Jak kupić akcje L’Oréal (2024)? – inwestowanie w L’Oréal

L’Oréal to znana marka kosmetyczna i kosmetyczna pochodząca z Francji. Czy wiesz, że możliwe jest również inwestowanie w akcje L’Oréal? W tym artykule omawiamy, jak kupować akcje L’Oréal. Możesz również zobaczyć aktualną cenę akcji L’Oréal.

Jak kupować akcje L’Oréal?

Czy wierzysz w przyszłość L’Oréal? W takim razie warto kupić ich akcje! Nie zapomnij jednak najpierw przeprowadzić dokładnej analizy. Na przykład, możesz użyć analizy fundamentalnej lub technicznej, aby określić, czy warto zainwestować w akcje. Możesz także sprawdzić, jak L’Oréal wypada na tle swoich konkurentów.

Jeśli zdecydujesz się kupić akcje L’Oréal, musisz skorzystać z usług brokera. Broker to firma, która kupuje i sprzedaje akcje dla swoich klientów. W poniższym przeglądzie możesz porównać różnych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj L’Oréal bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w L’Oréal przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupować akcje L’Oréal?

 • Wiodąca pozycja: L’Oréal jest największą na świecie firmą kosmetyczną, co pozwala firmie czerpać korzyści z ekonomii skali.
 • Silne marki: Popularne marki, takie jak Lancome, L’Oréal Paris, Garnier, Maybelline i Kiehl’s są częścią L’Oréal.
 • Dywersyfikacja: Ponieważ L’Oréal działa globalnie, marka nie jest uzależniona od wyników w konkretnym regionie.
 • Innowacyjność: L’Oréal stale wprowadza na rynek nowe produkty, co pozwala firmie na dalszy rozwój.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje L’Oréal

 • Uzależnienie od kilku kategorii: Większość zysków pochodzi z produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Sprawia to, że firma jest podatna na zmieniające się preferencje konsumentów.
 • Konkurencja: L’Oréal stoi w obliczu znaczącej konkurencji i w rezultacie może stracić udział w rynku.
 • Zależność od marki: Sukces L’Oréal zależy od rozpoznawalności i reputacji marki.
 • Zależność od badań i rozwoju: Jeśli firmie L’Oréal nie uda się wprowadzić na rynek nowych, udanych produktów, rentowność może spaść.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla L’Oréal?

 • Estée Lauder
 • Shiseido
 • Procter & Gamble
 • Coty

Jak inwestować w akcje L’Oréal?

 1. Zbadaj L’Oréal: najpierw sprawdź, czy zakup akcji L’Oréal może być interesujący.
 2. Otwórz rachunek inwestycyjny: otwórz konto u wiarygodnego brokera online.
 3. Wybierz akcje: teraz wybierz akcje L’Oréal na platformie transakcyjnej.
 4. Zainwestuj: wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje L’Oréal i naciśnij przycisk kup, aby natychmiast nabyć akcje.
 5. Ocena: poświęć czas na regularną ocenę swojej inwestycji w L’Oréal.

Jaki jest aktualny kurs akcji L’Oréal?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji L’Oréal? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje L’Oréal. Ponadto za pomocą przycisków kupna i sprzedaży możesz bezpośrednio rozpocząć handel akcjami L’Oréal.

Dane spółki L’Oréal

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie L’Oréal.

Ceny akcji L’Oréal z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny giełdowe L’Oréal z ostatnich 5 dni:

NA temat L’Oréal

Francuska spółka giełdowa L’Oréal działa w branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej. Oferuje produkty do pielęgnacji skóry, włosów, koloryzacji włosów, ochrony przeciwsłonecznej, wody toaletowe, perfumy i kosmetyki do makijażu.

Główna siedziba L’Oréal znajduje się w Clichy we Francji. Przychody firmy generowane są w regionach Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i reszty świata. Każdy region odpowiada za około jedną trzecią całkowitych przychodów.

Kupowanie akcji L'Oreal.

Początki L’Oréal

Firma L’Oréal została założona przez francuskiego chemika Eugéne Schuellera. W 1909 roku opracował on produkty do farbowania włosów i sprzedawał je do salonów fryzjerskich w Paryżu. Jego innowacyjne produkty do koloryzacji włosów odniosły sukces i wkrótce rozprzestrzeniły się na całą Francję. 31 lipca 1919 roku zarejestrował swoją firmę pod długą nazwą Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux, ale później zmienił nazwę na L’Oréal.

Przejęcia dokonane przez L’Oréal

W 1995 r. L’Oréal wzmocnił swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych, przejmując amerykańską markę kosmetyczną Maybelline New York za 660 milionów dolarów, w tym zadłużenie w wysokości 150 milionów dolarów, które Maybelline miał w tym czasie. Po przejęciu L’Oréal miał 20% udziału w rynku w Stanach Zjednoczonych, ale nie był liderem rynku. Proctor & Gamble posiada największy udział w rynku w Stanach Zjednoczonych.

W 2006 roku L’Oréal kupił znaną sieć sklepów kosmetycznych The Body Shop za 950 milionów euro. Zawsze dobrze jest rozważyć, czy przejęcia przyczynią się do przyszłych wyników firmy. Jeśli uważasz, że przejęcie będzie miało pozytywny wpływ na wyniki firmy, rozsądnym rozwiązaniem może być zakup akcji L’Oréal.

Działalność spółki

Firma zajmuje się głównie opracowywaniem, produkcją i sprzedażą kosmetyków pielęgnacyjnych i upiększających.W opracowywanie nowych produktów inwestuje się dużo czasu i pieniędzy.W 1950 r. w L’Oréal pracowało tylko 100 chemików, ale w 2020 r. liczba ta wzrosła do 4000.Jeśli rozważasz inwestowanie w akcje L’Oréal, warto mieć oko na te zmiany.Jeśli produkty firmy zostaną dobrze przyjęte, rozsądne może być zainwestowanie w akcje L’Oréal.

Akcje L’Oréal

Akcje L’Oréal są notowane na paryskiej giełdzie papierów wartościowych.Firma wchodzi również w skład indeksu CAC 40 obejmującego 40 najważniejszych francuskich spółek notowanych na paryskiej giełdzie.Rodzina Bettencourt Meyers, posiadająca 33% akcji, jest największym udziałowcem firmy. 23% udziałów należy do szwajcarskiej firmy Nestlé.

Czy powinieneś kupić akcje L’Oréal?

To, czy mądrze jest kupować akcje L’Oréal, zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Poświęć trochę czasu na zbadanie sytuacji finansowej L’Oréal i zobacz, jak marka radzi sobie w porównaniu z konkurencją. Pozwoli to określić, czy inwestowanie w akcje L’Oréal jest rozsądne.

Inwestowanie w L’Oréal może być atrakcyjne ze względu na jego silną, międzynarodową pozycję. Coraz więcej ludzi na całym świecie zwraca uwagę na swój wygląd i skórę, co pozwala firmie sprzedawać więcej produktów.

Przed zainwestowaniem w akcje L’Oréal należy określić, czy są one zgodne z naszym profilem ryzyka. Nie każda inwestycja jest równie odpowiednia dla każdego inwestora.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *