eToro tutorial: jak mogę inwestować z zyskiem na eToro?

Ciekawi Cię jak możesz z powodzeniem inwestować na eToro? W tym tutorialu w ciągu 30 minut dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, aby inwestować z zyskiem na eToro. Przeanalizujemy, jak działa oprogramowanie i omówimy, jak możesz podejmować mądre decyzje inwestycyjne.

W tym tutorialu

Klikając jeden z poniższych linków, przekierujesz się bezpośrednio do konkretnej części tego tutorialu:

Jak mogę założyć konto na eToro?

W tym tutorialu będziemy korzystać z oprogramowania dostępnego na eToro. eToro jest jednym z największych brokerów w Holandii. Ten broker stał się taki popularny ponieważ można tu kupować akcje całkowicie bez prowizji. Pozwala to na osiągnięcie dobrych wyników inwestycyjnych przy inwestowaniu tylko niewielkiej kwoty. Dodatkowo, możesz przetestować możliwości eToro za darmo i bez ryzyka za pomocą konta demonstracyjnego. Jakie są więc największe zalety eToro?

 • Możesz ćwiczyć za darmo dzięki darmowemu
 • Możesz kupić akcje bez prowizji.
 • Możesz założyć konto demo w zaledwie 3 minuty.

Chcesz zacząć swoją przygodę z inwestowaniem od darmowego konta demonstracyjnego na eToro? Kliknij poniższy przycisk, aby bezpośrednio założyć konto:

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Aby założyć swoje darmowe konto demonstracyjne, wystarczy podać tylko kilka podstawowych informacji tj. imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i numer telefonu. Możliwe jest nawet założenie konta za pośrednictwem Facebook lub Google.

eToro założenie konta

Chcesz wiedzieć więcej na temat eToro? W naszej obszernej recenzji możesz przeczytać wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Część 1: oprogramowanie eToro

W tej części tutorialu wyjaśnimy, jak można otwierać transakcje za pomocą oprogramowania eToro. Omówimy sposób, w jaki możesz kupić swoją pierwszą akcję już zaledwie w ciągu kilku minut. Chcesz wiedzieć coś konkretnego o oprogramowaniu eToro? Korzystając z poniższych linków możesz przejść bezpośrednio do sekcji w tym artykule

Jak mogę kupić akcje na eToro?

Po tym jak założysz konto demonstracyjne, będziesz mógł korzystać z oprogramowania eToro za pomocą swojej przeglądarki internetowej. Kiedy chcesz kupić konkretną akcję, naciskasz na „Rynki Handlowe”. W tej zakładce będziesz mógł szybko znaleźć akcje, w które chcesz zainwestować. Kliknij na branżę, aby filtrować akcje z danej branży lub kliknij na giełdę, aby znaleźć akcje, które są notowane na danej giełdzie handlowej.

< filrowanie_akcji>

Szukasz konkretnej akcji? Jeśli tak, to w takiej sytuacji możesz również skorzystać z funkcji wyszukiwania. W tym poradniku zamierzamy kupić akcje firmy Microsoft. Gdy skorzystasz z funkcji wyszukiwania, natychmiast zobaczysz ekran, który jest potrzebny do otwarcia pozycji. Naciśnij przycisk „Handel”, aby otworzyć daną pozycję.

eToro przykład zakupu akcji

Po naciśnięciu przycisku otworzy się ekran z akcjami. Upewnij się, że wciśniesz przycisk kupna oraz że dźwignia jest ustawiona na 1X. Używając dźwigni 1x, kupujesz akcje za własne pieniądze. Nie zapomnij ustawić kwoty, za którą chcesz kupić akcje. Na eToro nie jest możliwe inwestowanie w częściowe akcje. Po naciśnięciu przycisku Open Trade, inwestycja otwiera się bezpośrednio na Twoim koncie.

ekran zamówień akcji eToro

Wskazówka: Zarządzaj swoimi wygranymi oraz stratami

W ramach oprogramowania eToro możliwe jest również automatyczne zarządzanie wygranymi i stratami. W niektórych przypadkach mądrym rozwiązaniem może być ustawienie wartości, w której automatycznie pobierzesz swoją stratę lub zysk.

zarobek strata eToro

Ważne jest, aby pamiętać, że te wartości nigdy nie są gwarantowane. Kiedy rynek jest bardzo niestabilny, to Twoje automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss) lub take profit może zostać zrealizowany przy mniej korzystnej wartości.

Masz również możliwość skorzystania z kroczącego stop loss (ang. trailing stop loss). Jest to specjalny rodzaj stop loss, który porusza się wraz ze wzrostem ceny, dzięki czemu zapobiega to zamknięciu pozycji zbyt wcześnie i utracie potencjalnych wygranych. W tym samym czasie chronisz inwestycję przed potencjalną przyszłą stratą. Możesz łatwo wybrać tę opcję w oprogramowaniu eToro. do góry Straty i zyski nie są gwarantowane, a handel z dźwignią wiąże się z wysokim ryzykiem.

kroczący_stop_loss_eToro

Czy kupowanie akcji jest rzeczywiście darmowe?

Zakup akcji w eToro jest w 100% bez żadnych prowizji. To sprawia, że eToro jest o wiele bardziej atrakcyjne niż konkurencja. Oferując tę usługę eToro ma nadzieję, że będziecie Państwo również handlować akcjami za pomocą kontraktów CFD. Dzięki kontraktom CFD możesz aktywnie handlować akcjami z dźwignią finansową. Pobierając odsetki od finansowania, osiągają one wysoki zysk z tego typu transakcji. W następnej części przewodnika po eToro możesz przeczytać jak możesz aktywnie handlować za pomocą CFD.

Aktywny handel za pomocą kontraktów CFD

Na eToro możesz również zdecydować się na podjęcie nieco większego ryzyka. Możesz to zrobić za pomocą kontraktów CFD. Są to finansowe instrumenty pochodne, które pozwalają na stosowanie dźwigni finansowej. W tej części tutorialu omówimy jak to dokladnie działa.

Stosowanie dźwigni finansowej na eToro

When you place an order, you can choose to use a leverage. When you apply leverage, you only need to deposit a small part of the total trade. The rest of the money is then financed by the broker. You can use a leverage by moving the multiplier from X1 to x10, for example.

Kiedy składasz zamówienie, możesz skorzystać z dźwigni finansowej. Jeśli to zrobisz, to musisz zdeponować tylko niewielką część całej transakcji. Pozostała część środków jest następnie finansowana przez brokera. Możesz użyć dźwigni finansowej, na przykład przesuwając mnożnik z X1 do x10.

handel_z_dźwignią_eToro

Zastosowanie dźwigni finansowej gwarantuje, że zarówno wygrane, jak i straty będą się bardzo szybko przesuwać. Kiedy kupujesz akcje bez dźwigni finansowej, wahania cen mają mniej istotny wpływ na Twoje wyniki:

 • Wzrost o 10% prowadzi do zysku na poziomie 10%.
 • Spadek o 10% prowadzi do straty w wysokości 10%.

Gdy zastosujesz dźwignię X10, wyniki w obu kierunkach rosną wykładniczo i wtedy osiągniesz następujące wyniki:

 • Wzrost o 10% prowadzi do zysku na poziomie 100%.
 • Spadek o 10% prowadzi do utraty 100%

Inwestycje z wykorzystaniem dźwigni pozwalają na osiągnięcie wysokiego zwrotu w krótkim czasie. Jednocześnie, handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej jest również dużo bardziej ryzykowny. Co więcej, należy pamiętać, że ten sposób handlu z pewnością nie jest darmowy.

Koszty handlowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej

Kiedy handlujesz z wykorzystaniem dźwigni finansowej, to pożyczasz część pieniędzy, których potrzebujesz. Jeśli pozostawisz transakcję otwartą na więcej niż jeden dzień, będziesz musiał ponieść koszty finansowania. Dzienne koszty finansowania są niskie i zawsze są wyświetlane pod przyciskiem „Open Trade”. Poniżej możesz zobaczyć koszty na pozycji EUR/USD o wartości 3,000.00$ w momencie pisania tego artykułu:

koszty_dźwigni

Ważne jest, żebyś jednak uwzględnił te koszty. Jeśli chcesz dokonać długoterminowej inwestycji, mądrzej jest kupić akcje bez mnożnika, wtedy nie płacisz żadnych dodatkowych opłat i możesz utrzymać pozycję tak długo, jak tylko chcesz.

Jak możesz zarabiać na spadających cenach akcji?

Na eToro możliwe jest również osiągnięcie zysku przy spadku cen akcji. Jeśli chcesz skorzystać z obniżającej się ceny, powinieneś wcisnąć przycisk sprzedaży na ekranie zlecenia:

sprzedaż_krótka_eToro

Kiedy otwierasz pozycję sprzedaży (tzw. pozycję krótką), to zarabiasz pieniądze, kiedy cena spada. Pamiętaj, że spekulować na spadającej cenie można tylko za pomocą kontraktów CFD. Jeśli chcesz inwestować bez kosztów finansowania, to nie możesz otworzyć krótkiej pozycji na akcjach.

Jak złożyć zlecenie na eToro?

Możliwe jest również złożenie zlecenia na eToro. Dzięki zleceniu, otwierasz inwestycję dopiero po osiągnięciu określonej ceny. Można to zrobić poprzez zmianę ustawienia Handel na Zlecenie (ang. Trade to Order) w ramach platformy transakcyjnej eToro. Następnie możesz ustawić cenę, po której chcesz kupić akcje.

złóż_zlecenie_eToro

Jak mogę wpłacić pieniądze na eToro?

Na eToro możesz wpłacić pieniądze w dowolnym momencie. Można handlować mając zaledwie 200$. Aby to zrobić, należy przejść z wirtualnego konta demonstracyjnego na konto operujące prawdziwymi pieniędzmi. Po przejściu na takie konto możesz nacisnąć przycisk „Wpłać pieniądze„:

wpłacanie_pieniędzy_eToro

Zanim będziesz mógł wpłacić pieniądze, musisz najpierw zweryfikować swoją tożsamość. Unia Europejska wprowadziła obowiązek zwalczania prania brudnych pieniędzy. Możesz szybko wpłacić pieniądze na eToro za pomocą karty kredytowej.

Zarządzanie swoimi inwestycjami

Na dole ekranu zawsze widoczne jest aktualne saldo konta.

zarządzanie_pieniędzmi_eToro

 • Dostępny kredyt to kwota, którą można jeszcze wykorzystać do otwarcia inwestycji.
 • Całkowita kwota kredytu to kwota, którą wykorzystujesz na bieżące transakcje.
 • Zysk wskazuje na wynik otwartych transakcji.
 • Kapitał własny pokazuje całkowitą wartość Twojego konta.

Możesz z łatwością zarządzać wszystkimi otwartymi pozycjami, przeglądając wszystkie inwestycje i jej wyniki. Możesz również dostosować moment, w którym bierzesz swój zysk lub stratę.

otwarta_pozycja_eToro

Musisz mieć wystarczającą ilość pieniędzy na swoim koncie, żeby inwestować z dźwignią finansową. Kiedy nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na sfinansowanie otwartych pozycji, tracisz pełną kwotę na swoim koncie.

Mądre inwestowanie na eToro

Wielu początkujących inwestorów próbujących swoich sił na eToro natychmiast traci wszystkie swoje pieniądze. Często dzieje się tak dlatego, że działają zbyt lekkomyślnie. Wskazane jest, aby najpierw poćwiczyć na koncie demonstracyjnym. Kiedy zrozumiesz jak działa oprogramowanie, to będziesz mógł zdecydować się na swoją pierwszą wpłatę pieniędzy. Najpierw wpłać niewielką kwotę, aby zobaczyć jak to jest stracić i wygrać prawdziwe pieniądze.

Jak już zdobędziesz wystarczającą ilość doświadczenia, to interesujące może być dla Ciebie zastosowanie dźwigni finansowej na Twoich transakcjach, aczkolwiek pamiętaj, aby używać dźwigni finansowej z umiarem, szczególnie w przypadku niestabilnych produktów inwestycyjnych. Wtedy możesz szybko stracić wszystkie pieniądze na swoim koncie.

Kolejna ważna wskazówka – otwieraj tylko takie inwestycje, które oferują korzystny stosunek ryzyka do zwrotu. Jeśli potencjalny zysk z inwestycji wynosi 10%, a potencjalna strata tylko 5%, to jest to inwestycja z dobrym wskaźnikiem ryzyka i rentowności. W mniej niż połowie przypadków, aby uzyskać dobry wynik, trzeba go właściwie zrealizować.

Przy spekulacjach na kontraktach CFD ważne jest, aby zawsze stosować automatyczne zamykanie pozycji krótkiej (ang. stop loss) z powodu dźwigni, w przeciwnym razie możesz stracić całą kwotę na swoim koncie. Zawsze wskazane jest, aby oceniać swoje transakcje, w ten sposób możesz uczyć się na błędach i doskonalić swoją strategię inwestycyjną.

Czy szukasz bardziej pasywnego sposobu inwestowania? Wtedy platforma handlu społecznościowego eToro może być dobrym rozwiązaniem! W następnej części tego przewodnika omówimy, jak można zarabiać na autopilocie za pomocą tej funkcji.

Część 2: handel społecznościowy (ang. social trading)

W eToro masz również możliwość handlu społecznego. Jest to ciekawa opcja, która pozwala na wykorzystanie wiedzy i umiejętności innych inwestorów. W tej części tutorialu przyjrzymy się temu, jak najlepiej wykorzystać tę możliwość.

Rozmowy na temat akcji

W ramach oprogramowania eToro możesz odwiedzić Kanał Informacyjny (ang. News Feed). Newsfeed jest platformą mediów społecznościowych eToro, na której handlowcy dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami. Jeśli masz wątpliwości co do inwestycji, możesz tam dyskutować z innymi inwestorami. Jest to bardzo przydatny dodatek, przy którym powinno być załączone zastrzeżenie.

Na eToro można znaleźć wielu inwestorów amatorów, którzy nie zawsze biorą pod uwagę różne czynniki, które mogą mieć wpływ na cenę akcji, dlatego ważne jest, aby podejmować decyzje inwestycyjne na podstawie wielu czynników.

eToro_dyskusje_handlowe

Kopiowanie innych inwestorów

Ciekawą opcją dla początkujących inwestorów, jest możliwość kopiowania inwestycji dokonywanych przez innych inwestorów. Na eToro, każdy może dzielić się swoimi transakcjami z innymi inwestorami. Inwestorzy, którym wiedzie się bardzo dobrze i otrzymują wielu zwolenników otrzymują prowizję za swoją pracę, dlatego też inwestorzy na platformie eToro będą zmotywowani do dostarczania dobrych wyników.

eToro_copytrader

Możesz znaleźć szczegóły dotyczące każdego inwestora, który Cię interesuje, przez co samemu możesz ocenić, czy będzie to dobra decyzja, żeby kopiować jego inwestycje.

W każdym przypadku niezmiernie ważne jest, aby przyjrzeć się następującym statystykom:

 • Statystyki: tutaj można zobaczyć, jakie są wyniki handlowe.
 • Portfel: tutaj można zobaczyć, w jakie papiery wartościowe inwestor zainwestował.
 • Wykres: wykres pokazuje wynik inwestora na przełomie czasu.
 • Feed: tutaj możesz przeczytać posty wykonane przez inwestora.

Ważne jest, aby nie kopiować po prostu losowych inwestorów. Szczególnie jest ważne, aby wybierać inwestorów posiadających dłuższą historią. Wybierając takich inwestorów, zmniejszasz szansę na utratę dużej ilości pieniędzy, gdy inwestor jest nieuczciwy. Ważne jest, aby dokładnie monitorować inwestycje inwestorów, których śledzisz.

Jak mogę znaleźć dobrego tradera, którego inwestycje warto śledzić?

Również wybór dobrych handlowców może być sztuką trudną do opanowania. W tej części poradnika eToro pokrótce omówimy, czego należy szukać przy wyborze dobrego inwestora, którego warto śledzić.

Nie podążaj ślepo za najbardziej popularnym inwestorem. Czasami inwestor stał się popularny przez czysty przypadek. Popularny inwestor nie zawsze musi być tym, który ma najlepsze wyniki, dlatego też, zawsze sprawdzaj jak bardzo jest on opłacalny.

Sprawdź również, jak spójne są jego wyniki. Kiedy inwestor ma ogromną stratę jednego miesiąca i ogromny zysk w drugim miesiącu, to takie wyniki nie są wystarczająco stabilne.

Ważne jest również, aby sprawdzić, czy inwestor czasami ponosi stratę. Utrzymywanie inwestycji otwartych przez zbyt długi okres czasu może się dobrze sprawdzać przez dłuższy okres czasu. W końcu jednak, jedna pozycja może pochłonąć wszystkie pieniądze na koncie, dlatego ważne jest, aby wybrać inwestora, który nie boi się ponosić strat.

Sprawdź również, czy handlowiec, którego uważasz że warto śledzić, podejmuje wysiłek. Przykładowo, czy odpowiada na pytania na swoim feedzie? Jeśli nie, to osobiście nigdy nie śledziłbym takiego inwestora. Jeśli nie odpowiada na proste pytania, to prawdopodobnie nie jest wiarygodną osobą, za którą należy podążać.

Na końcu musisz zadać sobie pytanie, czy inwestor, którego chcesz śledzić, pasuje do Twojego profilu. W co chcesz inwestować? Jak duże ryzyko jesteś skłonny podjąć? Jeśli uważasz, że ten inwestor jest dla Ciebie odpowiedni, możesz zacząć go śledzić. Wskazane jest, aby na początku zrobić to z niewielką sumą pieniędzy. Jeśli wyniki pozostaną pozytywne, można powoli zwiększać kwoty, które się inwestuje.

riskcore_eToroJakie jest maksymalne ryzyko, które możesz podjąć na eToro?

Część 3: Obrót giełdowy

Czy chcesz inwestować pieniądze na eToro? Jeśli tak, to musisz zrozumieć, jak działa handel akcjami. W tej części tutorialu dowiesz się, jak samemu przewidzieć cenę akcji.

Co wpływa na cenę akcji?

Zanim zaczniesz inwestować w akcje na eToro to ważne jest, abyś pamiętał, że cena akcji jest tworzona przez ludzi takich jak ty i ja. Rynek akcji zawsze się równoważy. Cena wywoławcza na giełdzie jest ceną, po której liczba nabywców i sprzedawców jest równa.

Kiedy liczba kupujących rośnie, cena wzrasta, a kiedy liczba osób, które chcą kupić akcje spada, cena również spada. Kiedy zaczynasz inwestować w akcje, ważne jest więc, aby zastanowić się, co zrobiłby przeciętny inwestor. W tej części tutorialu przyjrzymy się, jak można przewidzieć rozwój ceny akcji.

Rynek ogólny

Pierwszym czynnikiem odgrywającym główną rolę w określaniu ceny akcji jest ogólna kondycja rynku. Kiedy gospodarka danego kraju nie radzi sobie dobrze, to widać, że akcje spółek w tej strefie ekonomicznej spadają. Jeśli gospodarka radzi sobie dobrze, a inwestorzy są euforyczni, ceny mogą gwałtownie wzrosnąć.

Ekstremalnymi przykładami są: kryzys z powodu korona wirusa w 2020 roku i kryzys kredytowy w 2008 roku. Są to wielkie wydarzenia, które mają ogromny wpływ na gospodarkę. Wielu inwestorów to amatorzy i szybko wpadają w panik i w tego typu sytuacjach widać, że ludzie masowo porzucają swoje akcje, a wtedy ceny akcji mogą nagle drastycznie spaść.

koronakryzys_spadek_cen

Na przykład, na powyższym wykresie widać, jak mocno załamał się Dow Jones po tym, jak stało się jasne, że kryzys z powodu korona wirusa będzie miał ogromny wpływ na gospodarkę. Po takim załamaniu często widać płynne wyjście z kryzysu. Jako inteligentny inwestor, można czerpać z tych sytuacji podwójne korzyści. W przypadku gwałtownego spadku akcji można sprzedać je na krótko, a jednocześnie kupić po niższej cenie.

Zbadaj daną akcję

Oczywiście, nie wszystkie akcje jeden po drugim podążają za rynkiem, dlatego ważne jest również, aby zbadać firmę stojącą za daną akcją. Przykładowo podczas kryzysu spowodowanego korona wirusem można było zauważyć, że niektóre firmy miały znacznie trudniejszy czas od innych.

Na przykład, firmy, które żyją z turystyki, źle sobie radzą. Samoloty są uziemione i nie wiadomo, kiedy będzie można latać gdziekolwiek. Na tym wykresie można zobaczyć kurs akcji Air France KLM w pierwszych tygodniach kryzysu z powodu korona wirusa:

akcje_eToro_przykład

Jednocześnie można zauważyć, że niektóre firmy czerpią duże korzyści z tego kryzysu. Na przykład akcje Netflix radzą sobie bardzo dobrze. Ponieważ coraz więcej osób utknęło w domu, ludzie szukają alternatywnych form rozrywki. Na poniższym wykresie widać, że kryzys okazał się dla Netflix doskonały:

Netflix_eToro_instruktaż

W związku z tym, jako inwestor, zawsze należy zachować spokój. Unikaj podejmowania emocjonalnych decyzji i kupuj lub sprzedawaj akcje w oparciu o właściwą analizę. Ogólnie rzecz biorąc, mądrze jest w jak największym stopniu handlować na podstawie trend. W następnej części tego tutorialu nauczymy Cię, jak radzić sobie z różnymi warunkami panującymi na rynku.

Część 4: warunki rynkowe

Przed otwarciem inwestycji należy zawsze sprawdzić warunki rynkowe. Możesz zbadać warunki rynkowe w różnych okresach czasu. Kiedy jesteś aktywnym inwestorem, patrzysz na krótsze okresy niż w przypadku inwestora długoterminowego.

Jakie mogą panować trendy?

Kiedy zaczynasz inwestować, możesz mieć do czynienia z trzema rodzajami trendów. Pierwszym rodzajem trendu jest trend wzrostowy (ang. uptrend). Podczas trendu wzrostowego można zauważyć, że cena głównie porusza się w górę.

Trend_wzrostowy_przykład

Oczywiście, sprawy nie zawsze idą dobrze. Czasami widać, że udział głównie spada. Mówimy wtedy o trendzie spadkowym (ang. downtrend).

Trend_spadkowy_przykład

W niektórych przypadkach pojawia się niezdecydowanie i nazywamy to konsolidacją. Cena akcji zmienia się wówczas głównie pomiędzy dwoma poziomami.

konsolidacja

Inwestuj w odpowiednim czasie

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas do inwestowania. Nawet w trendzie wzrostowym, cena akcji nie będzie zawsze po prostu rosnąć. Po impulsie w górę zawsze następuje spadek w dół i właśnie w tej sytuacji może być atrakcyjny czas, żeby dokonać zakupu.

korekta_impuls

Oczywiście, musisz uważać, aby trend nie uległ odwróceniu. Nic nie rośnie wiecznie, a dobre czasy regularnie przeplatają się ze złymi. Stosując stop loss, zapobiegasz utknięciu ze złą inwestycją na zawsze.

Szukaj potwierdzenia

Możesz osiągnąć lepsze wyniki inwestycyjne jeśli zawsze będziesz szukał potwierdzenia. Istnieją dwa silne czynniki, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedni czas na otworzenie pozycji.

Poziomy horyzontalne

Poziom horyzontalny to poziom cen, przy którym cena akcji regularnie się odbija. Kiedy poziom horyzontalny jest częściej osiągany bez załamania, to jego siła wzrasta. Kiedy zaczynasz handel, może być mądrze szukać tych poziomów. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

poziom_horyzontalny_eToro

Wykresy świecowe

Wykresy świecowe (ang. candlesticks) mogą również pomóc w podejmowaniu decyzji handlowych. Candlesticks dostarczają wielu informacji na temat walki pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. Kiedy nauczysz się odczytywać wykresy świecowe, to osiągniesz lepsze wyniki inwestycyjne. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? W naszym przewodniku po wykresach świecowych przeczytasz wszystko, co powinieneś wiedzieć.!

wykresy świecowe wyjaśnienie

Analiza techniczna

Nie chcemy zagłębiać się w zbyt wiele technicznych szczegółów handlowych w tym krótkim podręczniku eToro. Czy poważnie podchodzisz do handlu na rynkach? W takim razie może być interesujące nauczyć się tych zaawansowanych technik i zastosować je do swoich inwestycji na eToro. Użyj przycisku poniżej, aby odwiedzić nasz kurs z analizy technicznej:

Podążaj za trendem

Najważniejszą lekcją, jaką chcę przekazać w tej części tutorialu jest to, że niezmiernie ważne jest zwrócenie uwagi na trend. Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że trend jest twoim najlepszym przyjacielem. Inwestorzy, którzy są świadomi trendów i wiedzą jak na nie reagować osiągają lepsze wyniki.

Bardziej techniczne metody inwestowania są przeznaczone dla aktywnych traderów. Jeśli głównie planujesz kupować akcje na dłuższy okres, to jedyne co musisz zrobić, to zbadać spółki stojące za tymi akcjami. Dokładny czas w dłuższej perspektywie czasowej jest mniej ważny.

W ostatniej części tutorialu eToro chcę przekazać kilka dodatkowych mądrości inwestycyjnych, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki.

Część 5: wskazówki dotyczące inwestycji

Prosty zakup akcji nie jest czymś trudnym. Często jest to kwestia naciśnięcia przycisku i zanim się zorientujesz, jesteś już dumnym właścicielem akcji Shell lub Microsoft. Ta akcja jest taka sama dla wszystkich, jednak nie wszyscy inwestorzy osiągają ten sam rezultat, gdy zaczynają używać eToro. Stosując się do tych wskazówek, zwiększasz swoje szanse na wygraną.

Narysuj plan działania

Ważne jest, aby inwestować zgodnie z planem. Kupno i sprzedaż akcji bezkrytycznie rzadko jest dobrą strategią. Jeśli taki jest Twój plan działania, to lepiej będzie jak pójdziesz do kasyna. Kiedy grasz w kasynie, dostajesz przynajmniej darmowego drinka lub przekąskę.

Każdy plan jest sporządzany w określonym celu. Zarobienie pieniędzy nie jest wystarczająco dobrym celem. Wyobraź sobie, jakich rezultatów spodziewasz się dzięki inwestycjom w eToro. Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz zainwestować i jaki zysk chcesz osiągnąć. Dzięki tym danym możesz zdecydować, gdzie Twoja inwestycja najlepiej by Ci służyła.

W każdym razie dobry plan musi zawierać jasne i klarowne zasady. Weź pod uwagę warunki, na jakich otwierasz inwestycję. Dla każdej otwartej pozycji ważne jest również ustalenie jasnych zasad jej ponownej sprzedaży. Po jakiej cenie bierzesz swoją wygraną? Kiedy staje się to zbyt ryzykowne i czy lepiej byłoby zamknąć pozycję? Ustanawiając te zasady inwestycyjne z wyprzedzeniem, unikasz konieczności robienia tego później pod presją.

Ważne jest również, abyś odpowiednio ocenił swój plan. Podobnie jak księgowy, co miesiąc sprawdzaj swoje inwestycje. Śledź, ile wygrasz, a ile przegrasz i zobacz, jakie błędy popełniłeś. Tylko robiąc to krytycznie i regularnie, staniesz się lepszym inwestorem.

Panuj and swoimi emocjami

Kolejną ważną wskazówką, której chciałbym ci udzielić w tym tutorialu eToro, to abyś kontrolował swoje emocje tak bardzo, jak to możliwe. Wielu inwestorów traci fortunę, ponieważ zdecydowanie za bardzo pozwalają się kierować swoimi emocjom.

Czasami mówią, że strach jest złym doradcą. Kiedy zaczynasz inwestować, jest to absolutnie prawdziwe. Inwestorzy, którzy nie pokonają strachu, pozostawiają zbyt długo otwarte pozycje przynoszące straty, a zbyt wcześnie obcinają zyskowne pozycje.

Oczywiście, nie jest realistyczne inwestowanie całkowicie bez żadnych emocji. Emocje są ludzkie i kiedy traci się pieniądze, to boli. Kiedy chcesz osiągnąć zysk, musisz nauczyć się kontrolować swoje emocje. Czy chcesz wiedzieć więcej o wpływie emocji na swoje inwestycje? W tym artykule możesz przeczytać wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

strach_inwestowanie

Zaakceptuj również straty

Kolejnym częstym błędem wśród inwestorów jest to, że nie mają oni odwagi ponosić strat. Kiedy dążysz do osiągnięcia 100% zysku, kończysz z maksymalną stratą. Pozostawienie otwartych pozycji przynoszących straty może działać dobrze w krótkiej perspektywie czasowej. W końcu, szanse na to, że pozycja przynosząca straty ponownie stanie się rentowna w ciągu kilku miesięcy są bardzo duże.

Jeśli jednak pozycja nieoczekiwanie zmieni się na gorszą, możesz stracić wszystko z powodu tej własnie strategii, dlatego też zawsze zastanów się nad poziomem, na którym odważysz się podjąć stratę. Początkujący inwestorzy unikają strat tak bardzo, jak to możliwe, podczas gdy profesjonalni inwestorzy przyjmują wyliczone straty. Do jakiej kategorii inwestorów chcesz należeć?

Im więcej praktyki, tym lepiej

Po przeczytaniu tego obszernego przewodnika eToro, będziesz wiedział wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć, aby rozpocząć skuteczne inwestowanie. Teraz wiesz, jak kupić akcje na WebTrader i wiesz, na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć sukces, ale mimo to, muszę być z Tobą szczery. Po przeczytaniu tego poradnika na pewno nie jesteś jeszcze ekspertem. Masz jeszcze wiele do nauczenia się i zawsze będziesz miał.

Dlatego radziłbym ci dalej ćwiczyć, nawet jeśli handlujesz z tysiącami lub dziesiątkami tysięcy w danym czasie, wciąż możesz się uczyć. Silni inwestorzy są zawsze ciekawi.

Czy nie założyłeś jeszcze darmowego konta demonstracyjnego do praktykowania? Użyj poniższego przycisku, aby bezpośrednio otworzyć darmowe i nieograniczone konto demo na eToro:

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ostrzeżenie o ryzyku eToro

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym providerem. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie dotyczą konkretnego podmiotu.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.