Jak kupić akcje Spotify (2024)? – inwestowanie w akcje Spotify

Chcesz kupić akcje Spotify ? Wykonaj kroki opisane w tym artykule, aby bezpośrednio zainwestować w akcje Spotify. W tej analizie możesz przeczytać o mocnych i słabych stronach Spotify, a także sprawdzić najnowszą cenę akcji.

Jak kupić akcje Spotify?

Jeśli chcesz zainwestować w Spotify na dłuższą metę, możesz zdecydować się na zakup akcji. W poniższym przeglądzie zobaczysz, u których brokerów możesz kupić akcje Spotify:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Spotify bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Spotify przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji Spotify?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Spotify? Na poniższym wykresie możesz natychmiast zobaczyć, jak zachowują się akcje Spotify. Co więcej, możesz rozpocząć handel akcjami Spotify bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Informacje o firmie Spotify

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Spotify.

Analiza akcji Spotify

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Spotify, niezbędna jest ich właściwa analiza. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Spotify rozwijało się w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Spotify z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena Spotify w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków Spotify poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania analityków z danymi Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza dotycząca ceny akcji Alibaba i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Jacy są najwięksi konkurenci Spotify?

 • Apple Music: Ta platforma muzyczna od Apple ma obecnie ponad 60 milionów użytkowników.
 • Amazon Music: Amazon przyciąga również więcej użytkowników dzięki swojej platformie streamingowej.
 • YouTube Music: z ponad 50 milionami użytkowników, Google również zarabia na rynku streamingu.
 • Tidal: Ta platforma streamingowa jest w pełni własnością Jaya-Z i oferuje unikalne, ekskluzywne treści.
 • Deezer: Ta platforma streamingowa działa w 180 krajach i oferuje ponad 70 milionów utworów.

Jak inwestować w akcje Spotify?

 1. Krok 1: Najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego, gdzie możesz kupować i sprzedawać akcje Spotify.
 2. Krok 2: W przypadku niektórych maklerów giełdowych możesz wypróbować opcje za darmo w wersji demo. Zanim jednak będziesz mógł zainwestować prawdziwe pieniądze, musisz aktywować swoje konto, weryfikując swoją tożsamość.
 3. Krok 3: Zdecyduj, ile pieniędzy chcesz zainwestować w akcje Spotify. Możesz wpłacić tę kwotę bezpośrednio na swoje konto giełdowe za pomocą przelewu bankowego.
 4. Krok 4: Teraz wybierz akcje Spotify na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Krok 5: Możesz teraz wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę. Nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji w Spotify.

Dlaczego inwestowanie w akcje Spotify może być interesujące?

Muzyka cieszy się popularnością

Streaming muzyki ma przed sobą przyszłość. Wraz z rozwojem Internetu wzrosła liczba nielegalnych pobrań, co było złą wiadomością dla przemysłu muzycznego. Spotify oferuje bezpieczny i łatwy system, który pozwala również zarabiać przemysłowi muzycznemu. Spotify płaci 70 procent swoich przychodów artystom.

Sukces Spotify został wyraźnie zademonstrowany: usługa ma ponad 200 milionów użytkowników streamingu premium. Liczba ta wciąż rośnie, co czyni Spotify atrakcyjną inwestycją.

Silny wzrost

Dobrym trendem dla Spotify jest to, że coraz więcej ludzi na całym świecie ma dostęp do (mobilnego) Internetu. Zwiększa to potencjalną grupę docelową Spotify na co dzień.

Oczywiście firma musi pozostać atrakcyjna w stosunku do konkurencji. Jeśli ludzie przejdą na inną platformę, pozycja Spotify może szybko spaść. Dlatego jeśli chcesz kupić akcje Spotify, ważne jest, aby uważnie obserwować sytuację.

Dobry model biznesowy

Kolejną zaletą inwestowania w akcje Spotify jest inteligentny model biznesowy. Użytkownicy płacą stałą opłatę za członkostwo premium, co pozwala firmie zbudować stałe źródło dochodu.

Aktywność na arenie międzynarodowej

Spotify jest popularne na całym świecie. Obniża to ryzyko inwestycji w akcje Spotify, ponieważ straty w jednym regionie mogą zostać zrekompensowane zyskami w innym regionie.

Podcasty

Spotify stara się wyprzedzić konkurencję, oferując wyjątkowe doświadczenia. Muszą, ponieważ ich konkurenci są znacznie mniej zależni od strumieniowego przesyłania muzyki. Ostatnio, na przykład, przejęli The Ringer, firmę zajmującą się podcastami i mediami. Spotify coraz bardziej koncentruje się na oferowaniu wysokiej jakości podcastów, które mogą przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników.

Inwestowanie w Spotify.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Spotify?

Spotify traci pieniądze

Pomimo ogromnego sukcesu Spotify, usługa wciąż nie jest rentowna. Przychody znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat, ale ten ogromny wzrost nie doprowadził jeszcze do rentowności: Spotify jest zatem klasycznym przykładem akcji wzrostowych.

Inwestując w akcje Spotify, ważne jest, aby rozważyć, czy wierzysz, że firma kiedykolwiek stanie się rentowna.

Wzrost konkurencji

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem jest rosnąca konkurencja. Duzi gracze, tacy jak Google i Microsoft, próbowali (z ograniczonym sukcesem) przyciągnąć użytkowników do swoich usług muzycznych. Największym konkurentem Spotify jest Apple Music. Firmy te mają silną pozycję finansową, co czyni je niebezpiecznymi dla Spotify.

Konflikty

Spotify jest zależne od umów ze studiami muzycznymi. W przeszłości często dochodziło do konfliktów z powodu stosunkowo niskich płatności dla artystów. Jeśli artyści zdecydują się zbojkotować platformę w przyszłości, może to wywrzeć presję na popularność Spotify.

W skrócie: czym jest Spotify?

Spotify to znana szwedzka firma, która została założona w 2006 roku. Obecnie prawie każdy zna tę firmę. Na całym świecie wiele milionów ludzi korzysta z usługi do strumieniowego przesyłania muzyki.

W Spotify można wybrać jeden z dwóch typów kont. Darmowe konto ma pewne wady:

 • Reklamy
 • Nie można pomijać utworów na liście odtwarzania
 • Jakość przesyłania strumieniowego jest niższa

Spotify oferuje również opcję uaktualnienia do konta premium. Cena konta premium wynosi około 10 euro. Za te pieniądze użytkownik otrzymuje wyższą jakość dźwięku i nie jest przerywany reklamami.

Spotify oprogramowanie

Oprogramowanie Spotify

Wskazówki dotyczące inwestowania w Spotify

Przed zainwestowaniem w akcje Spotify warto wziąć pod uwagę poniższe wskazówki:

 • Kupuj akcje Spotify tylko wtedy, gdy spodziewasz się wzrostu ich ceny.
 • Możesz otworzyć krótką pozycję, gdy chcesz spekulować na spadek kursu akcji Spotify.
 • Śledź uważnie wiadomości związane z inwestowaniem w Spotify.
 • Dywersyfikuj ryzyko: nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w Spotify!

IPO Spotify

IPO Spotify odbyło się 3 kwietnia 2018 r. w ramach wyjątkowej oferty bezpośredniej. W IPO subemitent obsługuje pierwszą ofertę publiczną. Chociaż cały proces IPO jest profesjonalnie prowadzony, kosztuje od dwóch do ośmiu procent prowizji.

Jest to prawdopodobnie powód, dla którego Spotify zdecydowało się na notowanie bezpośrednie. Dzięki notowaniu bezpośredniemu spółka sprzedaje akcje bezpośrednio publicznie, bez pomocy pośredników.

Czy warto inwestować w akcje Spotify?

Inwestowanie w akcje Spotify z pewnością może być opłacalne. Nawet podczas pandemii koronawirusa w 2020 r. Spotify radził sobie dobrze, ponieważ większość jego przychodów pochodzi od użytkowników posiadających konto premium.

Spotify zbudowało silną pozycję na rynku streamingu muzyki. Liczba użytkowników wciąż rośnie, a ponieważ firma jest tak duża, większość artystów nie bojkotuje usługi.

Ważne jest jednak, aby mieć oko na sytuację, ponieważ wielu artystów i wytwórni płytowych nie jest zadowolonych z płatności, które otrzymują od Spotify. Jeśli artyści nagle zaczną bojkotować aplikację, może to stanowić poważne ryzyko dla firmy. Ponadto Spotify wciąż nie przynosi zysków, podczas gdy firma taka jak Netflix osiąga zyski.

Spotify jest zatem ryzykowną inwestycją. Zastanów się, czy akcje Spotify pasują do Twojego portfela przed ich zakupem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *