Jak kupić akcje Volvo (2024) – inwestowanie w Volvo

Volvo to dobrze znana szwedzka marka samochodów. Zwłaszcza w czasach dobrej koniunktury ludzie są zainteresowani zakupem nowego samochodu. W tym artykule przyjrzymy się, jak można kupić akcje Volvo. Najnowszy kurs akcji Volvo można również sprawdzić tutaj.

Jak kupić akcje Volvo?

Jeśli masz zaufanie do gospodarki, mądrym posunięciem może być zakup akcji Volvo. Kiedy ludzie mają dużo pieniędzy do wydania, są bardziej skłonni do zakupu nowego samochodu. Ważne jest, aby uważnie obserwować wyniki konkurentów. Jeśli marka straci popularność, być może lepiej będzie zainwestować w inną markę samochodów.

Chcesz wiedzieć, gdzie inwestować w akcje Volvo? Sprawdź przegląd najlepszych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Volvo bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Volvo przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Volvo?

Na poniższym wykresie można śledzić cenę akcji Volvo. Możesz także otworzyć pozycję na akcjach bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane spółki Volvo

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Volvo.

Analiza akcji Volvo

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Volvo należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Volvo rozwijało się w minionym okresie.

Ceny akcji Volvo w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Volvo z ostatnich 5 dni:

Jak kształtował się kurs akcji Volvo w 2024?

Czy jesteś ciekawy, jak analitycy uważają, że Volvo poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji Volvo i że prognoza ta może się nie sprawdzić.

Dlaczego warto kupować akcje Volvo?

 • Silna marka: Volvo jest dobrze znaną marką samochodów, która jest rozpoznawana przez niemal wszystkich.
 • Dywersyfikacja: Volvo zajmuje się produkcją samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i materiałów budowlanych. Dzięki temu słabe wyniki w jednym segmencie mogą być kompensowane dobrymi wynikami w innym segmencie.
 • Zrównoważony rozwój: Volvo coraz bardziej koncentruje się na produkcji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
 • Potencjał wzrostu: firma osiąga dobre wyniki finansowe i z pewnością może podbić nowe rynki dzięki produkcji nowych zrównoważonych pojazdów.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Volvo?

 • Gospodarka: ludzie często zwlekają z zakupem nowego samochodu, gdy gospodarka nie radzi sobie najlepiej.
 • Konkurencja: Volvo musi konkurować z dużymi, znanymi markami samochodów.
 • Koncentracja: duża część przychodów pochodzi z określonych rynków, więc problemy w określonych regionach mogą mieć silny wpływ na wyniki.
 • Niepewność: trudności w łańcuchu dostaw lub regulacje prawne mogą mieć negatywny wpływ na wyniki Volvo.

Jacy są najwięksi konkurenci Volvo?

Jak inwestować w akcje Volvo?

 1. Najpierw otwórz konto u wiarygodnego brokera, u którego możesz inwestować w akcje Volvo
 2. Następnie aktywuj swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu.
 3. Następnie możesz bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto akcji za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej.
 4. Następnie wybierz akcje Volvo i kliknij „Kup”, aby natychmiast rozpocząć inwestycję.
 5. Poświęć czas na regularny przegląd swoich inwestycji. Czy Volvo nie pasuje już do Twojej strategii? Możesz łatwo sprzedać swoje akcje.

O firmie Volvo

Volvo to znana szwedzka marka samochodów. Marka została założona 10 maja 1926 roku podczas spotkania zarządu. W momencie powstania marka była własnością producenta łożysk kulkowych SKF.

Samochody osobowe Volvo

Pierwszy samochód Volvo, Volvo Ö4, został zaprezentowany światu 14 kwietnia 1927 roku. Po wprowadzeniu na rynek pierwszego samochodu osobowego, Volvo stale się rozwijało. Duży krok na rynku samochodów osobowych został zrobiony po II wojnie światowej wraz z wprowadzeniem Volvo P444. Od 1956 roku, pod kierownictwem Gunnara Engellau, Volvo naprawdę zaczęło się rozwijać. Volvo weszło na rynek amerykański i otworzyło nowe fabryki w Göteborgu i Gandawie.

W 1974 roku holenderski producent samochodów DAF został przejęty przez Volvo. DAF 66 stał się Volvo 66. Następca opracowany przez DAF został wprowadzony jako Volvo 343. Z solidnymi Volvo 240 i Volvo 740, Volvo nie miało sportowego wizerunku w latach 80-tych. Dlatego w 1985 roku wprowadzono sportowe Volvo 480 ES. Później pojawiły się inne modele, takie jak Volvo 440 (1988) i Volvo 460 (1989).

Volvo jest stosunkowo małym graczem na rynku samochodowym. Dlatego Volvo zdecydowało się sprzedać swój dział samochodów osobowych. Dział samochodów osobowych został kupiony przez amerykańską markę Ford w 1999 roku.

Kup akcje Volvo

Volvo Car zostaje sprzedane firmie Geely

Ford postanowił ponownie rozważyć swoje przyszłe plany związane z Volvo. W 2010 roku Volvo zostało sprzedane Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd. Ltd. Dla tej chińskiej firmy Volvo jest drugą marką samochodową, ponieważ jest ona również właścicielem chińskiej marki samochodowej Geely.

Volvo i bezpieczeństwo

Volvo jest pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa. Firma znana jest z wielu innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa. Inżynier pracujący w Volvo wynalazł trzypunktowy pas bezpieczeństwa w 1959 roku, który zwiększył szansę przeżycia wypadku o 50%.

Czy warto kupować akcje Volvo?

Inwestowanie w akcje Volvo z pewnością może być interesujące: dzięki silnej reputacji firma przyciąga grupę lojalnych klientów. Co więcej, firma dużo inwestuje w badania i rozwój oraz wypuszcza nowe, zrównoważone modele samochodów.

Warto jednak mieć oko na konkurencję Volvo. Jeśli konsumenci masowo przerzucą się na inną markę, kurs akcji Volvo może znaleźć się pod presją.

Zawsze najpierw należy poświęcić czas na zbadanie własnej sytuacji finansowej. Ustal, czy akcje Volvo pasują do Twojego portfela. Jeśli tak, możesz wykonać kroki opisane w tym artykule, aby bezpośrednio kupić akcje Volvo.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *