Jak kupić akcje Hertz (2024)? – inwestowanie w Hertz

Hertz to dobrze znana wypożyczalnia samochodów z bogatą historią. Zastanawiasz się, jak kupić akcje Hertz? W tym artykule dowiesz się bezpośrednio, jak inwestować w akcje Hertz.

Jak kupować akcje Hertz?

Chcesz kupić akcje Hertz? W poniższym przeglądzie możesz bezpośrednio zobaczyć, którzy brokerzy oferują opcję inwestowania w akcje Hertz:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Hertz bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Hertz przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupować akcje Hertz?

 • Silna marka: Hertz jest dobrze znaną marką w branży wynajmu samochodów, co sprawia, że klienci prawdopodobnie wybiorą tę firmę.
 • Globalna obecność: Hertz działa w ponad 150 krajach, co sprawia, że jest mniej zależny od gospodarki w danym regionie.
 • Innowacyjność: Hertz nieustannie słucha swoich klientów. Na przykład dzięki programowi Ultimate Choice klienci mogą wybrać swój samochód, co jest bardzo popularne.
 • Szeroka gama modeli: Hertz posiada bogaty arsenał zarządzanych samochodów.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Hertz

 • Gospodarka: Hertz jest w dużym stopniu zależny od sytuacji gospodarczej. Na przykład podczas pandemii COVID-19 ludzie przestali podróżować, co spowodowało, że firma mogła wynająć mniej samochodów.
 • Konkurencja: coraz więcej firm wynajmuje samochody. Ta zwiększona konkurencja może wywierać presję na udział Hertz w rynku i marżę zysku.
 • Zależność: Hertz polega na różnych podmiotach w zakresie utrzymania swojej floty, co może mieć wpływ na jego wyniki finansowe.

Kto stanowi konkurencję dla Hertz?

 • Avis Budget
 • Enterprise Holdings
 • Europcar
 • Sixt SE
 • Dollar Thrifty Automotive Group

Jak inwestować w akcje Hertz?

 1. Po pierwsze, poświęć trochę czasu na analizę akcji Hertz. Zapoznaj się z danymi finansowymi i określ, czy rozsądnie jest inwestować w akcje już teraz.
 2. Gdy jesteś pewien, że chcesz kupić akcje Hertz, musisz najpierw założyć konto u wiarygodnego brokera.
 3. Następnie wpłać wystarczającą ilość pieniędzy na swoje konto giełdowe, abyś mógł kupić tyle akcji Hertz, ile chcesz.
 4. Wybierz akcje Hertz w oprogramowaniu handlowym i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Naciśnij przycisk „Kup”, aby wysłać zlecenie na giełdę.
 5. Akcje Hertz będą teraz widoczne bezpośrednio w przeglądzie inwestycji. Następnie możesz je sprzedać w dowolnym momencie.

Czym zajmuje się firma Hertz?

Amerykańska firma Hertz zajmuje się głównie wynajmem samochodów. Hertz działa w ponad 150 krajach i w ponad 12 000 lokalizacji. Wiele z tych lokalizacji znajduje się na lotniskach i działa na zasadzie franczyzy.

Hertz jest obecnie największą firmą wynajmującą pojazdy na świecie. Około 60% samochodów Hertz jest wynajmowanych przez biznesmenów. Hertz Corporation jest właścicielem nie tylko marki Hertz, ale także Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental.

Kup akcje Hertz

Historia Hertz

Firma Hertz została założona w 1918 roku przez Waltera R. Jacobsa w Chicago. Zaczął od tuzina Fordów T, które sam naprawił i przemalował. Jego firma odniosła wielki sukces, osiągając roczny obrót w wysokości 1 miliona dolarów w 1923 roku. Jacobs sprzedał swoją firmę w 1923 roku Johnowi T. Hertzowi, ówczesnemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu Yellow Cab i Yellow Club and Coach Manufacturing Company.

Wypożyczalnia Johna Hertza, nazwana Hertz Drive-Ur-Self, została z kolei przejęta przez General Motors w 1926 roku.

Pojazdy wynajmowane przez Hertz

Hertz wynajmuje wiele pojazdów: w 2019 r. firma miała łącznie 790 000 pojazdów do wynajęcia. Z tej łącznej liczby pojazdów 204 000 zostało wynajętych poza Stanami Zjednoczonymi. W Stanach Zjednoczonych pojazd pozostaje w firmie średnio przez 12 miesięcy, a poza Stanami Zjednoczonymi średnio przez 18 miesięcy.

Hertz ma umowy z wieloma różnymi producentami samochodów. Samochody wynajmowane przez Hertz są odsprzedawane producentom po wcześniej ustalonej formule cenowej. Połowa wszystkich samochodów wynajmowanych przez Hertz pochodzi od amerykańskich producentów samochodów Ford, Fiat Chrysler i GM.

Wejście Hertz na giełdę papierów wartościowych

Do 2001 roku Hertz był notowany na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) jako HRZ. Firma zniknęła jednak z giełdy, gdy Ford przejął ją w 2001 roku. W 2015 roku firma została sprzedana grupie prywatnych inwestorów za 15 miliardów dolarów.

Ci prywatni inwestorzy zadbali o to, by spółka ponownie trafiła na giełdę. Cena otwarcia akcji, w skrócie HTZ, wynosiła 15 USD.

Czy powinieneś kupić akcje Hertz?

Ważne jest, aby dokładnie zbadać sytuację finansową Hertz, ponieważ w 2020 roku Hertz stanął w obliczu bankructwa. Firma mocno ucierpiała z powodu pandemii COVID.

Ponadto należy sprawdzić, jak Hertz wypada na tle swoich konkurentów. Pozwoli Ci to określić, czy inwestycja w akcje Hertz mieści się w Twoim profilu ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *