Jak kupić akcje General Motors (2024)? – inwestowanie w General Motors

General Motors to duży amerykański producent samochodów, który sprzedaje swoje samochody w ponad 35 różnych krajach. Chcesz kupić akcje General Motors? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje General Motors online!

Jak kupić akcje General Motors?

General Motors w coraz większym stopniu koncentruje się na rynku chińskim i indyjskim. Regiony te są atrakcyjne, ponieważ oba kraje silnie rosną w zamożności, co pozwala ludziom pozwolić sobie na nowy samochód. Jeśli firmie uda się zbudować silną pozycję na tych rynkach, jej przychody mogą znacząco wzrosnąć.

Chcesz wiedzieć, gdzie kupić akcje General Motors? Chętnie pomożemy Ci zacząć! W poniższej tabeli możesz zobaczyć naszych ulubionych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj General Motors bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w General Motors przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupować akcje General Motors?

 • Silna marka: General Motors cieszy się dobrą reputacją i jest aktywny w 100 krajach. Dzięki temu firma jest mniej zależna od sytuacji gospodarczej w jednym konkretnym regionie.
 • Dywersyfikacja: General Motors czerpie dochody z marek takich jak Chevrolet, Cadillac, Buick i GMC.
 • Innowacja technologiczna: General Motors opracowuje pojazdy elektryczne. Przykładem jest Chevrolet Bolt EV, który był pierwszym samochodem elektrycznym, który mógł pokonywać duże odległości.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje General Motors

 • Gospodarka: ludzie kupują nowe samochody głównie wtedy, gdy gospodarka ma się dobrze. Kiedy ludzie mają niewiele do wydania, odkładają zakup nowego samochodu.
 • Środowisko: General Motors wytwarza dużo zanieczyszczeń, które mogą wywierać presję na firmę.
 • Konkurencja: General Motors stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony innych producentów samochodów.

Kim są konkurenci General Motors?

Jak inwestować w akcje General Motors?

 • Krok 1: Najpierw przestudiuj dane finansowe General Motors i określ, czy jest to interesująca inwestycja.
 • Krok 2: otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego, w którym możesz kupować akcje General Motors.
 • Krok 3: wpłać wystarczającą ilość pieniędzy na swoje konto inwestycyjne. Zanim będziesz mógł wpłacić pieniądze, musisz najpierw aktywować swoje konto inwestycyjne.
 • Krok 4: Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup, aby natychmiast kupić akcje General Motors.
 • Krok 5: Nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji w akcje General Motors.

Jaka jest cena akcji General Motors?

Kurs akcji General Motors może zmieniać się każdego dnia. Dlatego jako inwestor mądrze jest obserwować kurs akcji General Motors. Użyj przycisku poniżej, aby bezpośrednio otworzyć pozycję handlową.

Informacje o firmie General Motors

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie General Motors.

Analiza akcji General Motors

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji General Motors ważne jest, aby najpierw przeanalizować akcje. W poniższym zestawieniu możesz zobaczyć, jak firma General Motors rozwijała się w ostatnim okresie.

Ceny akcji GML w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji General Motors z ostatnich 5 dni:

Jakie są wyniki akcji General Motors w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co zdaniem analityków General Motors zrobi w 2024 i nadchodzących latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy przewidywania analityków. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza trendu cenowego General Motors i ta prognoza może się nie sprawdzić.

O firmie General Motors

General Motors Company (GM) jest jednym z największych producentów samochodów na świecie. Samochody GM są sprzedawane w ponad 200 krajach. Globalnie GM ma udział w rynku na poziomie około 8,5%. Siedziba tej amerykańskiej firmy znajduje się w Detroit w stanie Michigan.

Pierwsze lata General Motors

Założycielem firmy General Motors jest William Durant. Założył firmę w 1908 roku w mieście Flint w stanie Michigan. Firma szybko przejęła Olds Motor Works (Oldsmobile) i Cadillaca. William Durant musiał oddać część swojej firmy wierzycielom. Dlatego postanowił wraz z Louisem Chevroletem założyć Chevrolet Motor Company.

Zyski odnoszącego sukcesy Chevroleta umożliwiły odkupienie akcji GM, po czym postanowiono uczynić Chevroleta częścią General Motors.

Kupowanie akcji General Motors

Rozbudowa firmy

Odnoszący sukcesy General Motors rozwijał się: w 1920 roku otworzył swoje pierwsze biuro w Azji. Trzy lata później otworzyli także fabrykę w Kopenhadze.

Niedługo potem na całym świecie powstały fabryki i biura. General Motors otworzył biura między innymi w Argentynie, Brazylii i Japonii. GM przejął również różne marki: w 1929 roku przejęto Opla i Pontiaca.

General Motors w czasie II wojny światowej

Od 1942 roku GM nie produkował już samochodów. Produkowano tylko sprzęt wojenny, taki jak samoloty, armaty i czołgi. W Europie fabryki samochodów zostały poważnie zniszczone przez bombardowania. Dopiero w 1950 roku General Motors mógł ponownie produkować samochody.

Rosnące zainteresowanie mniejszymi samochodami

W latach 70. wzrosło zainteresowanie mniejszymi i tańszymi samochodami z Japonii. General Motors odpowiedział, wprowadzając silnik wysokoprężny. Silnik wysokoprężny umożliwił produkcję bardziej oszczędnych i tańszych samochodów. Ponadto nawiązano współpracę z Toyotą, Suzuki, Saabem, Lotusem, Fordem i Chryslerem.

GM w tarapatach od 2005 roku

W 2005 roku General Motors wpadł w tarapaty z powodu wysokiego zadłużenia. W tym roku postanowili obniżyć koszty, zwalniając 30 000 pracowników w Ameryce i zamykając 12 fabryk. Firma zdecydowała się również na sprzedaż swojego europejskiego oddziału. Z zysków ze sprzedaży majątku i przy pomocy rządowego wsparcia powstał nowy, mniejszy GM.

Dziś General Motors znów stoi na własnych nogach. Firma osiąga lepsze wyniki i spłaciła otrzymane wsparcie rządowe w wysokości 38 miliardów dolarów.

Czy warto kupować akcje General Motors?

Akcje General Motors mogą być ciekawą inwestycją. Rozsądnie jest najpierw porównać General Motors z innymi producentami samochodów. Pozwala to określić, czy inwestycja w akcje General Motors jest najlepszym wyborem.

Nie zapomnij przestudiować sytuacji finansowej General Motors. W ten sposób możesz uzyskać lepszy obraz ryzyka związanego z inwestowaniem w akcje General Motors.

Pamiętaj, że inwestowanie w General Motors, podobnie jak inwestowanie w inne akcje, wiąże się z ryzykiem. Dlatego sprawdź, czy akcje General Motors pasują do Twojej ogólnej strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *