Godziny otwarcia Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 2023

NYSE to nie tylko dobrze znana giełda papierów wartościowych w Ameryce, ale także największa giełda na świecie pod względem wartości. Ale kiedy NYSE jest otwarta? Na tej stronie można znaleźć godziny handlu na tej giełdzie, a także dni, w których NYSE będzie zamknięta.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania na NYSE? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Kiedy działa NYSE?

NYSE otwiera się o 9:30  i zamyka o 16:00 czasu amerykańskiego. Oznacza to, że możesz kupować akcje na NYSE od ##T|14:30## do ##T|21:00## w twojej strefie czasowej.

Kiedy odbywa się przedrynkowa lub wczesna sesja NYSE?

Możesz także zdecydować się na inwestowanie na NYSE przed oficjalnymi godzinami otwarcia. Nazywa się to również handlem na rynku wstępnym. Sesja przed otwarciem rozpoczyna się o 6:30 czasu amerykańskiego.

Wczesna sesja handlowa rozpoczyna się o 7:00 i trwa do 9:30.

Kiedy odbywa się sesja po rynku lub późna sesja na NYSE?

NYSE jest już zamknięta, ale jeszcze nie skończyłeś? W takim razie możesz skorzystać z późnej sesji handlowej. Sesja ta trwa od 16:00 do 20:00 czasu lokalnego.

Nawet po zamknięciu zawsze można inwestować w NASDAQ u wielu brokerów. Dokonasz tego między 16:0020:00. Koszty transakcji mogą być wyższe podczas późnej sesji ze względu na niższy wolumen obrotu.

W jakie dni NYSE będzie zamknięta w 2023 roku?

NYSE nie jest otwarta przez cały rok. Tak więc, w które dni inwestowanie na NYSE nie jest możliwe? Poniżej znajduje się lista dat, w których nie odbywa się handel na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
16 styczniaDzień Martina Luthera Kinga Juniora
20 lutegoUrodziny Waszyngtona
7 kwietniaWielki Piątek
29 majaDzień Pamięci Narodowej
19 czerwcaJuneteenth (Dzień Czerwca)
3 i 4 lipcaDzień Niepodległości
4 wrześniaŚwięto Pracy
23 i 24 listopadaŚwięto Dziękczynienia
25 grudniaDzień Bożego Narodzenia

Jest rzeczą oczywistą, że NYSE może również zostać nieoczekiwanie zamknięta. Dzieje się tak na przykład po szokującym wydarzeniu. Celem zamknięcia jest wówczas zapobieżenie całkowitemu załamaniu rynków.

Jakie są godziny otwarcia NYSE Chicago?

  • Od 6:30 do 7:00 można już składać zlecenia.
  • Od 7:00 do 9:00 trwa wczesna sesja handlowa.
  • Od 9:30 do 16:00 aktywna jest normalna sesja handlowa.
  • Od 16:00 do 20:00 aktywna jest sesja późna.

Jakie są godziny otwarcia opcji NYSE American?

  • Opcje kapitałowe od 9:30 do 16:00.
  • Opcje EFT od 9:30 do 16:00.
  • Opcje na indeksy od 9:30 do 16:00.
  • Opcje ETN (GAZ, OIL, VXX, VXZ) od 9:30 do 16:15.

Istnieje lista opcji EFT otwartych do 16:15 zamiast zwykłej 16:30. Oznacza to, że możesz handlować tymi opcjami do 21:45 zamiast do 22:00. Uwzględniono następujące EFT: DBA, DBB, DBC, DBO, DIA, EEM, IWM, IWN, IWO, KBE, KRE, MDY, MOO, QQQ, SLX, SPY, SVXY, UUP, UNG, UVXY, VIXY, XHB, XLB, XLE, XLF, XLI, XLK, XLP, XLU, XLV, XLY, XME, XRT.

Gdzie i jak inwestować na NYSE?

Chcesz inwestować w akcje notowane na NYSE? W takim razie poszukaj wiarygodnego brokera! Poniżej znajduje się przegląd brokerów umożliwiających inwestowanie na NYSE:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu na NYSE? Przeczytaj ten artykuł!

Często zadawane pytania dotyczące NYSE

Jeśli chcesz inwestować w Ameryce, ważne jest, aby wziąć pod uwagę godziny otwarcia. Poza godzinami handlu na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nie można inwestować w akcje. Kiedy rynek jest zamknięty, nadal mogą się dziać różne rzeczy: ceny akcji na NYSE mogą nadal spadać.

S&P 500 to dobrze znany indeks obejmujący 500 największych amerykańskich spółek.

Dow Jones Industrial Average lub DJIA jest najstarszym indeksem i obejmuje od 30 do 37 akcji notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

NYSE została założona w 1817 roku. W tamtym czasie istniała tylko garstka akcji, którymi można było handlować na giełdzie. Teraz jest inaczej: NYSE jest największą giełdą na świecie, z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 30 bilionów dolarów.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *