Godziny otwarcia giełd w Wielkiej Brytanii (LSE)

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych LSE jest jedną z największych giełd na świecie i największą w Europie. Ale jakie są dokładne godziny handlu na brytyjskiej giełdzie? I w jakie specjalne święta Londyńska Giełda Papierów Wartościowych jest zamknięta? Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Anglii? W takim razie otwórz darmowy rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Wielkiej Brytanii?

Czy jesteś ciekawy godzin handlu na angielskiej giełdzie papierów wartościowych lub giełdzie papierów wartościowych w Wielkiej Brytanii? Poniżej możesz sprawdzić bezpośrednio, kiedy giełda jest otwarta:

  • Brytyjska giełda papierów wartościowych otwiera się o 8:00 i zamyka o 16:30 czasu lokalnego.
  • Brytyjska giełda papierów wartościowych otwiera się o ##T|9:00## i zamyka o ##T|17:30## czasu polskiego.

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych jest zazwyczaj otwarta we wszystkie dni tygodnia.

Investing england

Kiedy Londyńska Giełda Papierów Wartościowych będzie nieczynna w 2023 roku?

Istnieją specjalne dni, w których giełda w Wielkiej Brytanii jest zamknięta. Chcesz wiedzieć, jakie to dni? Zapoznaj się z poniższym zestawieniem zawierającym daty zamknięcia giełdy w tym roku:

DataŚwięto państwoweGodziny otwarcia
2 styczniaNowy Rok09:00 do 13:00
7 kwietniaWielki PiątekZamknięte
10 kwietniaWielkanocZamknięte
1, 8, 29 maja i 28 sierpniaŚwięto państwoweZamknięte
22 grudniaBoże Narodzenie8:00 do 12:30
25 i 26 grudniaBoże NarodzenieZamknięte
29 grudniaNowy Rok8:00 do 12:30

Tymczasowe zamknięcia

W rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że brytyjski rząd zamknie giełdę na jeden dzień. Może to być środek ochronny zapobiegający masowemu krachowi. Oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, gdy wpływ wydarzenia jest tak duży, że może wybuchnąć panika.

Jakie są godziny otwarcia indeksu FTSE 100?

Indeks FTSE 100 jest dobrze znanym benchmarkiem londyńskiej giełdy papierów wartościowych. Indeks obejmuje największe i najwartościowsze spółki notowane na LSE. Przykładami dużych graczy z pozycją w indeksie są HSBC, Royal Dutch Shell, BP, i British American Tobacco. Przed zainwestowaniem w FTSE 100, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie są godziny handlu FTSE 100.

Godziny otwarcia FTSE 100 są takie same jak godziny otwarcia zwykłej brytyjskiej giełdy papierów wartościowych. Oznacza to, że możesz inwestować w akcje notowane na FTSE100 od 8:00 do 16:30 czasu lokalnego i od ##T|8:00## do ##T|16:30## twojego czasu. To samo dotyczy godzin handlu indeksem FTSE 250 i indeksem FTSE 350, który obejmuje mniejsze brytyjskie akcje.

Gdzie można inwestować na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych?

Chcesz samodzielnie inwestować w angielskie akcje lub indeksy Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych? LSE jest jedną z największych i najbardziej dostępnych giełd na świecie. Wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć pozycję handlową na tej giełdzie, to konto u brokera. Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz otworzyć konto, aby inwestować w Anglii w przejrzystym przeglądzie:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Czy chcesz przeczytać szczegółowo, jak możesz inwestować w Anglii? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat giełdy papierów wartościowych w Anglii

Giełda Papierów Wartościowych w Anglii lub Giełda Papierów Wartościowych w Londynie została założona w 1801 roku i jest jedną z największych tego typu giełd na świecie i należy do London Stock Exchange Group.

Akcje na brytyjskiej giełdzie są sprzedawane w funtach brytyjskich. Pamiętaj, że inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty Wielkiej Brytanii.

Angielska giełda papierów wartościowych znajduje się w Londynie, który przy okazji jest stolicą Wielkiej Brytanii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełne dane adresowe to:

Paternoster Square 10
EC4M 7LS Londyn, Wielka Brytania

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem irinfo-r@lseg.com lub pod nr +44 20 7997 4400.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *