Kup akcje Polestar: jak inwestować w akcje Polestar?

Myślisz o zainwestowaniu w Polestar? W tym artykule omawiam szczegółowo jak i gdzie kupić akcje Polestar.

Jak kupić akcje Polestar?

Chcesz zainwestować w akcje Polestar? W poniższej tabeli możesz zobaczyć bezpośrednio u jakich brokerów możesz handlować akcjami Polestar:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Polestar bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Polestar przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Polestar?

Jesteście ciekawi jak kształtuje się kurs akcji firmy Polestar? Na poniższym wykresie możesz od razu zobaczyć aktualną cenę akcji Polestar:

Szczegóły dotyczące firmy Polestar

Poniżej przedstawiamy kluczowe dane firmy Polestar.

Ceny giełdowe z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można przeanalizować ceny akcji Polestar z ostatnich 5 dni:

Polestar IPO

Polestar wszedł na giełdę w 2021 roku przy wartości rynkowej 10 mld dolarów. W szczytowym momencie cena akcji była prawie trzykrotnie wyższa, ale w latach 2022 i 2023 załamała się z powrotem do poziomu poniżej IPO. Start-upy często bardzo cierpią z powodu rosnących stóp procentowych, ponieważ przyszłość takich firm jest niepewna.

Jakie są mocne strony Polestar?

 • Potencjał wzrostu: Polestar jest stosunkowo nowym graczem na rynku samochodów elektrycznych. Firma ma ambitne plany zwiększenia swojego udziału w rynku.
 • Silna pozycja finansowa: Polestar jest częścią Volvo Car Group & Geely Holding Group, które są zarówno silnymi finansowo firmami motoryzacyjnymi.
 • Innowacyjność: Polestar wykorzystuje zaawansowane techniki & materiały, aby opracować najbardziej wydajne samochody elektryczne.
 • Zeitgeist:Polestar doskonale wpisuje się w ducha czasów, w których środowisko naturalne ma coraz większe znaczenie.
 • Dedykowani klienci: firma zbudowała silną reputację, przyciągając coraz więcej lojalnych klientów.
 • Niska cena: Samochody Polestar są stosunkowo tanie i dlatego mogą dobrze konkurować z samochodami Tesla.

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w Polestar?

 • Konkurencja: Polestar musi konkurować z uznanymi graczami, takimi jak Tesla i nowymi podmiotami, takimi jak Lucid Motors. Konkurencja może utrudnić zdobycie dużego udziału w rynku.
 • Ograniczony rynek: Polestar działa w ograniczonej liczbie krajów, co czyni go bardziej podatnym na lokalne zmiany gospodarcze i polityczne.
 • Ograniczona liczba produktów: będąc stosunkowo nową firmą, Polestar wprowadził na rynek jedynie skończoną liczbę modeli.
 • Start-up: Polestar jest start-upem, a inwestowanie w nową firmę jest zawsze bardziej ryzykowne. Dopiero okaże się, czy Polestar zdoła być rentowny w przyszłości.

W jaki sposób mogę zainwestować w Polestar?

 • Krok 1: Najpierw otwórz konto u wiarygodnego brokera.
 • Krok 2: Aktywuj swoje konto, przesyłając kopię paszportu lub prawa jazdy.
 • Krok 3: Wpłać pieniądze ze swojego konta bankowego do brokera giełdowego.
 • Krok 4: Złóż zlecenie rynkowe na akcje Polestar i inwestuj od razu!

O firmie Polestar

Polestar to szwedzko-chiński producent samochodów elektrycznych założony w 2017 roku. Firma jest spółką joint venture pomiędzy Volvo Car Group i Geely Holding Group. Jej siedziba znajduje się w Göteborgu, natomiast produkcja odbywa się w Chinach.

Firma stara się wprowadzić na rynek samochody, które są jeszcze bardziej zrównoważone & wydajne niż jej dotychczasowe modele. W 2022 roku firma ogłosiła, że zacznie dostarczać baterie również do łodzi elektrycznych.

<Kup Akcje Polestar

Produkty Polestar

Firma co roku wypuszcza nowy model, pod dość przewidywalną nazwą:

 • Polestar 1: samochód sportowy
 • Polestar 2: kompaktowy samochód osobowy
 • Polestar 3: średniej wielkości SUV
 • Polestar 4: luksusowy kompaktowy SUV
 • Polestar 5: samochód osobowy
 • Polestar 6: samochód sportowy

Czy warto kupić akcje Polestar, a może nie?

Być może po przeczytaniu tego artykułu zastanawiasz się, czy mądrze jest kupić akcje Polestar. Inwestowanie w tę spółkę jest niewątpliwie bardzo ryzykowne; ponieważ Polestar jest wciąż tak naprawdę start-upem, nie wiadomo, gdzie firma skończy. Jednocześnie produkty, które firma wprowadza na rynek, są wysokiej jakości, więc firma na pewno ma potencjał. W tym przypadku Polestar musi jednak nadążyć za konkurencją.

Zadaj sobie więc pytanie, czy inwestycja w akcje Polestar Ci odpowiada. W ten sposób unikniesz straty pieniędzy, na którą nie możesz sobie pozwolić.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *