Godziny otwarcia giełd w Danii (2024)

Jesteś ciekawy dokładnych godzin handlu na duńskiej giełdzie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Tutaj znajdziesz godziny otwarcia kopenhaskiej giełdy papierów wartościowych lub CSE. Możesz również dowiedzieć się, w które dni duńska giełda jest zamknięta.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Danii? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Danii?

Duńska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:00 do 17:00 i w tych godzinach można handlować akcjami notowanymi na niej. Duńska giełda papierów wartościowych jest otwarta w dni powszednie, w weekendy nie można na niej inwestować.

Używamy skryptu do obliczania godzin handlu w twojej lokalnej strefie czasowej. Możesz handlować akcjami na duńskiej giełdzie od ##T|8:00## do ##T|16:00##.

W przypadku wielu brokerów można również inwestować w godzinach przedrynkowych i pozagiełdowych. Wolumen obrotu jest znacznie niższy poza normalnymi godzinami handlu. Ponadto należy pamiętać, że koszty transakcji mogą być znacznie wyższe poza godzinami otwarcia.

Godziny otwarcia indeksu OMX Copenhagen 20 i KAX

Znane indeksy Kopenhaskiej Giełdy Papierów Wartościowych (CSE) to indeks KAX, OMX Copenhagen 20 i indeks KFX. Godziny handlu tymi indeksami są takie same jak godziny handlu na giełdzie w Danii.

W które dni duńska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Przez większość dni w roku duńska giełda papierów wartościowych jest otwarta. W każdym razie w szczególne święta giełda jest zamknięta i nie można na niej kupować ani sprzedawać akcji. Warto o tym wiedzieć, gdy zamierza się inwestować w Danii.

[tabela id=8 /]

Jak widać, jest sporo dni świątecznych, w które nie można inwestować na kopenhaskiej giełdzie.

investing in Denmark

Jak i gdzie inwestować na duńskiej giełdzie?

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w duńskie akcje, będziesz potrzebować konta u brokera. Makler giełdowy to strona, która umożliwia osobom fizycznym kupowanie i sprzedawanie wszelkiego rodzaju papierów wartościowych. Poniżej znajduje się przegląd najpopularniejszych maklerów giełdowych:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Podstawowe informacje na temat duńskiej giełdy papierów wartościowych

Duńska giełda jest jedną z najstarszych na świecie: pierwszy budynek giełdy został zbudowany już w 1620 roku.

Akcje na duńskiej giełdzie są sprzedawane w koronie duńskiej (DKK). Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty duńskiej.

Duńska giełda papierów wartościowych znajduje się w Kopenhadze, stolicy Danii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Nikolaj Plads 6
1067 Kopenhaga

Możesz również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +45 33 93 33 66.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *