Jak kupić akcje Lyft (2024)? – inwestowanie w akcje Lyft

Lyft jest konkurentem Uber i działa głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma posiada znaczny udział w rynku. Spółka wciąż jednak ponosi znaczne straty. Jak samodzielnie kupować i sprzedawać akcje Lyft? Co należy wziąć pod uwagę przed zainwestowaniem w Lyft? Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o spółce!

Jak kupować i sprzedawać akcje Lyft?

Możesz zdecydować się na fizyczny zakup akcji Lyft, co jest wskazane, jeśli mocno wierzysz w przyszłe zmiany cen Lyft. Kupując akcje, możesz otrzymywać dywidendy, jeśli spółka zdecyduje się je wypłacić. Ponadto możesz skorzystać z długoterminowych zmian cen spółki.

Czy chcesz kupić akcje Lyft? Poniżej znajduje się przegląd wiarygodnych brokerów, u których można kupić akcje Lyft:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Lyft bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Lyft przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Inwestowanie w Lyft

Jaki jest obecny kurs akcji Lyft?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Lyft? Na poniższym wykresie zobaczysz, po jakiej cenie możesz kupić i sprzedać akcje Lyft:

Dane spółki Lyft

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Lyft:

Analiza akcji Lyft

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Lyft ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Lyft rozwijał się w minionym okresie:

Ceny akcji Lyft z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Lyft z ostatnich 5 dni:

Jak kształtuje się cena akcji Lyft w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków Lyft poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchu cenowego Lyft i że prognoza ta może się nie spełnić.

Dlaczego warto kupować akcje Lyft?

  • Rosnący rynek: rynek taksówek szybko się rozwija, a Lyft zbudował na nim silną pozycję.
  • Duża baza klientów: Lyft ma dużą bazę kierowców i użytkowników.
  • Innowacyjność: Lyft inwestuje w rozwój autonomicznych pojazdów. W przyszłości taksówki-roboty będą mogły podwozić ludzi do miejsca docelowego po niskich kosztach.
  • Dywersyfikacja: Lyft działa również na rynku współdzielonych pojazdów. W Lyft można na przykład wypożyczyć skuter.
  • Współpraca: Lyft współpracuje z dużymi firmami, takimi jak Waymo i General Motors, w zakresie rozwoju pojazdów autonomicznych.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Lyft

  • Zależność od rynku: Przychody firmy Lyft są w dużym stopniu uzależnione od Ameryki Północnej. Gdy gospodarka USA osiąga słabe wyniki, rentowność może znaleźć się pod presją.
  • Konkurencja: Lyft zmaga się z silną konkurencją i w związku z tym musi walczyć o swój udział w rynku.
  • Zależność od kierowców: jeśli kierowcy zażądają wyższych płatności lub przejdą na inną platformę, Lyft może przestać być rentowny.
  • Zależność od użytkowników: użytkownicy mogą łatwo przejść na inną platformę, co może wywierać presję na rentowność.

Kto jest konkurencją dla Lyft?

Jak inwestować w akcje Lyft?

Aby inwestować w akcje Lyft, potrzebujesz konta u maklera giełdowego. Makler giełdowy umożliwia kupno i sprzedaż amerykańskich akcji. Podczas inwestowania w Lyft warto zwrócić uwagę na koszty transakcyjne i walutowe.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować swój rachunek inwestycyjny. Aby aktywować konto, należy przesłać kopię paszportu i adresu.

Po pełnej aktywacji rachunku inwestycyjnego możesz natychmiast wybrać akcje Lyft. Następnie możesz wybrać między zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem. W przypadku zlecenia rynkowego otwierasz pozycję inwestycyjną bezpośrednio po obowiązującej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, którą jesteś skłonny zapłacić.

Na czym polega działalność Lyft?

W Europie wszyscy znają Ubera, ale Lyft nie jest tu zbyt dobrze znany. Wynika to z faktu, że firma nie jest jeszcze silnie obecna w Europie. Lyft niedawno otworzył swoje pierwsze biuro w Europie. Obecnie firma działa tylko w Ameryce i Kanadzie. Główna działalność Lyft jest podobna do działalności Ubera: możesz łatwo zarezerwować przejazdy taksówką z Lyft.

Model biznesowy jest prosty. Lyft pobiera prowizję w wysokości od 20 do 25 procent od każdego przejazdu. Lyft jest dość popularny w Ameryce. Wynika to po części z faktu, że przejazdy taksówką rezerwowane za pośrednictwem Lyft są znacznie tańsze niż przejazdy taksówką rezerwowane na przykład za pośrednictwem centralnej usługi taksówkowej. Ponadto korzystanie z aplikacji jest bardzo przejrzyste, ponieważ od razu widać, gdzie znajduje się kierowca. Jakość przejazdów jest monitorowana za pomocą recenzji, a Lyft ustanowił standardy jakości dla swoich kierowców.

Zakup akcji Lyft

Jakie są plany Lyft na przyszłość?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie akcji Lyft ważne jest, aby znać plany Lyft na przyszłość. Logicznym krokiem dla Lyft jest ekspansja na inne rynki. Może to być dość trudne, ponieważ Uber ma już dominującą pozycję w wielu krajach europejskich. Rynek azjatycki może być jeszcze trudniejszy, ponieważ wiele lokalnych firm już tam dominuje. Dlatego Lyft będzie musiał zastosować silną strategię marketingową, aby przebić się na nowym rynku.

Co więcej, Lyft kładzie duży nacisk na autonomiczne samochody. W Las Vegas firma wykonała już ponad 5000 przejazdów przy użyciu autonomicznych samochodów. W odległej przyszłości autonomiczne samochody mogą stać się znacznie bardziej popularne niż samochody prowadzone przez ludzkich kierowców. Jazda może wtedy przebiegać znacznie płynniej, a ryzyko niechcianej uwagi jest mniejsze. Na razie nadal nie jest jasne, czy Lyft ma wystarczające zasoby, aby dalej rozwijać autonomiczne samochody. Nawiązał jednak kilka partnerstw z firmami z branży, co z pewnością zwiększa ich szanse.

Czy uważasz, że Lyft może z powodzeniem rozszerzyć swoją działalność na nowe regiony? W takim razie zakup akcji Lyft może być atrakcyjny.

Inwestowanie w akcje Lyft: Szansa czy ryzyko?

However, investing in Lyft is certainly not without risk. The company is currently experiencing massive losses. Since its launch, Lyft has not yet been able to achieve a positive result. So far, it also seems that Lyft’s losses will continue to increase. Yet, its revenue is still growing much stronger. In 2017, it grew by 200%, and in 2018, by over 100%. It is this enormous growth that makes Lyft attractive to investors.

However, the future is still uncertain. For example, it is questionable whether Lyft would survive a new recession. Buying Lyft stocks in the long term is therefore quite risky.

Uber traci udziały na rynku

Uber traci udział w rynku na rzecz Lyft

Lyft: Pierwsza Oferta Publiczna (IPO)

Rozpoznawalność Lyft wzrosła dzięki IPO. Ułatwia to Lyft podbój rynku amerykańskiego. Przynajmniej Lyft udało się trzymać z dala od nieprzyjemnych skandali, co jest oczywiście dobre dla stabilności firmy. Długoterminowy zakup akcji Lyft może być odpowiedni tylko dla inwestorów, którzy lubią podejmować duże ryzyko.

Czy warto inwestować w akcje Lyft?

Inwestycja w akcje Lyft z pewnością nie jest pozbawiona ryzyka. Lyft to typowe akcje wzrostowe, co oznacza, że firma kładzie nacisk na uzyskiwanie wyższych przychodów, a nie na osiąganie zysków. Jeśli Lyft będzie w stanie nadal rosnąć, cena akcji prawdopodobnie będzie nadal rosnąć. Większe firmy, takie jak Google i General Motors, również posiadają dużą część akcji, co może być postrzegane jako wotum zaufania.

Co więcej, Lyft pracuje nad kilkoma interesującymi rozwiązaniami. Na przykład projektuje samojezdne samochody, a także zajmuje się wynajmem rowerów elektrycznych i skuterów. Inną usługą, nad którą pracują, jest centrum dla kierowców, w którym kierowcy Lyft mogą serwisować swoje samochody. Te nowe innowacje mogą przyczynić się do sukcesu Lyft i mogą być dobrym powodem do zakupu akcji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *