Zacznij inwestować w 5 krokach

Inwestowanie jest ciekawe i potrafi być dochodowe, ale też bardzo niebezpieczne, ponieważ możesz stracić wszystkie swoje pieniądze. Najważniejsze żebyś wiedział co robisz i przemyślał każdy krok. Musisz mieć też świadomość tego, że możesz utracić wszystkie soje pieniądze! Wiele stron internetowych używa podstępnych terminów i stara się odstraszać nowych inwestorów. My tego bardzo nie lubimy! Inwestowanie powinno być przyjemne, a my chętnie pomożemy Ci zacząć inwestować.

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz zanim zaczniesz inwestować. Zanim zaczniesz inwestować, musisz najpierw przejść przez następujące kroki:

  • Krok 1: zdecyduj, gdzie chcesz zainwestować.
  • Krok 2: określ swój cel.
  • Krok 3: zdecyduj, ile pieniędzy chcesz zainwestować.
  • Krok 4: zdecyduj, gdzie chcesz zainwestować.
  • Krok 5: naucz się dobrze inwestować poprzez praktykę.

Czy inwestowanie jest dobrym pomysłem?

Zanim przejrzysz te kroki, ważne jest, abyś zadał sobie pytanie, czy mądrze jest inwestować pieniądze. Czy masz pieniądze, bez których poradzisz sobie przez dłuższy czas? I czy możesz z tym żyć, gdy je stracisz? Wtedy możesz rozważyć rozpoczęcie inwestowania.

Krok 1: Gdzie mogę zacząć inwestować?

Inwestujesz za pomocą brokera. Broker jest stroną, która umożliwia przykładowo kupno i sprzedaż akcji. To, gdzie najlepiej zacząć inwestować, zależy od stylu inwestowania. Możesz inwestować na dwa różne sposoby.

Kup akcje

Niektórzy inwestorzy wolą kupować akcje na długi okres. Kiedy ceny akcji rosną, można osiągnąć zysk. Czasami część zysku otrzymuje się również w formie dywidend. Jako początkujący, mądrze jest wybrać taniego brokera, w ten sposób można uzyskać lepszy zwrot z tej samej kwoty pieniędzy. W eToro możesz kupić akcje bez prowizji. Za pomocą poniższego przycisku możesz od razu otworzyć bezpłatne konto:

 

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Aktywny handel

Możesz zdecydować się na aktywny handel akcjami. Należy pamiętać, że wymienione instrumenty są dostępne do handlu za pośrednictwem kontraktów CFD. Kiedy aktywnie handlujesz to codziennie kupujesz i sprzedajesz akcje. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać wahania cen. Dobrą stroną do aktywnego handlu jest platforma Plus500. Czy chcesz założyć bezpłatne konto demo na platformie Plus500? Kliknij poniższy przycisk, aby bezpośrednio założyć konto:

 

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.’

Należy pamiętać, że 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Krok 2: dlaczego chcesz inwestować?

Zanim zaczniesz inwestować, ważne jest, abyś rozważył, co chcesz dzięki temu osiągnąć. Zanim zaczniesz handlować, ważne jest, aby ustalić jasny cel inwestycyjny. Niektórzy ludzie wolą inwestować dla krótkoterminowych zysków cenowych, podczas gdy inni inwestują, aby zbudować komfortową emeryturę na przyszłość.

W każdym razie, faktem jest, że inwestowanie w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalne niż oszczędzanie. W artykule, dlaczego powinieneś inwestować teraz, odkryjesz największe korzyści płynące z inwestowania.

Krok 3: ile możesz & chcesz inwestować?

Po ustaleniu celu inwestycyjnego ważne jest, aby określić, ile pieniędzy można i chce się zainwestować. Pamiętaj, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Wielu początkujących inwestorów popełnia błąd, inwestując pieniądze, których naprawdę nie mogą stracić. Unikaj tego, sporządzając jasny plan, abyś od razu wiedział, ile możesz i chcesz zainwestować!

Krok 4: w co chcesz zainwestować?

Zanim zaczniesz przygodę z handlem, to mądrze jest zdecydować, w co chcesz zainwestować pieniądze. Jakby nie patrzeć, istnieje kilka możliwości.

Zacznij od akcji

Akcje są często najbardziej popularne wśród inwestorów. Kupno i sprzedaż akcji może pomóc w osiągnięciu dobrego zysku. Ponadto, często otrzymujesz część zysku w postaci dywidend. Chcesz wiedzieć więcej o kupnie akcji? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat:

 

Inwestowanie w opcje

Opcje są nieco bardziej skomplikowane. Zanim zaczniesz inwestować w opcje, mądrze jest zdobyć trochę wiedzy. Z opcjami możesz spekulować z większą dźwignią. Umożliwia ona zajęcie dużej pozycji przy małej ilości pieniędzy. Można również spekulować na spadku ceny opcji. Chcesz dowiedzieć się więcej o opcjach? Przeczytaj nasz kurs na ten temat, aby poznać więcej szczegółów:

 

Obligacje

Obligacje są idealne dla początkujących inwestorów, którzy chcą uniknąć ryzyka. Obligacje są dłużnymi papierami wartościowymi. Pod koniec dostaniesz z powrotem emisję, w związku z czym rozwój cen jest mniej ważny. Chcesz wiedzieć więcej o inwestowaniu w obligacje? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat:

 

Surowce i towary

Handel surowcami może być również bardzo interesujący. Metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, są przedmiotem szerokiego handlu, szczególnie w złych ekonomicznie czasach. Ropa naftowa również może być interesującą inwestycją. Inwestując we właściwym czasie, można osiągnąć dobre wyniki w handlu surowcami. Chcesz wiedzieć więcej o inwestowaniu w surowce? Otwórz nasz artykuł tutaj.:

 

Kryptowaluty

Nowy i modny jest handel kryptowalutami. Wiele osób zaczęło inwestować w kryptowaluty i wiąże się to z większym ryzykiem. Z drugiej strony, cena może nagle znacznie wzrosnąć w ciągu jednej nocy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Możesz również inwestować w bardziej tradycyjne waluty. W artykule poświęconym inwestowaniu na rynku Forex możesz odkryć, jak to działa

Weź pod uwagę ryzyko

Każdy rodzaj inwestycji wiąże się z różnym ryzykiem, dlatego ważne jest, aby zastanowić się samemu, jaki jest Twój profil ryzyka. Jakie ryzyko jesteś skłonny podjąć? Jak zapobiegać bezsennym nocom? Przykładowo, osoby które niechętnie ryzykują zdecydują się na obligacje, podczas gdy inwestorzy wysokiego ryzyka zdecydują się na kryptowaluty.

Krok 5: naucz się dobrze inwestować

Rozpoczęcie inwestycji nie jest trudne, jednak uzyskanie dobrego zwrotu z inwestycji może być o wiele trudniejsze, dlatego ważne jest, aby najpierw poćwiczyć, aby zrozumieć co wpływa na ceny akcji. W tym celu można skorzystać z darmowego konta demonstracyjnego. Korzystając z konta demo możesz jako początkujący wypróbować funkcje zupełnie bez ponoszenia ryzyka.

Czy chcesz od razu otworzyć darmowe demonstracyjne? Za pomocą poniższego przycisku możesz porównać różne demonstracyjne konta handlowe! Jest to konieczne, gdy po raz pierwszy zamierzasz zainwestować.

 

Dlaczego powinieneś zacząć handlować już teraz?

Dzisiaj jest idealny czas na rozpoczęcie inwestycji. Ale dlaczego ty powinieneś to robić? W tej części artykułu krótko to omówimy.

Niski zwrot z oszczędności

Już dawno temu otrzymałeś sporą sumę odsetek od swoich oszczędności. Niestety zapewne już tak nie jest. Masz szczęście, jeśli w ogóle otrzymasz jakieś odsetki. Dla wielu kont oszczędnościowych oprocentowanie wynosi 0%, a banki rozważają nawet naliczenie w przyszłości ujemnej stopy procentowej.

Jednocześnie widać, że giełdy zawsze dobrze radziły sobie w dłuższym okresie czasu. Średnia stopa zwrotu z akcji wynosi aż 6 do 8 procent, w zależności od okresu, który analizujesz. Jeśli chcesz osiągnąć wyższy zwrot, to zdecydowanie warto zainwestować.

Chroń się przed inflacją

Inflacja to proces, w którym produkty, które można kupić, stają się droższe. Konsekwencją inflacji jest to, że można kupić mniej za tę samą kwotę pieniędzy. Kiedy trzymasz swoje pieniądze na koncie oszczędnościowym, to powoli staną się mniej wartościowe.

Dlatego właśnie mądrze jest zainwestować część swoich pieniędzy w akcje. Zwrot z akcji w dłuższym okresie czasu jest wyższy niż zwrot z konta oszczędnościowego. To przynajmniej daje Ci szansę na pokonanie inflacji. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że możesz stracić (część) swojej wpłaty.

Oszczędzanie na duże wydatki

Inwestując, możesz zebrać dużą ilość pieniędzy w dłuższej perspektywie czasowej. Na przykład, możesz wykorzystać te pieniądze na emeryturę lub kupić ładny dom. Inwestowanie jest szybsze, zwłaszcza gdy korzystasz z siły potęgowania.

Kiedy korzystasz z potęgowania (ang. compounding), reinwestujesz zysk, który otrzymujesz z inwestycji i otrzymasz odsetki od odsetek. W ten sposób na dłuższą metę Twoje aktywa znacznie wrosną!

Dobra zabawa i dostępność!

Osobiście, ja też inwestuję, ponieważ to lubię. Dużo ciekawiej jest śledzić wiadomości, kiedy wiesz, że jesteś również współwłaścicielem niektórych z wymienionych firm. Inwestowanie jest również bardzo edukacyjne i jako początkujący jestem pewien, że nauczysz się nowych rzeczy.

Wraz z pojawieniem się w dzisiejszych czasach brokerów internetowych, inwestowanie jest również o wiele bardziej dostępne. Nie trzeba płacić wysokiej opłaty transakcyjnej i można kupić akcje już za pomocą jednego kliknięcia myszką. Jeśli kiedykolwiek był dobry czas aby zacząć inwestować, to zdecydowanie jest to już dziś!

Niezbędne wskazówki dla początkującego inwestora

Początkujący inwestorzy czasami popełniają błędy. Brokerzy internetowi oferują przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, które pozwala na handel znanymi akcjami już w ciągu kilku minut. Jednak niewielu początkujących wie, jak uzyskać dobry wynik. Jako początkujący zastanawiasz się, jak możesz się upewnić, że nie stracisz od razu wszystkich swoich pieniędzy?

Ważne jest rozłożenie swoich inwestycji

Szczególnie ważne jest, aby odpowiednio rozłożyć swoje inwestycje. Nie stawiaj wszystkich swoich pieniędzy na jedną akcję. Na przykład, wielu początkujących inwestorów inwestuje wszystkie swoje pieniądze w bitcoin, co jest ogromnie ryzykowne. Rozkładając swoje pieniądze na różne produkty inwestycyjne, takie jak akcje i obligacje, już ograniczasz ryzyko. Następnie, mądrze jest inwestować w spółki z różnych sektorów, aby jeszcze bardziej poprawić swoje wyniki.

Bądź ostrożny

Wiele osób początkujących nie jest ostrożna. Przykładowo od razu lokują wszystkie swoje pieniądze w jednej inwestycji. Inni początkujący inwestorzy inwestują pieniądze, których naprawdę potrzebują. Może to prowadzić do negatywnych emocji, które również negatywnie wpływają na Twoją inwestycję, dlatego ważne jest, aby zacząć powoli i ostrożnie. Zacznij od małej kwoty 1000 lub w razie potrzeby 100 i najpierw poczuj jak rozwija się rynek.

Ogranicz swoje wydatki

Wielu początkujących inwestorów nie docenia jak ważne są koszta. Kiedy inwestujesz u brokera, który pobiera duże opłąty, to Twoje szanse na sukces są znacznie mniejsze. Dlatego właśnie otwarcie rachunku inwestycyjnego w banku rzadko jest dobrym pomysłem. Różnica kosztów w wysokości pół procenta może kosztować dziesiątki tysięcy euro w długim okresie czasu.

Jesteś ciekawy, gdzie możesz tanio zainwestować? W tym artykule ujawniamy najtańszych brokerów, u których można inwestować:

 

Inwestuj w rzeczy, które rozumiesz

Niektórzy początkujący popełniają błąd, inwestując w produkty, których jeszcze w pełni nie rozumieją. Jest to niestety bardzo ryzykowne. Jeśli nie wiesz, co robisz, masz szanse, że stracisz swoje pieniądze, dlatego warto poświęć wystarczająco dużo czasu na zrozumienie produktu inwestycyjnego, w który chcesz zainwestować. W ten sposób unikniesz utraty dużej części swoich pieniędzy z powodu braku wiedzy.

14 kolejnych wskazówek inwestycyjnych?

Chcesz dobrze wystartować jako początkujący inwestor? Napisaliśmy artykuł z 14 złotymi wskazówkami dla początkującego inwestora. Skorzystaj z poniższego przycisku i dowiedz się, jak możesz znacznie poprawić swoje wyniki!

 

Jak działa inwestowanie?

Początek inwestycji wygląda tak: kupujesz lub sprzedajesz coś, co później kupujesz lub sprzedajesz w celu osiągnięcia zysku. W ostatnich latach, dzięki wprowadzeniu różnych brokerów internetowych, można było skorzystać zarówno z rynków wschodzących, jak i spadających.

Na przykład, jeśli uważasz, że cena akcji BMW spadnie, ponieważ niemieckie zaufanie konsumentów gwałtownie spadło, możesz zdecydować się na sprzedaż akcji BMW. To nazywa się również otwarciem pozycji krótkiej. Gdy otwierasz krótką pozycję, zarabiasz pieniądze, gdy tylko cena spada.

Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz zarabiać niezależnie od kierunku rynku. Dzięki temu nowemu sposobowi inwestowania musisz tylko zdecydować, czy chcesz kupić czy sprzedać i w jakim czasie. Kiedy otwierasz pozycję, wygrane lub straty są śledzone w czasie rzeczywistym i jak tylko zamkniesz pozycję ponownie, te wygrane lub straty zostaną ostatecznie rozliczone z Twoim saldem.

Inwestowanie_dla_początkujących

Rozpoznawanie wzorców

W poprzednim akapicie zwracaliśmy już uwagę, że pewne wydarzenia informacyjne mogą mieć wpływ na ceny np. akcji i par walutowych. Możliwe jest również inwestowanie poprzez rozpoznawanie wzorców na wykresach cenowych. Do tego potrzebny jest pewien wgląd i poprzez praktykę można szybko stać się lepszym w rozpoznawaniu tych wzorców. Wiele osób, które zaczynają inwestować, uczy się szybko rozpoznawać te wzorce i wiedzieć, kiedy jest dobry moment na otwarcie pozycji.

W końcu, inwestowanie to (połączona) gra podaży i popytu, gdzie odwrócenie trendu oznacza zmianę tych proporcji. Na przykład, cena może szybko spadać i ponownie rosnąć przy niskiej wartości. Przy niższej cenie, można ponownie znaleźć nowych nabywców.

Nawet bez skomplikowanych analiz technicznych, często możesz zidentyfikować wzorce. Poziome linie, przez które cena rzadko się przebija, można znaleźć w dowolnym okresie. Kupując i sprzedając w tych punktach, można znacznie poprawić swoje wyniki inwestycyjne.

Czy chcesz nauczyć się lepiej inwestować? Opracowaliśmy kurs, w którym nauczysz się podstaw analizy technicznej. Dzięki temu kompleksowemu samouczkowi możesz zacząć inwestować w akcje! Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć kurs

 

Zacznij inwestować!

Inwestowanie jest przyjemne, ekscytujące, opłacalne, ale też bardzo ryzykowne i niebezpieczne – możesz utracić wszystkie swoje pieniądze. Jako początkujący inwestor, będziesz musiał przyzwyczaić się do pewnych terminów, ale niech to Cię nie zniechęci Po dokonaniu kilku inwestycji u brokerem, szybko staniesz się bardziej doświadczony. Każdy był kiedyś początkujący. Pytanie brzmi kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia swoich inwestycji?

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.