Godziny otwarcia giełd w Chinach (SCI 300)

Jakie są godziny otwarcia giełd w Chinach? W jakie dni chińska giełda jest zamknięta? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Chinach? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

W jakich godzinach pracuje chińska giełda papierów wartościowych?

Jeśli zamierzasz inwestować w Chinach, powinieneś znać dokładne godziny otwarcia chińskiej giełdy. Poniżej sprawdzisz, kiedy chińska giełda jest otwarta:

  • Chińska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:30 do 15:00 czasu lokalnego
  • Chińska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 3:30 do 9:00 czasu polskiego

Między godziną 11:30 a 13:00 następuje przerwa handlowa.

Tak więc, jeśli chcesz inwestować w Chinach, będziesz musiał wstać wcześnie (lub nie spać do późna). Dla wielu osób aktywne inwestowanie na chińskiej giełdzie może być zniechęcające ze względu na godziny handlu.
investing in China

W które dni chińska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Zwykle chińska giełda papierów wartościowych jest otwarta przez pięć dni w tygodniu i zawsze zamknięta w weekendy. Aczkolwiek istnieją również specjalne dni lub okresy, w których chińska giełda jest zamknięta. Poniżej możesz zobaczyć, kiedy nie możesz inwestować na giełdzie w Szanghaju:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23-27 styczniaChiński Nowy Rok
5 kwietniaFestiwal Qingming
1-3 majaŚwięto Pracy
22-23 czerwcaFestiwal Łodzi Smoczych
29 wrześniaFestiwal w połowie jesieni
2-6 październikaŚwięto narodowe

Jak widać, istnieją szczególne dni, w których giełdy są zamknięte. To świetna wiadomość dla lokalnych inwestorów giełdowych, którzy wreszcie mogą w tym czasie wyjechać na urlop ;)!

Jak i gdzie inwestować na chińskiej giełdzie?

Chcesz samodzielnie inwestować w Chinach? W takim razie potrzebujesz konta u brokera. Broker to strona pośrednicząca, która umożliwia kupno i sprzedaż akcji w godzinach otwarcia. Poniżej znajduje się przejrzysta tabela ze stawkami na różnych stronach:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Czy chcesz poznać tajniki inwestowania w Chinach? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat giełdy papierów wartościowych w Szanghaju

Giełda papierów wartościowych w Szanghaju została otwarta w 1990 r. i znajduje się pod nadzorem Komisji Regulacji Papierów Wartościowych (CSRC). Gdy cena akcji spada o ponad 10% w ciągu dnia, obrót papierami wartościowymi zostaje tymczasowo zawieszony.

Podział między akcjami typu A i akcjami typu B jest wyjątkowy. Akcje A są dostępne tylko dla Chińczyków, podczas gdy akcje B są również dostępne dla obcokrajowców.

Dzięki indeksowi SSE Composite Index można inwestować we wszystkie akcje na giełdzie w Szanghaju jednocześnie, a dzięki indeksowi SSE 30 można inwestować w 30 najlepszych akcji.

SCI 300, czyli Chiński Indeks Papierów Wartościowych, to indeks zaprojektowany w celu śledzenia 300 najlepszych akcji notowanych na chińskiej giełdzie. Dla obcokrajowców bezpośredni zakup chińskich akcji może być trudniejszy. Inwestując w indeks taki jak SCI 300, nadal można spekulować na ruchach cen w chińskiej gospodarce.

Ale jakie są dokładne godziny otwarcia SCI 300? Godziny otwarcia tego dobrze znanego indeksu są takie same jak godziny otwarcia chińskiej giełdy. Oznacza to, że możesz handlować akcjami SCI 300 od 9:30 do 15:00 czasu lokalnego.

Akcje na chińskiej giełdzie są notowane w chińskich renminbi. Pamiętaj, że inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty chińskiej.

Chińska giełda papierów wartościowych znajduje się w Szanghaju. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Building 37
1387 Zhangdong Road
Szanghaj, 201203, Chińska Republika Ludowa

Można również skontaktować się z giełdą poprzez globalbusiness@sse.com.cn lub pod nr +86 21 6880 8888.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *