Jak kupić akcje Twitter (2024)? – inwestowanie w akcje Twittera

IPO spółki Twitter cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to drugie co do wielkości IPO firmy technologicznej, po Facebooku. Jednak w 2023 r. Twitter został wycofany z giełdy i przejęty przez Elona Muska. W związku z tym nie można już kupić akcji Twittera.

Jak kupić akcje Twittera?

Czy wierzysz w przyszłość Twittera? W takim razie warto zainwestować w Twittera, kupując jego akcje.

Zapoznaj się z najbardziej wiarygodnymi brokerami zajmującymi się kupnem i sprzedażą akcji Twittera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Twitter! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Twitter bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Twitter przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto kupować akcje Twittera?

  • Dobrze znana marka: Twitter ma silną reputację w dostarczaniu wiadomości w czasie rzeczywistym, co przyciąga duży ruch na stronę podczas ważnych wydarzeń.
  • Zaangażowanie użytkowników: Z 300 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, Twitter jest wciąż bardzo popularny. Co więcej, użytkownicy spędzają dużo czasu na platformie, dzieląc się treściami.
  • Aktywność międzynarodowa: Twitter ma użytkowników w ponad 190 krajach.
  • Reklamy: duża część przychodów pochodzi z rynku reklamowego.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Twittera

  • Zależność: Twitter jest w dużym stopniu zależny od przychodów z reklam. Jeśli reklamodawcy wybiorą inne sieci, rentowność może znaleźć się pod presją.
  • Konkurencja: Twitter zmaga się z dużą konkurencją ze strony innych sieci społecznościowych.
  • Regulacje: Przepisy dotyczące ochrony prywatności i wolności słowa mogą wywierać presję na rentowność spółki.
  • Zależność od wzrostu: Sukces Twittera zależy w dużej mierze od tego, w jakim stopniu uda mu się przyciągnąć nowych użytkowników.
  • Reputacja: Twitter spotyka się z dużą krytyką za mowę nienawiści, dezinformację i nadużycia na platformie. Moderowanie treści kosztuje dużo czasu i pieniędzy, a tego rodzaju negatywne treści mogą również wpędzić firmę w kłopoty.

Kto stanowi najgroźniejszą konkurencję dla Twittera?

Jak Twitter zarabia pieniądze?

Twitter zarabia dzięki przychodom z reklam. Facebook udowodnił już, że może to być opłacalne. Jednak aby utrzymać rentowność, Twitter będzie musiał zatrzymać swoich użytkowników. Jeśli użytkownicy przejdą na inną platformę, może to znacznie zmniejszyć rentowność Twittera.
Kupowanie akcji Twitter

Przewodnik krok po kroku dotyczący kupowania akcji Twittera

Wykonując kroki opisane w tym krótkim przewodniku, możesz bezpośrednio kupić swoje pierwsze akcje na Twitterze.

Krok 1: Po pierwsze, otwórz konto u wiarygodnego brokera , który umożliwia inwestowanie w amerykańskie akcje po niskich stawkach.

Krok 2: Przeprowadź wystarczające badania i ustal, czy zakup akcji Twittera jest obecnie interesujący. Czasami warto poczekać, aż cena nieco spadnie. Cena akcji rzadko porusza się w linii prostej, a synchronizacja transakcji pozwala zoptymalizować wyniki.

Krok 3: Następnie określ kwotę, jaką chcesz zainwestować w akcje Twittera. Jeśli chcesz podjąć większe ryzyko, możesz zainwestować większą kwotę. Jeśli obawiasz się utraty pieniędzy z inwestycji w Twittera, rozsądne może być zainwestowanie tylko niewielkiej kwoty. W każdym razie zawsze zaleca się rozłożenie pieniędzy na różne akcje.

Krok 4: Następnie wybierz, czy chcesz użyć zlecenia rynkowego, czy zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego kupujesz akcje Twittera po bieżącej cenie. W przypadku zlecenia z limitem można ustawić cenę, po której kupuje się akcje.

Krok 5: Po otwarciu inwestycji ważne jest, aby dobrze ocenić swoje inwestycje. Należy sprawdzić, czy dane medium społecznościowe jest nadal popularne. Jeśli wydaje się, że Twitter spada, możesz chcieć sprzedać swoje akcje na Twitterze.

Czym dokładnie jest Twitter?

Twitter stał się globalnym fenomenem; nawet przed emisją akcji wszyscy wiedzieli, o co chodzi w tym serwisie. Z 450 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, Twitter jest niezwykle popularny: zwykli ludzie i firmy dzielą się krótkimi wiadomościami, które nie mogą zawierać więcej niż 140 znaków na platformie.

Inwestowanie w Twitter

Jakie są prognozy na przyszłość dla Twittera?

Jakie są długoterminowe perspektywy dla Twittera? Faktem jest, że tylko rentowne firmy ostatecznie przetrwają; dlatego też firma będzie musiała stać się rentowna, aby odnieść sukces. Porównywalne firmy, takie jak LinkedIn i Facebook, osiągają obecnie dobre wyniki na giełdzie, co oznacza, że Twitter z pewnością ma potencjał.

Jednak inwestorzy płacą obecnie od 50 do 60 dolarów za użytkownika, co jest dużą kwotą. Obecnie nie ma jeszcze zysków, więc dopiero okaże się, czy każdy użytkownik ostatecznie przyniesie wiele dzięki przychodom z reklam.

Pieniądze z IPO zostaną wykorzystane do sfinansowania większej liczby centrów danych i deweloperów.

Czy warto inwestować w akcje Twittera?

Firmy internetowe, takie jak Facebook i Google, od lat osiągają dobre wyniki, a inwestowanie w porównywalną spółkę może przynieść wysoki zwrot. Czy rozsądne jest również inwestowanie w akcje Twittera?

W 2019 r. Twitterowi po raz pierwszy udało się osiągnąć zysk, co jest oczywiście pozytywnym sygnałem. Jednocześnie spółka odnotowała spadek liczby użytkowników. Jest to negatywny trend: bez użytkowników firma nie może osiągać zysków.

Zagrożenia dla Twitter

Ryzyko stanowią również przepisy dotyczące prywatności, które stają się coraz bardziej rygorystyczne w Europie. Media społecznościowe są coraz częściej w centrum uwagi, także jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości. Twitter stara się na to reagować, chroniąc tweety zawierające nieprawdziwe informacje: Trump z pewnością nie będzie fanem tej nowej funkcji.

Pomimo malejącej liczby użytkowników, Twitterowi udaje się zarabiać więcej na użytkownikach, którzy korzystają z platformy. Firma zaprzestała również takich projektów jak Vine i zwolniła pracowników, co może przyczynić się do obniżenia kosztów w ramach Twittera. Wszystko to może mieć pozytywny wpływ na wyniki Twittera, a tym samym na kurs akcji spółki.

Konkurencja

Ważne jest, aby uważnie obserwować konkurencję: w przeszłości widzieliśmy, jak nowi gracze pożerali starych. Dzisiejsza młodzież nie ma pojęcia, czym jest Myspace, a Twittera może spotkać podobny los. Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować popularność sieci: w ten sposób można określić, czy inwestycja w akcje Twittera jest nadal interesująca.

Obecnie Twitterowi udaje się konkurować z innymi gigantami. Sieć mikroblogowa jest szczególnie popularna do udostępniania wiadomości. Wokół ważnych wydarzeń, takich jak wybory w USA, można zauważyć, że sieć jest intensywnie wykorzystywana. Zawsze należy określić, czy akcje Twittera mieszczą się w ramach tolerancji ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *