Jak kupić akcje YouTube (2024): inwestowanie w akcje YouTube!

Czy chcesz zainwestować w YouTube, najpopularniejszą platformę umożliwiającą oglądanie filmów? W tym artykule dowiesz się, jak kupić i sprzedać akcje YouTube.

Jak mogę kupić akcje YouTube?

Od 2006 roku YouTube jest częścią Google, dlatego jeśli chcesz zainwestować w tę platformę, to możesz kupić akcje Google (Alphabet). Pamiętaj jednak, że w tym przypadku inwestujesz we wszystkie działania firmy Google, a nie tylko w sam serwis YouTube.

Poniższy przegląd przedstawia bezpośrednio, u których brokerów możesz kupić i sprzedać akcje YouTube:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj YouTube bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w YouTube przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Pare słów na temat YouTube

YouTube to największa na świecie platforma filmowa, na której użytkownicy mogą przesyłać i oglądać filmy. YouTube zarabia na wyświetlaniu reklam puszczanymi przed i w trakcie filmów.

Serwis został założony w 2005 roku i przejęty przez Google w 2006 roku. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych na świecie stron internetowych, na której codziennie miliardy użytkowników oglądają i przesyłają filmy.

Dlaczego inwestowanie w YouTube może być rozsądne?

Inwestycja w YouTube może być rozsądna ze względu na ogromną liczbę użytkowników – każdego dnia stronę odwiedza dwa miliardy osób.

Firma oferuje wtedy skuteczne rozwiązania promocyjne, takie jak reklamy w filmach oraz treści sponsorowane. YouTube dzieli się również dużą częścią swoich przychodów z reklam z użytkownikami, którzy przesyłają wysokiej jakości filmy.

W rezultacie YouTube oferuje szeroki zakres treści: od krótkich vlogów po długie filmy dokumentalne … tutaj można obejrzeć wszystko. Taki ogromny wachlarz filmów sprawia, że YouTube jest atrakcyjną inwestycją.

Jakie jest ryzyko związane z inwestowaniem pieniędzy w YouTube?

Głównym ryzykiem inwestycji w YouTube jest konkurencja, ponieważ aplikacje społecznościowe takie jak TikTok i Instagram oferują podobne usługi i rozwiązania reklamowe. Jeśli użytkownicy zaczną korzystać z nowych platform z filmami, może to wpłynąć na konkurencyjność YouTube.

YouTube z powodu różnych kontrowersji jest również regularnie pod obstrzałem różnych kontrowersji. Obejmują one pozwy dotyczące prywatności, naruszenia praw autorskich i treści wideo.

Co więcej, YouTube jest całkowicie zależny od reklamodawców – kiedy oni zdecydują się opuścić YouTube na rzecz innych platform, strona straci swoje dochody.

Należy także pamiętać, że YouTube jest częścią Alphabet (GOOG). Oznacza to, że wyniki wszystkich jednostek biznesowych Google decydują o tym, czy cena Twoich akcji YouTube idzie w górę czy w dół.

Podobne akcje do YouTube

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w podobne akcje, to możesz rozważyć następujące spółki:

  • Vimeo
  • HBO
  • Hulu (część firmy Disney)
  • Disney+
  • Instagram (część Meta)
  • Netflix
  • Twitch (część Amazon)
  • Bilibili (Chińska platforma udostępniania filmów)
  • iQIYI (Chińska platforma udostępniania wideo, część firmy Baidu)

Podsumowanie: czy powinienem kupić akcje YouTube?

YouTube jest największą siecią filmów na świecie i nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. To właśnie dlatego możesz poważnie rozważyć zainwestowanie pieniędzy w YouTube – kupując akcje Alphabet. Ważne jest jednak, aby dokładnie zbadać ryzyko i szanse dotyczące YouTube. Robiąc to, możesz być pewien, że inwestycja w YouTube będzie pasować do Twojego profilu inwestycyjnego.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *