Godziny otwarcia giełd w Norwegii (2024)

Chcesz poznać godziny otwarcia giełd w Norwegii lub Giełd Papierów Wartościowych w Oslo? W takim razie trafiłeś na właściwą stronę!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Norwegii? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia norweskiej giełdy?

Chcesz wiedzieć, w jakich godzinach otwarta jest Giełda Papierów Wartościowych w Oslo? Norweska giełda papierów wartościowych jest otwarta codziennie od 9:00 rano do 16:20 czasu lokalnego. Giełda jest zamknięta w weekendy.

Używamy skryptu, aby określić godziny otwarcia i zamknięcia giełdy w Twojej strefie czasowej. Giełda w Norwegii jest otwarta od ##T|8:00## do ##T|15:20## twojego czasu.

invest norway

W które dni norweska giełda papierów wartościowych będzie zamknięta w 2023 roku?

Giełdy handlowe często zamykane są w specjalne dni. Dni, w których giełda jest zamknięta, które mogą się różnić w zależności od kraju. Poniżej znajduje się przejrzyste zestawienie dni, kiedy giełda w Norwegii jest zamknięta:

DataŚwięto państwoweGodziny otwarcia
5 kwietniaWielka Środa09:00 do 13:00
6 kwietniaWielki CzwartekZamknięte
7 kwietniaWielki PiątekZamknięte
10 kwietniaWielkanocZamknięte
1 majaŚwięto PracyZamknięte
17 majaDzień KonstytucjiZamknięte
18 majaDzień WniebowstąpieniaZamknięte
29 majaZesłanie Ducha ŚwiętegoZamknięte
25 i 26 grudniaBoże NarodzenieZamknięte

Godziny handlu OBX

Możesz także handlować indeksem OBX, który jest indeksem 25 najpłynniejszych spółek na norweskiej giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Godziny handlu dla indeksu OBX i notowanych akcji są takie same jak dla norweskiej giełdy papierów wartościowych.

Możesz handlować na OBX od 9:00 rano do 16:20 czasu lokalnego.

Gdzie i jak inwestować na norweskiej giełdzie?

Możesz również zdecydować się na samodzielne inwestowanie w Norwegii. Zrobisz to, kupując akcje za pośrednictwem brokera internetowego lub nabywając udziały w indeksie OBX. Ważne, aby zwracać uwagę na koszty.

Poniżej znajdziesz przejrzysty przegląd brokerów, u których zainwestujesz w Norwegii:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Podstawowe informacje na temat norweskiej giełdy papierów wartościowych

Norweska giełda papierów wartościowych została założona w 1819 roku, ale była wykorzystywana do obrotu papierami wartościowymi dopiero od 1881 roku.

Norweska giełda jest również notowana na giełdzie papierów wartościowych. Największym udziałowcem giełdy jest DNB Bank, który jest największym bankiem w kraju. 10% udziałów w giełdzie posiada również największy fundusz emerytalny KLP.

Akcje na norweskiej giełdzie papierów wartościowych są sprzedawane w koronach norweskich (NOK). Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść, gdy waluta inwestora umocni się w stosunku do waluty norweskiej.

Norweska giełda papierów wartościowych znajduje się w Oslo, stolicy Norwegii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Tollbugata 2
Postboks 460 Sentrum
0105 Oslo, Norwegia

Można również skontaktować się z giełdą poprzez [email protected] lub pod nr +47 22 34 17 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *