Godziny otwarcia giełd w Finlandii (2024)

Jakie są godziny otwarcia fińskiej giełdy papierów wartościowychgiełdy papierów wartościowych w Helsinkach?

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Finlandii? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

W jakich godzinach pracuje fińska giełda papierów wartościowych?

Fińska giełda papierów wartościowych oficjalnie otwiera się o 10:00 rano i zamyka o 18:30. W tym okresie można inwestować w fińskie akcje na giełdzie w Helsinkach. Często można również składać zlecenia poza tymi godzinami. W przypadku niektórych brokerów możliwe jest również inwestowanie w fińskie akcje w obrocie przedrynkowym lub po godzinach – zgadza się możesz inwestować w fińskie akcje, kiedy ci się żywnie podoba!

Godziny handlu OMX Helsinki 25

Indeks śledzący fińską giełdę nosi nazwę OMX Helsinki 25. Dzięki temu indeksowi można automatycznie handlować koszykiem fińskich akcji. Godziny otwarcia OMX Helsinki 25 są takie same jak godziny otwarcia fińskiej giełdy. Można więc handlować akcjami OMX Helsinki 25 od 10:00 do 18:30.
beleggen finland

W które dni fińska giełda papierów wartościowych będzie nieczynna w 2023 roku?

Fińska giełda papierów wartościowych jest otwarta od poniedziałku do piątku. W weekendy pozostaje nieczynna. Ponadto istnieje kilka specjalnych dni, w których giełda jest zamknięta. Poniżej znajduje się aktualny przegląd dat, kiedy fińska giełda jest nieczynna:

Kształtowanie się cenNormalny ETFLewarowany fundusz ETF (X3)
+10%110130
-20%8852
+20%105,662,4
-5%100,3259,28
Łącznie0,32%-40,80%

W tych dniach nie można więc inwestować w fińskie akcje. Jeśli chcesz aktywnie inwestować mimo dni świątecznych, możesz spróbować swoich sił na giełdzie azjatyckiej.

Jak samodzielnie inwestować na fińskiej giełdzie?

Jeśli chcesz samodzielnie inwestować na fińskiej giełdzie papierów wartościowych (Helsinki Stock Exchange), potrzebujesz konta u brokera. Wówczas z łatwością kupisz i sprzedasz fińskie akcje. Alternatywnie, możesz zdecydować się na handel funduszami indeksowymi. Poniżej znajduje się przegląd stron, które pozwolą Ci inwestować na fińskiej giełdzie:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23-27 styczniaChiński Nowy Rok
5 kwietniaFestiwal Qingming
1-3 majaŚwięto Pracy
22-23 czerwcaFestiwal Łodzi Smoczych
29 wrześniaFestiwal w połowie jesieni
2-6 październikaŚwięto narodowe

Czy chcesz poznać tajniki inwestowania w Finlandii? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat fińskiej giełdy papierów wartościowych

Helsińska Giełda Papierów Wartościowych została założona w 1912 roku i przejęta przez NASDAQ w 2008 roku. Od 2008 roku fińska giełda nosi nazwę NASDAQ OMX Helsinki.

Akcje na fińskiej giełdzie są sprzedawane w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, jeśli Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty fińskiej.

Fińska giełda papierów wartościowych znajduje się w Helsinkach, stolicy Finlandii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Fabianinkatu 14
FIN-00100 Helsinki

Można również skontaktować się z giełdą poprzez [email protected] lub pod nr +358 9 616667.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *