Godziny otwarcia giełd w Ameryce (2024)

Szukasz aktualnych godzin otwarcia giełd w Ameryce? W takim razie trafiłeś na właściwą stronę! Tutaj możesz znaleźć aktualne godziny handlu giełdy w twoim czasie lokalnym.

Kiedy otwarta jest giełda papierów wartościowych w Ameryce?

W Ameryce giełdy otwierają się o 9:30 i zamykają o 16:00 czasu lokalnego. W przełożeniu na czas polski oznacza to, że giełdy w Ameryce otwierają się o ##T|14:30## i zamykają ponownie o ##T|21:00## .

Wskazówka: zwróć uwagę na te godziny!

Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na te godziny otwarcia. Amerykańska giełda jest największą giełdą na świecie. Jej praca może mieć zatem bezpośredni wpływ na inne giełdy międzynarodowe.

Dlatego też wielu aktywnych inwestorów bacznie obserwuje amerykański rynek akcji. Jeśli w Stanach Zjednoczonych dzieje się dobrze, wtedy giełdy w innych krajach mają większe szanse na dobre wyniki.

Investing America

Kiedy będzie zamknięta giełda w USA w 2023 roku?

Giełda papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych nie pracuje w szczególne dni. Poniżej znajduje się chronologiczny przegląd dni, w których nie można handlować na giełdzie.

[tabela id=25 /]

W Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie rynki będą częściowo otwarte. W te dni sesje zakańcza się wcześniej niż zwykle.

Niespodziewane zamknięcia

Może się również zdarzyć, że giełda w Stanach Zjednoczonych zostanie nieoczekiwanie zamknięta. Dzieje się tak często podczas specjalnych wydarzeń, przykład podczas katastrofy na dużą skalę, która może prowadzić do paniki.

Na przykład giełda została zamknięta po tym, jak dwa samoloty uderzyły w World Trade Center. Takie zamknięcie to środek prewencyjne, chroniący przed zbyt silną reakcją.

Najbardziej znane amerykańskie giełdy papierów wartościowych

W większości krajów istnieje tylko jedna znana giełda papierów wartościowych. W Ameryce jest ich kilka. Poniżej możesz przeczytać, jakie są najbardziej znane amerykańskie giełdy papierów wartościowych:

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych

New York Stock Exchange, w skrócie NYSE, to największa giełda papierów wartościowych na świecie. Na NYSE handel odbywa się zarówno na żywo na parkiecie, jak i cyfrowo. Na NYSE notowane są głównie bardziej tradycyjne duże spółki. Przykładami są Coca-Cola oraz Ford Motor. Czy chciałbyś szczegółowo zapoznać się z godzinami handlu na NYSE? Kliknij tutaj, aby uzyskać przejrzyste dane!

NASDAQ

NASDAQ to w pełni cyfrowa giełda papierów wartościowych. Na giełdzie tej notowanych jest wiele akcji spółek wykorzystujących nowoczesne technologie. Przykładami są Apple oraz Microsoft. Chociaż giełda ta jest w pełni cyfrowa, nadal nie jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Czy chciałbyś szczegółowo zapoznać się z godzinami handlu na NASDAQ? Kliknij tutaj i rzuć okiem na przejrzyste dane.

Wskazówka: Dzięki Dow Jones możesz inwestować w 30 największych amerykańskich spółek.

Jak i gdzie inwestować na amerykańskiej giełdzie?

Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz inwestować na amerykańskiej giełdzie:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Jaka waluta jest używana na amerykańskiej giełdzie?

Akcje na amerykańskiej giełdzie są notowane w dolarach. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty amerykańskiej.

Akcje na amerykańskiej giełdzie są sprzedawane w dolarach. Pamiętaj, że wartość Twojej inwestycji może spaść, jeśli Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty amerykańskiej.

Nawet gdy giełdy są zamknięte, często nadal można inwestować. Możesz handlować na tak zwanym rynku wstępnym.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *