Czy eToro to oszustwo czy legalne?

eToro to platforma brokerska, która umożliwia wypróbowanie swoich funkcji za darmo, w związku z czym wielu ludzi podchodzi do niej nieufnie. W tym artykule odpowiemy na pytanie: czy korzystanie z eToro jest bezpieczne? Po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz w stanie samodzielnie ocenić, czy firma działa legalnie.

Nasze dochodzenie: Czy eToro to przektęt?

Przyjrzeliśmy się z bliska platformie eToro i doszliśmy do wniosku, że eToro z całą pewnością nie jest żadnym przekrętem. Wokół samej platformy narosło mnóstwo kontrowersji, aczkolwiek z reguły podsycają je sfrustrowani inwestorzy, którzy rzucili się na głęboką wodę bez odpowiedniej wiedzy. Inwestowanie pociąga za sobą ryzyko, można stracić kupę szmalu. W każdym razie, jeśli podejmiesz właściwą decyzję, osiągniesz wspaniałe rezultaty, współpracując z eToro.

Niezależnie od przypadku nowicjuszom odradzamy inwestowanie bajońskich sum bezpośrednio przez eToro. Wpierw warto sprawdzić swoje siły, korzystając z wersji demonstracyjnej. Dzięki temu poznasz zasadę działania oprogramowania, a wpłaty prawdziwego depozytu dokonasz, jak nabierzesz wprawy. Pragniesz wypróbować bezpłatne demo eToro? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć darmowe konto demo:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

79% inwestorów detalicznych ponosi straty, handlując poprzez kontrakty CFD na platformie tego brokera. Zastanów się, czy jesteś w stanie podjąć tak duże ryzyko utraty pieniędzy.

Czy eToro jest nadzorowane?

Godni zaufania brokerzy są zawsze nadzorowani przez oficjalną instytucję. Organy gospodarcze upewniają się, czy spółki finansowe działają zgodnie z prawem. Platforma eToro jest nadzorowana przez FCA, CySEC oraz ASIC. Dokonaliśmy weryfikacji wpisów i okazało się, że eToro rzeczywiście figuruje w rejestrach wspomnianych organów, a co za tym idzie, firma ta spełnia rygorystyczne normy. Możesz inwestować poprzez eToro bez najmniejszych obaw.

eToro jest bezpieczne

Twoje dane są bezpiecznie przechowywane na platformie eToro z wykorzystaniem szyfrowania SSL. Z kolei za bezpieczeństwo deponowanych przez Ciebie pieniędzy odpowiadają banki. Wpłacanie depozytów na platformę eToro jest całkowicie bezpieczne. Co więcej, eToro aktywnie monitoruje działania swoich użytkowników i natychmiastowo interweniuje w razie podejrzenia o pranie pieniędzy lub innego rodzaju przestępstwa.

wypłata etoro

Wnikliwy test

We tested the platform ourselves extensively. eToro seems 100% legitimate. We have deposited money with eToro, opened a few positions, and had the money paid out again. All this went smoothly. In the social trading section, we also saw enough, other satisfied traders. eToro is certainly not a scam. Do you want to know what we discovered when we tried eToro’s platform? In our extensive eToro review you can read everything you need to know:

Osobiście poddaliśmy platformę dogłębnej analizie. Wszystko wskazuje na to, że eToro jest w 100% legalne. Wpłaciliśmy depozyt, otworzyliśmy kilka pozycji, a także dokonaliśmy wypłaty środków. Wszystko poszło jak po maśle. W sekcji tradingu społecznościowego natrafiliśmy na innych zadowolonych traderów. eToro to nie żaden przewał ani nic z tych rzeczy. Chcesz poznać nasze wrażenia z interakcji z platformą eToro? W naszej obszernej recenzji eToro dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat tej platformy:

Dlaczego ludzie twierdzą, że eToro to oszustwo?

Według nas eToro jest bezpieczne i godne zaufania. Niemniej jednak pewni ludzie twierdzą, że to ściema. Jak to w ogóle możliwe? Niektórzy po prostu nie biorą uwagę ryzyka utraty pieniędzy, a przecież inwestowanie ściśle wiąże się z ryzykiem. Platforma wyraźnie informuje o tym ryzyku na każdym kroku. Co więcej, eToro oferuje rozmaite opcje, dzięki którym możesz zarządzać swoim ryzykiem, nie wspominając o możliwości wycofania środków z konta w dowolnej chwili.

Pomimo starań włodarzy platformy, pewna część ludzi nadal ignoruje ostrzeżenia, zachowując się niczym w kasynie. Zamiast najpierw zasięgnąć wiedzy, tzw. Janusze biznesu z wejścia deponują pieniądze i otwierają pozycje bez opamiętania. Taka strategia na dłuższą metę doprowadzi do bankructwa. A najlepsze jest to, że tego typu ludzie z reguły zrzucają całą winę na brokera.

Chcesz wziąć odpowiedzialność za swoje osiągi inwestycyjne? W takim razie weź się do nauki i poznaj skuteczne sposoby na inwestowanie z eToro:

Ostrzeżenie o ryzyku eToro

eToro to platforma obsługująca różne rodzaje aktyw, włączając w to akcje, kryptoaktywa, a także handel poprzez kontrakty CFD.

Prosimy mieć na uwadze, że kontrakty sprzedaży krótkiej (CFD) to złożone instrumenty finansowe, z którymi wiąże się duże ryzyko gwałtownej utraty pieniędzy ze względu na dźwignię. 71% inwestorów detalicznych traci, handlując kontraktami CFD za pośrednictwem niniejszego dostawcy usług. Musisz upewnić się, czy rzeczywiście rozumiesz, jak działają kontrakty sprzedaży krótkiej, a także przemyśleć ryzyko poniesienia całkowitej straty.

Osiągi z przeszłości nie stanowią wyznacznika dla przyszłych rezultatów.

Kryptoaktywa są niestabilnymi instrumentami finansowymi, których kurs potrafi znacznie się wahać w stosunkowo krótkich odstępach czasu i z tego względu nie są one odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptoatywami bez udziału kontraktów CFD nie jest nadzorowany przez organy UE.