Czy Plus500 to oszustwo?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 to nie jest przypadkiem oszustwo. W tym artykule dokładnie sprawdzimy, czy Plus500 to rzeczywiście jest przekręt. Czy oprogramowanie dostępne na Plus500 jest w 100% wiarygodne?

Wskazówka: sprawdź Plus500 za darmo

Wahasz się, czy Plus500 jest dobrą platformą? Może rozsądnie by było najpierw zapoznać się dobrze z tym brokerem poprzez założenie darmowego konta demonstracyjnego. Poniższy przycisk umożliwi Ci założenie całkowicie darmowego konta demo na Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czy Plus500 to oszustwo?

Osobiście sprawdziliśmy Plus500 i możemy śmiało powiedzieć, że nie jest to oszustwo. Plus500 jest brokerem kontraktów CFD, u którego założone jest ponad 25 milionów użytkowników od momentu powstania. Należy mieć na uwadze, że broker Plus500 jest wiarygodny podczas deponowania pieniędzy. Podczas naszych badań zwróciliśmy uwagę na parę poniższych rzeczy:

  • Plus500 jest już na rynku od około 2008 roku i może się poszczycić doskonałymi osiągnięciami.
  • Ponad 300 milionów pozycji otwartych od momentu powstania.
  • Spółka jest notowana na giełdzie i co roku osiąga spore zyski (London).
  • Firma funkcjonuje w ponad 30 różnych krajach.

W Internecie znaleźliśmy wiele pozytywnych oraz jak to często bywa negatywnych opinii. Niektórzy nazywają Plus500 mianem oszustów, chociaż są to kompletnie bezpodstawne roszczenia. Często ma to miejsce dlatego, że ludzie stracili swoje pieniądze na swoich transakcjach i w konsekwencji czują się oszukiwani, obwiniając tym samym brokera.

Dlatego też należy pamiętać, że handel z platformą Plus500 to nie jest zabawa. Zawarcie transakcji z platformą Plus500 może spowodować utratę całego Twojego depozytu. Ważne jest, by handlować wyłącznie pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Plus500_oszustwo_czy_legalny

Czy Plus500 jest prawdziwy?

Plus500 jest spółką działającą zgodnie z prawem od 2008 roku. Aby jeszcze dokładniej sprawdzić tę firmę, osobiście odwiedziłem ich biuro firmowe. Dzielą oni przepiękny biurowiec z firmą Microsoft. Wszyscy pracownicy jedzą lody za darmo, a w budynku znaleźć można nawet siłownię. Miałem możliwość porozmawiania z wieloma pracownikami i wszyscy potwierdzili, że naprawdę lubią pracować dla tej firmy.

Cechy charakterystyczne dla rzetelnego brokera

Kiedy inwestujesz pieniądze za pomocą brokera internetowego, to logiczne jest, aby martwić się o to, czy dana platforma jest niezawodna. Ktoś mógłby po prostu założyć fałszywą stronę internetową w celu oszukania wielu ludzi, dlatego też wybierając brokera, warto zwrócić uwagę na pewne cechy, które potwierdzają niezawodność danej strony.

Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (#250/14). Jest to niezależny organ, który bardzo dokładnie monitoruje zachowanie instytucji finansowych w Europie. Fakt, że są zarejestrowani w FCA potwierdza, że nie są firmą, która planuje kogokolwiek oszukać.

Dodatkową cechą świadczącą o niezawodności Plus500 jest fakt, że spółka jest notowana na giełdzie. Ze względu na to, że akcje spółki Plus500 są dostępne na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, to spółka musi być transparentna co do swoich praktyk. Jako spółka notowana na giełdzie, musi także spełniać szereg dodatkowych wymogów prawnych.

Roszczenia, że pieniądze nie zostały wypłacone przez Plus500

Podczas szukania informacji na Internecie w celu znalezienia oszustw systemu Plus500 można natknąć się na osoby, które uważają, że ich pieniądze nie zostały wypłacone. Firma Plus500 informuje jednak, że osoby te dopuściły się nadużycia warunków pracy brokera. Przykładowo założyły one wiele kont lub utworzyły konto na fałszywe dane. W razie ujawnienia takich faktów spółka Plus500 zamyka konta tych osób.

Można znaleźć na Internecie również zarzuty, które miałyby wskazywać, że handel kontraktami CFD nie odbywałby się w sposób uczciwy. Wynika to głównie z niewiedzy ludzi na temat tego sposobu inwestowania. Osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, że handel kontraktami CFD to nie to samo, co inwestowanie w akcje. Na naszej stronie internetowej można przeczytać więcej informacji na temat inwestowania w kontrakty CFD na Plus500.

Czy Twoje pieniądze są chroniony na Plus500?

Po wpłaceniu pieniędzy na konto Plus500, są one traktowane z należytą ostrożnością. Pieniądze klientów będą przechowywane na oddzielnym rachunku i firma nie będzie z nich inwestować. Wpłacając pieniądze na konto Plus500 możesz mieć pewność, że nie wydarzą się z nimi żadne dziwne rzeczy.

Czy chcesz wiedzieć, jak działa wypłata środków w Plus500? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł!

Dlaczego szczerze polecamy Plus500

Po tym, jak już zapoznasz się z ryzykiem i sposobem inwestowania w kontrakty CFD, to zdasz sobie sprawę, że Plus500 jest doskonałym brokerem. Osobiście możemy w pełni polecić każdej osobie platformę Plus500.

Używając platformy Plus500, użytkownik ma dostęp do następujących korzyści:

  • Łatwe w użyciu oprogramowanie z możliwością założenia darmowego konta demo
  • Możesz w bardzo łatwy sposób handlować setkami różnych akcji & walut.

Plus500 to nie jest oszustwo: według naszych testów ten broker jest w 100% wiarygodny. Plus500 jest rzetelnym brokerem, który oferuje handel kontraktami CFD przy niskich opłatach. Czy chcesz wypróbować Plus500 nie ponosząc żadnego ryzyka? Kliknij poniższy przycisk, aby założyć darmowe konto na Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.