Jak kupić akcje Unilever (2024)? – inwestowanie w akcje Unilever

Unilever to międzynarodowa firma działająca w branży spożywczej, środków higieny osobistej i środków czystości. Rozważasz zakup akcji Unilever? Na tej stronie możesz przeczytać wszystko o inwestowaniu w akcje Unilever. Tutaj można również znaleźć najnowszy kurs akcji Unilever.

Jak kupić akcje Unilever?

Szukasz akcji defensywnych do swojego portfela? W takim razie zakup akcji Unilever może być interesujący. W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć, u których brokerów możesz kupić akcje Unilever:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Unilever bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Unilever przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Unilever?

Chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna cena akcji Unilever? Poniżej możesz zobaczyć cenę akcji Unilever. Możesz także kupować i sprzedawać akcje Unilever bezpośrednio za pomocą przycisków.

Informacje o firmie Unilever

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Unilever.

Ceny akcji Unilever w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Unilever z ostatnich 5 dni:

Dlaczego zakup akcji Unilever może być korzystny?

  • Silne marki: dzięki takim markom jak Ben & Jerry’s, Dove i Lipton, Unilever jest właścicielem kilku rozpoznawalnych marek.
  • Dywersyfikacja: Unilever działa w różnych segmentach rynku i regionach, co zmniejsza ryzyko inwestycji w Unilever.
  • Silna pozycja finansowa: Unilever jest znany jako silna firma z solidnym rocznym wzrostem i pozycją gotówkową.
  • Zrównoważony rozwój: Unilever zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i stara się utrzymać zadowolenie klientów dbających o klimat.

Jakie są największe zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje Unilever?

  • Konkurencja: Unilever stoi w obliczu silnej konkurencji, która może zmusić firmę do obniżenia cen pod presją.
  • Regulacje: Unilever podlega surowym przepisom dotyczącym np. produkcji żywności. Błędy w przestrzeganiu tych zasad mogą wywierać presję na rentowność.
  • Zależność: Sukces Unilever zależy od zarządzania łańcuchem dostaw.
  • Unikalność: Produkty Unilever nie zawsze są unikalne. Na przykład ketchup jest łatwy do powielenia pod inną nazwą.
  • Dystrybucja: Unilever jest w dużym stopniu zależny od zewnętrznej sieci dystrybucji w zakresie generowania przychodów.

Jak inwestować w akcje Unilever?

Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje Unilever, musisz wykonać kilka kroków. Potrzebne jest na przykład konto u brokera internetowego. Musisz również aktywować to konto, zanim będziesz mógł zająć pozycję w akcjach Unilever.

Następnie wybierz akcje Unilever, aby otworzyć ekran zamówienia. Na ekranie zlecenia wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. W akcje Unilever można inwestować już od 100 USD. Naciśnij przycisk Kup, aby bezpośrednio kupić akcje Unilever.

Następnie możesz śledzić swoją inwestycję w czasie rzeczywistym na swoim rachunku maklerskim. Gdy będziesz gotowy, możesz ponownie sprzedać swoje akcje Unilever.

Jacy są najwięksi konkurenci Unilever?

Siła Unilever: marki

Główną zaletą firmy Unilever jest to, że podlega jej wiele silnych marek. Wiele z tych marek jest dobrze znanych, co ułatwia zdobycie dużego udziału w rynku.

Unilever regularnie rozszerza swój zasięg poprzez strategiczne przejęcia i fuzje na całym świecie. Ponieważ Unilever wytwarza tak wiele produktów, firma może korzystać z efektu skali. Ze względu na międzynarodową pozycję Unilever, firma może szybko dystrybuować nowe produkty na całym świecie.

Czym zajmuje się Unilever?

UnileverUnilever to międzynarodowa firma działająca w branży spożywczej, środków higieny osobistej i środków czystości. Do 2020 r. Unilever miał podwójną strukturę korporacyjną, z dwiema siedzibami w dwóch lokalizacjach. Pierwsza siedziba znajdowała się w Rotterdamie: Unilever NV. Druga siedziba znajduje się w Londynie: Unilever PLC. Obecnie Unilever ma tylko siedzibę główną w Londynie.

Dystrybucja regionalna

Przychody Unilever generowane są w nieco ponad jednej trzeciej w Europie, w jednej trzeciej w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej oraz w nieco ponad jednej czwartej w pozostałej części świata. Taka dystrybucja w różnych regionach sprawia, że Unilever jest nieco mniej ryzykowną inwestycją. Gdy w jednym regionie nie dzieje się dobrze, pozytywne wyniki z innego regionu mogą zrekompensować rozczarowujące wyniki.

Jakiego rodzaju inwestycją jest Unilever?

Unilever można postrzegać jako inwestycję dość defensywną. Unilever regularnie wypłaca stałą dywidendę, która rośnie z roku na rok. Dobra konsumpcyjne są również mniej zależne od klimatu gospodarczego. W końcu nawet w złych ekonomicznie czasach nadal jemy żywność. Jeśli szukasz akcji defensywnych, możesz rozważyć inwestycję w Unilever.

Historia firmy Unilever

Firma Unilever została założona w 1930 roku przez Antona Jurgensa, Samuela van den Bergha i Williama Hulme Levera.

William Hesketh Lever był hurtownikiem artykułów spożywczych i wprowadził na rynek mydło Sunlight po przejęciu fabryki mydła. W 1885 r. założył Lever Brothers i posiadał fabryki mydła na całym świecie.

The birth of Unilever

In 1929, the Dutch margarine company Margarine Unie and the British soap manufacturer Lever Brothers decided to merge, and thus Unilever was born. This merger was very sensible since both companies benefited from it. They competed with each other for the same raw materials. Both companies also advertised for the same types of products and used similar distribution channels. Through the merger, they were able to take advantage of economies of scale, which benefited the profitability of the company.

Should you buy Unilever shares?

Due to its portfolio of strong brands, Unilever is a potentially interesting investment. If you consider an investment in Unilever stocks, it is important to compare the company with its competition. An investment in a competing company may be a better choice due to its financial situation.

In addition, determine whether Unilever shares are suitable for your investment portfolio. Not every investor has a similar risk profile, so buying Unilever shares may not be suitable for everyone. Finally, please note that investing always carries risks, and this certainly applies to investments in Unilever stocks.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *