Jak kupić akcje Reddit (2024)?

IPO Reddita zbliża się wielkimi krokami! Czy jesteś ciekawy jak i gdzie kupić akcje Reddit? W tej obszernej analizie omawiam mocne i słabe strony Reddita. Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, czy jest to dla Ciebie ciekawa inwestycja.

Jak kupić akcje Reddit?

Możesz kupić akcje Reddit od jednego z popularnych maklerów giełdowych poniżej. Upewnij się, że masz gotowe konto z funduszami, więc możesz złożyć zamówienie w momencie, gdy akcje Reddit zostaną upublicznione:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Reddit bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Reddit przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Czym jest Reddit?

Reddit to platforma internetowa znana również jako pierwsza strona internetu. Obecnie jest to 19’ta najpopularniejsza strona na świecie i przyciąga około 50 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Reddit jest popularny, ponieważ użytkownicy mogą tworzyć tak zwane podreddity dla różnych tematów. Na przykład, istnieją podreddity dla ogrodnictwa, akcji i pytań życiowych.

Ponieważ podreddity są posortowane według różnych tematów, łatwo jest reklamodawcom znaleźć odpowiednią publiczność. To może sprawić, że Reddit będzie atrakcyjną inwestycją.

Wartość Reddita & IPO

Reddit pierwotnie miał wejść na giełdę już w 2022 roku, ale postanowili odłożyć IPO. Zrobili to ze względu na obecny sentyment rynkowy. Akcje wzrostowe radzą sobie obecnie słabiej, co skutkuje tym, że po IPO akcje prawdopodobnie będą miały gorsze wyniki.

Dokładna wartość Reddita wciąż nie jest znana, ale szacunki wahają się od 10 mld do 15 mld dolarów.

Aktywne spekulacje na Reddicie

Reddit może stać się ciekawą akcją do spekulacji. Platforma stała się znacznie bardziej popularna podczas pandemii korony, a użytkownicy kolektywnie postanowili kupić pewne akcje jako grupa. W efekcie cena akcji Gamestop wystartowała jak rakieta.

Kiedy użytkownicy Reddita zaczną spekulować na akcjach platformy w ten sam sposób, cena akcji również może stać się bardzo zmienna. Dlatego zadaj sobie pytanie, czy Reddit pasuje do Twojego profilu ryzyka.

Buy Shares Reddit

Niesławny subreddit „Wallstreetbets”

Dlaczego może być mądrą decyzją inwestowanie pieniędzy w Reddit?

Z 50 milionami dziennych użytkowników, Reddit jest jedną z największych stron internetowych na świecie. Jego użytkownicy są również zaangażowani i stale dzielą się intrygującymi treściami. W rezultacie wysokiej jakości treści przyciągają wielu użytkowników, a strona rośnie w siłę każdego dnia.

Ponadto, ponieważ poruszane są konkretne tematy, reklamodawcy mogą skutecznie trafić do odpowiednich użytkowników. Reddit zarabia dużo pieniędzy na sprzedaży tej przestrzeni reklamowej.

Ze względu na wspomnianą zmienność, Reddit może być również ciekawą inwestycją. Jeśli zdecydujesz się na zakup akcji, pamiętaj, aby trzymać się mocno, ponieważ prawdopodobnie będzie to dzika przejażdżka rollercoasterem!

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w Reddit?

Siłą Reddita jest to, że jego użytkownicy dzielą się wieloma wartościowymi treściami, ale jest to jednocześnie ryzyko. Na przykład, gdy użytkownicy dzielą się niedokładnymi lub rasistowskimi treściami, platforma musi podjąć odpowiednie działania przeciwko nim. Jeśli firma tego nie zrobi, jej cena akcji może znaleźć się pod presją.

Konkurencja może dodatkowo utrudnić pracę. Inne portale społecznościowe stale walczą o uwagę swoich użytkowników. Jeśli konkurent zdoła ukraść udział w rynku Redditowi, jego cena akcji może spaść.

Jaka jest cena akcji Reddita?

Cena akcji Reddita nie jest znana w chwili pisania tego tekstu. Wycena Reddita prawdopodobnie mieści się w przedziale od 10 do 20 miliardów dolarów. Jak tylko pojawi się więcej informacji na temat (przyszłej) ceny akcji Reddita, będziecie mogli przeczytać je tutaj.

Przyszłość Reddit

Reddit planuje wykorzystać pieniądze pozyskane podczas IPO na dalszą ekspansję międzynarodową. IPO powinno również pomóc umieścić Reddit na mapie: wejście na giełdę mogłoby pozytywnie wpłynąć na wizerunek Reddita.

Kupuj pośrednio akcje Reddit

Choć Reddit nie jest jeszcze notowany na giełdzie, można inwestować w firmy, które są jego współwłaścicielami. Tencent ulokował w Reddit pokaźną kwotę.

Czy kupowanie akcji Reddit jest rozsądne?

To, czy mądrze jest kupować akcje Reddit, zależy ostatecznie od Ciebie. Akcja prawdopodobnie będzie bardzo zmienna, więc nie powinieneś obawiać się dużych (chwilowych?) strat. W każdym razie, porównaj Reddit z jego największymi konkurentami. Robiąc to, możesz określić, czy Reddit jest najlepszą akcją dla twojego portfela.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *