosztach.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Walmart

  • Intensywna konkurencja: Walmart konkuruje z innymi gigantami, takimi jak Amazon, Target i Costco. Wymaga to od firmy regularnego dostosowywania cen, co nie jest korzystne dla rentowności.
  • Pozwy sądowe: Walmart otrzymał negatywny rozgłos za niskie płace i traktowanie pracowników.
  • Zależność od rynku amerykańskiego: Pomimo prowadzenia działalności w ponad 27 krajach, Walmart jest głównie zależny od Stanów Zjednoczonych, gdzie generuje większość swoich przychodów.
  • Sklepy fizyczne: Pomimo znacznych inwestycji w dział e-commerce, Walmart w dużym stopniu polega na sklepach fizycznych.

Kim są konkurenci Walmart?

Akcje Walmart

Inwestowanie w akcje Walmart: ważne kroki

Wybierz dobrego brokera, aby kupić akcje Walmart

Zanim będziesz mógł zainwestować w Walmart, musisz przejść przez kilka kroków. Ważne jest, aby najpierw porównać different platforms, za pomocą których można inwestować. Szczególnie dla początkujących kluczowe znaczenie ma wybór strony o niskich kosztach transakcyjnych.]

Wpłata pieniędzy na konto akcji

Po otwarciu rachunku inwestycyjnego należy wpłacić pewną sumę pieniędzy. W większości krajów musisz zweryfikować swoją tożsamość, zanim będzie to możliwe. W ten sposób brokerzy zapobiegają popełnianiu oszustw i wykorzystywaniu platformy do prania pieniędzy.

Kup akcje Walmart

Na platformie transakcyjnej można następnie znaleźć akcje Walmart pod symbolem giełdowym WMT. Analizując trend cen akcji Walmart, można określić, czy i kiedy warto zainwestować. Jeśli chcesz kupić akcje bezpośrednio, możesz użyć zlecenia rynkowego. Czasami lepiej jest poczekać, aż zostanie osiągnięta pewna atrakcyjna cena. Jeśli chcesz to zrobić, możesz użyć zlecenia z limitem ceny.

Musisz również wskazać, ile akcji Walmart chcesz kupić. Ważne jest, aby rozważyć, jak duża ma być Twoja pozycja w Walmart w stosunku do innych akcji. Upewnij się, że nie inwestujesz wszystkich swoich pieniędzy w jeden rodzaj akcji: rozkładając ryzyko, zwiększasz szansę na pozytywny i stabilny zwrot.

Ocena inwestycji w akcje Walmart

Nie zapominaj o regularnej ocenie zachowania akcji po otwarciu pozycji. Oceń, czy akcje nadal pasują do Twojej strategii. Jeśli tak nie jest, możesz zamknąć pozycję, sprzedając akcje.

Na temat Walmart

Amerykańska sieć supermarketów Walmart została założona w 1962 roku przez Sama Waltona.W 1972 roku firma po raz pierwszy zadebiutowała na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.Walmart jest największym prywatnym pracodawcą i największą firmą detaliczną na świecie. Główna siedziba Walmart znajduje się w Bentonville w stanie Arkansas.

Działalność Walmart

Walmart posiada łącznie 10 500 sklepów w 28 krajach i jest konglomeratem handlu detalicznego. Nazwa Walmart jest używana dla sklepów w Stanach Zjednoczonych i Portoryko.W Meksyku używana jest nazwa Waldex, w Wielkiej Brytanii Asda, w Japonii Seiyu, a w Indiach Best Price.

Sklepy Walmart można również znaleźć w Kanadzie, Argentynie, Brazylii i Chińskiej Republice Ludowej. Dzięki przejęciu Massmart firma jest również aktywna w Afryce. Nie wszystkie inwestycje firmy zakończyły się sukcesem. Walmart sprzedał swoje sklepy w Niemczech i Korei Południowej, ponieważ nie odniosły one wystarczającego sukcesu. Firma sprzedaje również swoje produkty online pod 65 różnymi markami.

Czy uważasz, że te ekspansje przyczyniają się do wyników biznesowych Walmart? W takim razie warto kupić akcje Walmart.

Historia spółki Walmart

Sam Walton został właścicielem domu towarowego w Newport w stanie Arkansas. Sklep ten odniósł wielki sukces, ale z powodu problemów z umową najmu, Sam Walton musiał otworzyć nowy sklep franczyzowy Frak Franklin w Bentonville.

W 1962 r. Sam Walton otworzył swój pierwszy sklep dyskontowy Walmart w Rogers w stanie Arkansas. Po tej pierwszej lokalizacji firma szybko się rozwinęła. Pięć lat po założeniu firmy w Arkansas znajdowały się 24 sklepy. Pierwszy sklep Walmart poza Arkansas został otwarty w Silketon w 1968 roku.

Błyskawicznie rozwijająca się spółka

Pod koniec lat 60-tych Walmart zaczął działać w coraz większej liczbie stanów, a w 1970 roku firma weszła na giełdę.

W latach 80-tych Walmart nadal się rozwijał. Do 25. rocznicy powstania firmy w 1987 r. otwarto już 1 198 sklepów. Od 1975 roku wszystkie oddziały były połączone z siedzibą główną.

Walmart rozpoczął również ekspansję międzynarodową, a na początku nowego tysiąclecia miał 3 800 sklepów w Stanach Zjednoczonych i 2 800 poza Stanami Zjednoczonymi.

Czy uważasz, że ten rosnący trend może utrzymać się w przyszłości? W takim razie inwestycja w akcje Walmart z pewnością może się opłacić!

Udziały w Flipkart

Od 2007 roku Walmart działa w Indiach z 21 dużymi sklepami. W 2018 roku Walmart nabył 82% udziałów w indyjskiej firmie Flipkart, co dało firmie silną pozycję na szybko rozwijającym się rynku e-commerce w Indiach. Flipkart sprzedaje towary konsumpcyjne, takie jak odzież, mydło i smartfony za pośrednictwem Internetu.

Inwestycje w gospodarkach wschodzących, takich jak Indie, mogą być bardzo opłacalne. Wraz z rozwojem klasy średniej w Indiach i wzrostem liczby osób dysponujących dochodem rozporządzalnym, liczba klientów Walmart może wzrosnąć.

Czy warto dziś kupować akcje Walmart?

Przed zainwestowaniem w akcje Walmart ważne jest przeanalizowanie mocnych i słabych stron spółki. Walmart działa na rynku z dużą konkurencją, a inne sieci supermarketów również walczą o większy udział w rynku. Fizyczne sklepy nie są jednak największym zagrożeniem dla Walmart.

Coraz więcej osób odkrywa możliwości zakupów online, a Amazon jest głównym zagrożeniem dla Walmart. Jednak Walmart również coraz częściej oferuje swoje produkty online, co pozwala firmie konkurować z Amazonem. Jako inwestor rozsądnie jest uważnie obserwować walkę między Walmartem a jego konkurentami.

Wiele osób nadal woli sprawdzać produkty takie jak warzywa, mięso i ser przed ich zakupem, co pozytywnie wpływa na pozycję Walmart. Akcje Walmart mogą być dobrym wyborem dla inwestora długoterminowego, który nie chce podejmować zbyt dużego ryzyka. Aktywni inwestorzy mogą również reagować na mniejsze wahania cen akcji, ale powinni pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *