Godziny otwarcia giełd w Hongkongu (HSI)

Na tej stronie poznasz godziny otwarcia Giełd w Hongkongu i dowiesz się, w które dni inwestowanie w akcje na niej nie jest możliwe.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Hongkongu? W takim razie otwórz darmowy rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Hongkongu?

Podobnie jak wszystkie inne giełdy, giełda w Hongkongu nie jest stale otwarta. Poniżej sprawdzisz, kiedy możesz handlować akcjami na giełdzie w Hongkongu. Na giełdzie w Hongkongu odbywają się dwie sesje. Giełda zamykana jest na lunch. Poranna sesja trwa od:

  • Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu jest otwarta od 9:30 do 12:00 czasu lokalnego.
  • Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu jest otwarta od 3:30 do 6:00 czasu polskiego.

Po lunchu kontynuowany jest oficjalny handel na giełdzie. Godziny sesji popołudniowej to:

  • Sesja popołudniowa trwa od 13:00 do 15:00 czasu lokalnego.
  • Sesja popołudniowa trwa od 7:00 do 10:00 czasu polskiego.

Tak więc, jeśli chcesz inwestować na giełdzie w Hongkongu, musisz wstać wcześnie. Oznacza to, że inwestowanie w Hongkongu będzie interesujące głównie dla poważnych, aktywnych inwestorów. Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu jest jedną z największych giełd na świecie, więc z pewnością warto ją uważnie obserwować.
beleggen hong kong

Kiedy giełda w Hongkongu będzie nieczynna w 2023 roku?

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu jest zamknięta co najmniej w każdy weekend. Istnieje jednak również wiele specjalnych świąt, w których giełda w Hongkongu jest zamknięta. Poniżej możesz zobaczyć dni, w których giełda w Hongkongu będzie zamknięta:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23-25 styczniaChiński Nowy Rok
5 kwietniaFestiwal Qingming
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 majaŚwięto Pracy
26 majaDzień Vesak
22 czerwcaFestiwal Łodzi Smoczych
2 październikaŚwięto narodowe
23 październikaPodwójny dziewiąty festiwal
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Istnieje wiele szczególnych dni, w których giełda w Hongkongu jest zamknięta. Warto wziąć to pod uwagę podczas inwestowania w Hongkongu.

Jakie są godziny otwarcia indeksu Hang Seng?

Indeks Hang Seng lub HSI jest głównym indeksem giełdy papierów wartościowych w Hongkongu. 50 spółek wchodzących w skład tego indeksu odpowiada za ponad połowę całkowitej kapitalizacji rynkowej giełdy w Hongkongu.

Ale jakie są godziny otwarcia indeksu Hang Seng lub HSI? Godziny otwarcia tego indeksu to godziny pracy Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu. Powyżej sprawdzisz, kiedy można handlować indeksem Hang Seng.

Jakie są możliwości inwestowania na rynku akcji w Hongkongu?

Hongkong jest specjalnym regionem w Chinach, co ułatwia międzynarodowym inwestorom dostęp do rynku. Jako inwestor możesz łatwo otwierać pozycje na giełdzie w Hongkongu. Warto jednak zwrócić uwagę na związane z tym koszty: nie każdy broker jest przystępny cenowo. Poniżej znajduje się przejrzysty przegląd kosztów inwestowania w tym kraju:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Jeśli chcesz przeczytać szczegółowo o tym, jak inwestować w Hongkongu, przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat rynku akcji w Hongkongu

Giełda w Hongkongu została założona w 1891 roku. Przed jej powstaniem istniał już handel, ale był on głównie nieformalny. Do II wojny światowej w Hongkongu istniały dwie giełdy: jedna dla obcokrajowców i jedna dla Chińczyków.

Giełda w Hongkongu odniosła ogromne korzyści dzięki reformom gospodarczym w Chinach. Na giełdzie w Hongkongu można znaleźć tak zwane Red Chips, czyli akcje spółek, których działalność ma miejsce w Chinach. Można również handlować akcjami typu H, czyli spółkami notowanymi zarówno w Chinach, jak i w Hongkongu.

Akcje na giełdzie w Hongkongu są notowane w dolarach hongkońskich (HKD). Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w porównaniu do waluty Hongkongu.

Giełda papierów wartościowych znajduje się w Hongkongu. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Exchange Square Block 1 And 2
8號 25 Connaught Pl,
Mid-Levels, Hongkong

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +46 8 405 60 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *