Godziny otwarcia giełd w Brazylii (2024)

Interesują Cię godziny otwarcia brazylijskiej giełdy papierów wartościowych? Chcesz wiedzieć, kiedy możesz zainwestować w Ibovespa? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! Na tej stronie dowiesz się, w jakie dni brazylijska giełda jest otwarta i zamknięta.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Brazylii? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

W jakich godzinach pracuje brazylijska giełda papierów wartościowych?

Poniżej można znaleźć lokalne godziny otwarcia i zamknięcia brazylijskiej giełdy papierów wartościowych:

  • Brazylijska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 10:00 do 17:30 czasu lokalnego.
  • Brazylijska giełda papierów wartościowych jest otwarta od ##T|13:00## do ##T|20:00## czasu polskiego.

Brazylia jest nadal gospodarką wschodzącą, co oznacza, że ceny spółek mogą jeszcze znacznie wzrosnąć. Brazylijska giełda papierów wartościowych nie pracuje w weekend.

Investing brazil

W które dni brazylijska giełda papierów wartościowych będzie nieczynna 2023 roku?

W specjalne święta brazylijska giełda papierów wartościowych może być zamknięta. Chcesz wiedzieć, w które dni Bovespa jest zamknięta? W poniższej tabeli możesz sprawdzić, kiedy giełda jest zamknięta:

DataŚwięto państwoweGodziny otwarcia
20 i 21 lutegoKarnawałZamknięte
22 lutegoŚroda Popielcowa1:00 do 4:55
10 kwietniaWielki PiątekZamknięte
21 kwietniaDzień TiradentesZamknięte
1 majaŚwięto PracyZamknięte
8 czerwcaDzień Bożego CiałaZamknięte
7 wrześniaDzień NiepodległościZamknięte
12 październikaDzień Matki Bożej z AparecidyZamknięte
2 listopadaDzień ZadusznyZamknięte
15 listopadaDzień RepublikiZamknięte
25 grudniaBoże NarodzenieZamknięte
29 grudniaŚwięto "Market Holiday"Zamknięte

Jak widać, istnieje kilka szczególnych dni, w których brazylijska giełda nie pracuje. Wiara chrześcijańska nadal odgrywa ważną rolę w tym kraju. W wyjątkowych sytuacjach brazylijski rząd ma prawo nieoczekiwanie zdecydować o zamknięciu giełdy. Robią to, gdy negatywne wydarzenie może doprowadzić do paniki na giełdach. Tymczasowe zamknięcie będzie zawsze ogłaszane.

Samodzielne inwestowanie w Brazylii

Możesz także zdecydować się na samodzielne inwestowanie w Brazylii. Brazylia jest częścią tak zwanych krajów BRICS. Kraje BRICS to państwa, które szybko się rozwijają. To sprawia, że Brazylia jest krajem potencjalnie atrakcyjnym dla inwestorów. W poniższej tabeli możesz od razu zobaczyć, gdzie możesz handlować akcjami przy niskich opłatach:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Podstawowe informacje na temat brazylijskiej giełdy papierów wartościowych

Brazylijska giełda papierów wartościowych, znana również jako Bovespa, jest największą giełdą papierów wartościowych w Ameryce Łacińskiej i została założona w 1890 roku.

Indeks Bovespa, znany również jako Ibovespa, jest dobrze znanym indeksem, który śledzi brazylijski rynek akcji. Indeks składa się z koszyka sześćdziesięciu akcji notowanych na B3 lub Brasil Bolsa Balcao. Indeks oferuje doskonałą okazję do dywersyfikacji inwestycji w Brazylii.

Godziny handlu na Ibovespa są takie same jak na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych. Oznacza to, że można handlować indeksem i akcjami wchodzącymi w jego skład od 10:00 do 17:30 czasu lokalnego.

Akcje na brazylijskiej giełdzie są sprzedawane w brazylijskim realu. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do reala brazylijskiego.

Brazylijska giełda papierów wartościowych znajduje się w Rio de Janeiro, stolicy Brazylii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

B3 Centro
Praça Antonio Prado, 48
Rua XV de Novembro, 275
São Paulo – SP, 01010-010

Można również skontaktować się z giełdą poprzez [email protected] lub +55 11 2565-599.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *