Godziny otwarcia giełd w Japonii (2024)

Chcesz wiedzieć, w jakich godzinach pracuje japońska giełda? Tutaj dowiesz się, w które dni japońska giełda i Nikkei są otwarte.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Japonii? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

W jakich godzinach odbywa się handel na japońskiej giełdzie?

Interesują Cię godziny otwarcia japońskiej giełdy? Poniżej sprawdzisz, w jakich godzina pracuje japońska giełda.

  • Japońska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:00 do 15:00 czasu lokalnego
  • W twojej strefie czasowej otwiera się o ##T|00:00## i zamyka o ##T|06:00## czasu polskiego.

Przerwa obiadowa

Japońska giełda przewiduje przerwę na lunch i zamyka się między 11:30 a 12:30 czasu lokalnego. W wielu krajach azjatyckich powszechne jest tymczasowe zamykanie giełd na czas lunchu.

Sesja nocna

W przypadku wielu produktów inwestycyjnych występują również sesje nocne. Dotyczy to kontraktów terminowych na indeksy, opcji na akcje i kontraktów terminowych na JGB. Poniżej możesz zobaczyć, kiedy te rynki są otwarte w Japonii:

Opening hours of the Japanese stock market

W które dni japońska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Japońska giełda z reguły nie działa w szczególne dni świąteczne. Poniżej możesz sprawdzić, w które dni japońskie giełdy są zamknięte:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Istnieje więc wiele świąt, w które giełda jest zamknięta. Ponadto giełda może zostać zamknięta, gdy ceny gwałtownie spadną, aby zapobiec krachowi.
Investing in Japan

Jakie są godziny handlu Nikkei?

Nikkei lub Nikkei 225 jest głównym indeksem giełdowym Tokijskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Indeks śledzi wyniki 225 akcji notowanych na giełdzie. Indeks ten stanowi dobry wskaźnik wyników japońskiego rynku akcji.

Godziny otwarcia Nikkei są takie same jak w przypadku zwykłej giełdy: od 9:00 do 15:00 czasu lokalnego. Jeśli chcesz handlować kontraktami futures na Nikkei, możesz to robić do późnych godzin nocnych. Na przykład, możesz handlować kontraktami futures na indeksy od 16:30 do 5:30 czasu polskiego.

Jak inwestować na japońskim rynku akcji?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w kraju wschodzącego słońca. Zapraszamy do zapoznania się z brokerami, z których usług można skorzystać, aby zainwestować w japoński indeks lub akcje:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Chcesz przeczytać szczegółowo o tym, jak inwestować w Japonii? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat japońskiego rynku akcji

Tokijska Giełda Papierów Wartościowych (TSE) jest drugą co do wielkości na świecie po giełdzie nowojorskiej (NYSE). Z kapitalizacją rynkową przekraczającą 5000 miliardów dolarów, giełda przyciąga wielu dużych inwestorów.

Japoński rynek akcji jest podzielony na pierwszą sekcję, drugą sekcję i MOTHERS. Pierwsza sekcja zawiera wszystkie duże akcje, podczas gdy sekcja matki zawiera tylko małe firmy.

Japońska giełda została założona w 1878 roku, ale została tymczasowo zamknięta podczas II wojny światowej. Po reorganizacji giełda ponownie otworzyła się w 1949 roku.

Akcje na japońskiej giełdzie są sprzedawane w jenach japońskich. Pamiętaj, że inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty japońskiej.

Japońska giełda papierów wartościowych znajduje się w Tokio, stolicy Japonii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

2-1 Nihombashi Kabutocho
Chuo-ku
Tokio 103-8224, Japonia

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +81 3-3666-1361.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *