Czy Plus500 to oszustwo?

Wiele osób zastanawia się, czy Plus500 to nie jest przypadkiem oszustwo. W tym artykule dokładnie sprawdzimy, czy Plus500 to rzeczywiście jest przekręt. Czy oprogramowanie dostępne na Plus500 jest w 100% wiarygodne?

Wskazówka: sprawdź Plus500 za darmo

Wahasz się, czy Plus500 jest dobrą platformą? Może rozsądnie by było najpierw zapoznać się dobrze z tym brokerem poprzez założenie darmowego konta demonstracyjnego. Poniższy przycisk umożliwi Ci założenie całkowicie darmowego konta na Plus500:

Czy Plus500 to oszustwo?

Osobiście sprawdziliśmy Plus500 i możemy śmiało powiedzieć, że nie jest to oszustwo. Plus500 jest brokerem kontraktów CFD, gdzie w imieniu swoich klientów otwiera ponad 35 milionów pozycji każdego roku. Kiedy dokonujesz wpłaty na Plus500, to Twoje pieniądze są w pełni bezpieczne. Podczas naszych badań zwróciliśmy uwagę na parę poniższych rzeczy:

  • Plus500 jest już na rynku od około 2008 roku i może się poszczycić doskonałymi osiągnięciami.
  • Plus500 posiada ponad 200,000 aktywnych klientów w 2019 roku.
  • Spółka jest notowana na giełdzie i co roku osiąga spore zyski.
  • Na Plus500 Twoje pieniądze będą wypłacone w przeciągu 3 dni roboczych.
  • Plus500 sponsoruje Atlético Madryt, znaną drużynę piłkarską.
  • Firma funkcjonuje w ponad 30 różnych krajach.

W Internecie znaleźliśmy wiele pozytywnych oraz jak to często bywa negatywnych opinii. Niektórzy nazywają Plus500 mianem oszustów, chociaż są to kompletnie bezpodstawne roszczenia. Często ma to miejsce dlatego, że ludzie stracili swoje pieniądze na swoich transakcjach i w konsekwencji czują się oszukiwani, obwiniając tym samym brokera.

Dlatego też należy pamiętać, że handel z platformą Plus500 to nie jest zabawa. Zawarcie transakcji z platformą Plus500 może spowodować utratę całego Twojego depozytu. Ważne jest, by handlować wyłącznie pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Plus500_oszustwo_czy_legalny

Czy Plus500 jest prawdziwy?

Plus500 jest spółką działającą zgodnie z prawem od 2008 roku. Aby jeszcze dokładniej sprawdzić tę firmę, osobiście odwiedziłem ich biuro firmowe. Dzielą oni przepiękny biurowiec z firmą Microsoft. Wszyscy pracownicy jedzą lody za darmo, a w budynku znaleźć można nawet siłownię. Miałem możliwość porozmawiania z wieloma pracownikami i wszyscy potwierdzili, że naprawdę lubią pracować dla tej firmy.

Cechy charakterystyczne dla rzetelnego brokera

Kiedy inwestujesz pieniądze za pomocą brokera internetowego, to logiczne jest, aby martwić się o to, czy dana platforma jest niezawodna. Ktoś mógłby po prostu założyć fałszywą stronę internetową w celu oszukania wielu ludzi, dlatego też wybierając brokera, warto zwrócić uwagę na pewne cechy, które potwierdzają niezawodność danej strony.

Plus500 jest regulowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (ang. Financial Conduct Authority). Jest to niezależny organ, który bardzo dokładnie monitoruje zachowanie instytucji finansowych w Europie. Fakt, że są zarejestrowani w FCA potwierdza, że nie są firmą, która planuje kogokolwiek oszukać.

Dodatkową cechą świadczącą o niezawodności Plus500 jest fakt, że spółka jest notowana na giełdzie. Ze względu na to, że akcje spółki Plus500 są dostępne na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, to spółka musi być transparentna co do swoich praktyk. Jako spółka notowana na giełdzie, musi także spełniać szereg dodatkowych wymogów prawnych.

Plus500_oszustwo

Roszczenia, że pieniądze nie zostały wypłacone przez Plus500

Podczas szukania informacji na Internecie w celu znalezienia oszustw systemu Plus500 można natknąć się na osoby, które uważają, że ich pieniądze nie zostały wypłacone. Firma Plus500 informuje jednak, że osoby te dopuściły się nadużycia warunków pracy brokera. Przykładowo założyły one wiele kont lub utworzyły konto na fałszywe dane. W razie ujawnienia takich faktów spółka Plus500 zamyka konta tych osób.

Można znaleźć na Internecie również zarzuty, które miałyby wskazywać, że handel kontraktami CFD nie odbywałby się w sposób uczciwy. Wynika to głównie z niewiedzy ludzi na temat tego sposobu inwestowania. Osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, że handel kontraktami CFD to nie to samo, co inwestowanie w akcje. Na naszej stronie internetowej można przeczytać więcej informacji na temat inwestowania w kontrakty CFD na Plus500.

Czy Twoje pieniądze są bezpieczne na Plus500?

Po wpłaceniu pieniędzy na konto Plus500, są one traktowane z należytą ostrożnością. Pieniądze klientów będą przechowywane na oddzielnym rachunku i firma nie będzie z nich inwestować. Wpłacając pieniądze na konto Plus500 możesz mieć pewność, że nie wydarzą się z nimi żadne dziwne rzeczy.

Czy chcesz wiedzieć, jak działa wypłata środków w Plus500? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł!

Dlaczego szczerze polecamy Plus500

Po tym, jak już zapoznasz się z ryzykiem i sposobem inwestowania w kontrakty CFD, to zdasz sobie sprawę, że Plus500 jest doskonałym brokerem. Osobiście możemy w pełni polecić każdej osobie platformę Plus500.

Używając platformy Plus500, użytkownik ma dostęp do następujących korzyści:

    Łatwe w użyciu oprogramowanie z możliwością założenia darmowego konta demo. Możesz w bardzo łatwy sposób handlować setkami różnych akcji & walut. Zarabiasz więcej pieniędzy dzięki niskim opłatom od transakcji oraz brakiem prowizji.

Plus500 to nie jest oszustwo: według naszych testów ten broker jest w 100% wiarygodny. Plus500 jest rzetelnym brokerem, który oferuje handel kontraktami CFD przy niskich opłatach. Czy chcesz wypróbować Plus500 nie ponosząc żadnego ryzyka? Kliknij poniższy przycisk, aby założyć darmowe konto na Plus500: