Jak kupić akcje Hongkongu - zainwestować na giełdzie w Hongkongu

Hongkong jest często postrzegany przez wiele osób jako brama do Chin. Wiele chińskich akcji jest niedostępnych dla zagranicznych inwestorów. Jednakże sytuacja jest inna w przypadku akcji notowanych na giełdzie w Hongkongu. W tym artykule omówimy, jak inwestować na giełdzie w Hongkongu.

Gdzie kupić akcje z Hongkongu?

Stawki brokerskie za pośrednictwo przy zakupie i sprzedaży akcji spółek z Hongkongu są bardzo zróżnicowane. W poniższym przeglądzie przedstawiamy wiarygodnych brokerów, którzy umożliwią Ci inwestowanie na giełdzie w Hongkongu:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Akcje z Hong Kong bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Akcje z Hong Kong przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Zwróć uwagę na opłaty transakcyjne, gdy wybierasz brokera do zakupu akcji z Hongkongu. Wybierając taniego brokera, możesz osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji.
inwestuj w Hong Kong

Wskazówka: kliknij tutaj i sprawdź godziny otwarcia giełdy w Hongkongu.

 

Jak kupić akcje notowane na giełdzie w Hongkongu?

Akcje spółek z Hongkongu kupisz poprzez giełdę w Hongkongu lub w USA. Wiele dużych korporacji jest notowanych zarówno na giełdzie w Hongkongu, jak i w USA.

Jeśli chcesz kupić akcje, wpierw załóż konto u brokera internetowego. Następnie wyszukaj akcje, w które zainwestujesz, korzystając ze swojego rachunku obrotowego. Teraz możesz otworzyć pozycję po obowiązującej cenie (zlecenie rynkowe) lub po ustalonej cenie (zlecenie z limitem). Po zakupie akcji może minąć kilka minut, zanim transakcja zostanie zaksięgowana na twoim koncie.

Kupowanie Akcji Hong Kong

Jakie korzyści płyną z inwestowania w Hongkongu?

Odkąd w 1997 roku Hongkong przekształcono w specjalny region administracyjny Chin, wzrosło zainteresowanie inwestorów. Sektor finansowy kraju jest więc dobrze rozwinięty i generuje wysokie obroty.

Hongkong to centrum Azji z możliwościami inwestowania w rozmaite chińskie spółki. Główne korzyści inwestowania w Hongkongu to:

 • Dostęp do chińskich spółek poprzez giełdę w Hongkongu.
 • Potencjalnie wyższe zyski z chińskich akcji ze względu na większy potencjał wzrostu.
 • Możliwość dywersyfikacji portfela poprzez inwestycje w akcje z Hongkongu.

Są jakieś minusy inwestowania w Hongkongu?

Pogorszenie koniunktury gospodarczej

Rynek akcji w Hongkongu jest ściśle powiązany z rynkami międzynarodowymi. Kiedy pojawia się kryzys gospodarczy, wzrasta ryzyko, że akcje notowane w Hongkongu również ucierpią.

Ryzyko geopolityczne

Z inwestowaniem w Hongkongu wiąże się również ryzyko geopolityczne. Problemy społeczne i rosnący wpływ Chin w Hongkongu mogą spowolnić inwestycje zagraniczne. Ponadto, gospodarka Hongkongu jest bardzo podatna na negatywne zmiany gospodarcze ze względu na duże uzależnienie od sektora finansowego.

W 2021 r., kiedy Chiny wzmocniły swoją kontrolę nad przedsiębiorstwami, wiele akcji notowanych na giełdzie w Hongkongu straciło na wartości. Akcje chińskich spółek są podatne na naciski polityczne i regulacje. To sprawia, że inwestowanie w akcje w Hongkongu jest bardziej niepewne.

Jak osiągnąć lepsze zwroty z inwestowania w Hongkongu?

Inwestując na giełdzie w Hongkongu, warto przeprowadzić dogłębną analizę spółek. W krótkim okresie widać dużą zmienność na rynku, ale te silne ruchy niekoniecznie odzwierciedlają realną wartość spółki. Z tego względu warto dokładnie sprawdzić spółki, w które chcesz zainwestować. Co więcej, obserwuj, jak Chiny radzą sobie na arenie światowej.

Inwestując w akcje notowane na giełdzie w Hongkongu, zaleca się przestrzeganie następujących wskazówek:

 • Ustal plan inwestycyjny i określ, ile zamierzasz zainwestować w akcje w Hongkongu.
 • Nie inwestuj pod wpływem emocji: kupuj atrakcyjne akcje i przetrzymuj je przez dłuższy czas.
 • Inwestuj przede wszystkim długoterminowo. Inwestując długoterminowo, możesz w pełni wykorzystać efekt procentu składanego, który wykładniczo zwiększy twoje zyski.

Śledź kurs wymiany dolara hongkońskiego

Śledź kurs wymiany dolara hongkońskiego (HKD) - to szalenie istotne! Inwestując w akcje notowane na giełdzie w Hongkongu, pośrednio inwestujesz w dolara hongkońskiego. Kiedy cena akcji wzrasta, otrzymujesz zysk w HKD. Jeśli Twoja waluta traci wartość w stosunku do dolara HKD, nadal możesz ponieść stratę.

Kolejną opcją jest bezpośrednie inwestowanie w dolara hongkońskiego poprzez spekulację wahaniami kursu waluty. Jeśli chcesz poznać tajniki handlu na rynku Forex, czytaj ten artykuł.

Czym jest giełda w Hongkongu?

Obecna giełda w Hongkongu została otwarta 6 października 1986 roku i obejmowała 249 spółek o łącznej wartości 245 mld HKD.

Co ciekawe, w przypadku tej giełdy cena otwarcia akcji jest określana przez sesję pre-market. Właściwa cena handlowa akcji jest ustalana dopiero o godzinie 9:20.

Kolejnym unikalnym aspektem jest godzinna przerwa na lunch, która faktycznie wstrzymuje handel: rynek jest zamknięty między godziną 12.00 a 13.00.

Akcje notowane na giełdzie są przedmiotem obrotu w formie tzw. partii. Partia może składać się na przykład z 100 lub 1000 akcji - obrót mąła ilością w stylu 50 szt. nie wchodzi w grę. W każdym razie istnieją specjalne rynki, na których można handlować mniejszymi ilościami akcji hongkońskich.

A teraz wisienka na torcie - granica w przypadku zlecenia z limitem musi być ustalona blisko aktualnego kursu akcji: nie może być oddalona o więcej niż 24 ticki od bieżącej ceny akcji.

Indeks Hong Kong Share: Hang Seng Index lub HSI

Kolejną potencjalnie atrakcyjną opcję stanowi  inwestowanie w indeks Hang Seng Index (HSI). Indeks ten śledzi największe spółki notowane na giełdzie w Hongkongu. Kupując ETF na ten indeks, możesz zainwestować w zdywersyfikowany koszyk akcji notowanych na giełdzie w Hongkongu.

Chcesz wiedzieć jak inwestować w fundusze ETF? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, powinieneś wiedzieć!

Jak kupić akcje China Telecom (2024) – inwestowanie w China Telecom
Jak kupić akcje HSBC (2024)? – inwestowanie w akcje HSBC

Jak kupić akcje China Telecom (2024) – inwestowanie w China Telecom

Chcesz zainwestować w akcje China Telecom? W tym artykule dowiesz się, jak kupić akcje China Telecom. Na tej stronie można również sprawdzić najnowszy kurs akcji China Telecom.

Jak kupić akcje China Telecom?

Jeśli masz zaufanie do China Telecom, możesz rozważyć inwestycję, kupując jej akcje! Możesz kupić akcje China Telecom u jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj China Telecom bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w China Telecom przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego inwestowanie w akcje China Telecom może być interesujące?

 • Silna pozycja rynkowa: China Telecom jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych w Chinach.
 • Dywersyfikacja: oprócz telekomunikacji, firma jest również aktywna w zakresie usług przetwarzania w chmurze i smartfonów.
 • Rząd: firma jest własnością rządu, co oznacza, że ma wsparcie Komunistycznej Partii Chin.
 • Rosnący popyt: transformacja cyfrowa przynosi korzyści China Telecom i może zwiększyć rentowność.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje China Telecom

 • Konkurencja: China Telecom zmaga się z silną konkurencją ze strony China Mobile i China Unicom.
 • Ograniczony rynek: China Telecom jest całkowicie zależna od rynku chińskiego, jeśli chodzi o rentowność.
 • Ograniczony wzrost: Sytuacja finansowa China Telecom nie uległa poprawie, a możliwości międzynarodowej ekspansji są ograniczone.

Na temat Telecom

China Telecom Corporation Limited jest spółką w Chinach. Jest dużym dostawcą usług informacyjnych na całym świecie.

China Telecom działa głównie w Chinach i obsługuje 300 milionów abonentów, przy czym większość klientów jest obsługiwana w dziale usług szerokopasmowych. Około połowa wszystkich klientów (150 milionów) posiada połączenie szerokopasmowe. Spółka jest notowana na giełdach w Hongkongu i Szanghaju.

China Telecom

Historia China Telecom

China Telecom została założona w 2002 roku. Od samego początku mocno inwestowała w swoje operacje biznesowe i sieć. Na przestrzeni lat China Telecom przejęła wiele firm. Przejęli cyfrową działalność Best Stone, a także China Telecom (Europe) w celu dalszej ekspansji.

W 2015 roku utworzyła spółkę joint venture z innymi firmami telekomunikacyjnymi China Mobile i China Unicom. W 2015 r. doszło do pewnych zawirowań, gdy ujawniono, że prezes China Telecom (Chang Xiaobing) był podejrzany o korupcję. Podał się on do dymisji, a następnie został skazany.

Skandal korupcyjny często ma negatywne konsekwencje dla kursu akcji. Dlatego inwestując w akcje China Telecom, warto uważnie śledzić rozwój sytuacji. Jeśli dojdzie do skandalu, można skracać akcje, aby spekulować na ich spadającej cenie.

Partnerzy strategiczni

Aby ulepszyć i wzmocnić sieć, China Telecom widzi wiele możliwości współpracy z kampusami, gminami i firmami internetowymi. Jedną z możliwości jest wspólne budowanie i zarządzanie sieciami.

Czy uważasz, że te strategiczne posunięcia przyczynią się do wyników China Telecom? W takim razie zakup akcji China Telecom może być atrakcyjny.

Znaczenie innowacji w China Telecom

Ważne jest, aby nadal wprowadzać innowacje. Z tego powodu China Telecom nieustannie poszukuje najlepszych talentów. Ponadto firma chce zrewidować i ulepszyć strukturę badań i rozwoju.

Czy powinieneś kupić akcje China Telecom?

Jeśli chciałbyś zainwestować w branżę telekomunikacyjną w Chinach, China Telecom może być interesującą opcją. Należy jednak mieć na uwadze konkurencję i lokalne przepisy. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić, czy akcje te mieszczą się w ramach tolerancji ryzyka.

Jak kupić akcje HSBC (2024)? – inwestowanie w akcje HSBC

Rozważasz inwestycję w akcje HSBC ? W tym artykule dowiesz się, gdzie możesz kupić akcje HSBC. Możesz również sprawdzić aktualny kurs akcji HSBC tutaj.

Jak kupić akcje HSBC?

Czy wierzysz w przyszłość tego dużego banku? W takim razie możesz kupić akcje HSBC. Opłaty transakcyjne za inwestycje w Hongkongu mogą być wyższe. Dlatego rozsądnie jest porównać opłaty transakcyjne różnych brokerów, gdy chcesz zainwestować w akcje HSBC.

W poniższej tabeli możesz od razu zobaczyć, po jakich kursach możesz kupować i sprzedawać akcje HSBC. Użyj poniższych przycisków, aby bezpośrednio otworzyć konto:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj HSBC bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w HSBC przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest aktualny kurs akcji HSBC?

Chcesz poznać aktualny kurs akcji HSBC? Na poniższym wykresie można natychmiast zobaczyć, jak kształtowała się cena akcji w minionym okresie. Możesz także kupić akcje HSBC, naciskając przyciski:

Informacje o firmie HSBC

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie HSBC.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji HSBC z ostatnich 5 dni:

Jaki będzie kurs akcji HSBC w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków zachowa się HSBC w 2024 i kolejnych latach? Z pomocą danych Alpha Vantage połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami dotyczącymi ruchu cen akcji HSBC i nie muszą się sprawdzić.

Dlaczego zakup akcji HSBC może być interesujący?

 • Globalna obecność: HSBC działa w ponad 65 krajach, co obniża ryzyko inwestycji.
 • Silna marka: HSBC zbudował silną reputację, co ułatwia przyciągnięcie nowych klientów.
 • Wydajność: HSBC obniżył swoje koszty, co pozwala na wzrost marży zysku firmy.
 • Dywersyfikacja: HSBC działa w różnych obszarach bankowości, co pozwala firmie osiągać dobre wyniki.

Na co zwrócić uwagę inwestując w akcje HSBC?

Wielu inwestorów ekscytuje się HSBC ze względu na wysokie wypłaty dywidend. Jednak inwestując w bank taki jak HSBC, należy również zwrócić uwagę na potencjalne ryzyko.

Azja jako rynek zbytu

Jednym z ryzyk związanych z inwestycjami w HSBC jest to, że jego głównym rynkiem jest Azja. Motto „lokalnego banku świata” nie ma tu pełnego zastosowania. Jedna trzecia jego przychodów pochodzi z tego regionu.

Akcje cykliczne

Akcje banków są wysoce cykliczne. Wzrost w Chinach i Hongkongu wydaje się spowalniać. Może to potencjalnie obniżyć rentowność HSBC. Inwestując w akcje HSBC, należy zatem szczególnie uważnie śledzić sytuację gospodarczą.

Nie wszędzie się udało

Należy również zauważyć, że bank nie odnosi obecnie dużych sukcesów w swojej działalności hipotecznej w Anglii i działalności inwestycyjnej na całym świecie. Sprawia to, że bank jest bardziej podatny na wahania koniunktury.

Dlatego przed zainwestowaniem w akcje HSBC należy uważnie monitorować sektor i analizować konkurencję. W ten sposób można określić, czy zakup akcji HSBC jest rozsądny.

Jacy są najwięksi konkurenci HSBC?

Jak inwestować w akcje HSBC?

 1. Najpierw otwórz rachunek maklerski u zaufanego brokera.
 2. Następnie wykonaj niezbędne kroki, aby aktywować swój rachunek maklerski.
 3. Następnie możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio na swoje konto maklerskie.
 4. Wybierz akcje HSBC, aby otworzyć ekran zamówienia.
 5. Na ekranie zlecenia wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 6. Naciśnij „kup”, aby natychmiast wysłać zlecenie na giełdę.
 7. Regularnie planuj wolną chwilę, kiedy ocenisz swoją inwestycję w HSBC.

 

About HSBC

HSBC jest gigantem w świecie bankowości i działa w ponad 65 krajach na całym świecie. Firma jest aktywna w bankowości detalicznej (osoby fizyczne), bankowości korporacyjnej i bankowości globalnej. HSBC jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu i Euronext Paris.

Ze względu na różnorodność usług finansowych oferowanych przez HSBC, istnieje pewna dywersyfikacja ryzyka, co może być dobrym powodem do rozważenia zakupu akcji HSBC.

Inwestowanie w HSBC

Historia HSBC

HSBC istnieje od 1865 roku jako The HongKong Shanghai Banking Corporation. Bank został założony przez Szkota w celu finansowania handlu z Dalekim Wschodem. Rok po założeniu firma otworzyła oddział w Japonii. Później szybko rozszerzyła swoją działalność na Indie, Filipiny i Wietnam.

Konserwatywne podejście HSBC

Firma stosuje spójne podejście do ryzyka. HSBC pomaga chronić ludzi poprzez odpowiedzialne udzielanie pożyczek i oferuje zrównoważony wzrost w gospodarkach, w których działa firma.

Takie podejście znajduje również odzwierciedlenie w polityce kryptowalutowej banku. HSBC jest antykryptowalutowy i utrudnia klientom inwestowanie w Bitcoiny.

Czy Można Niewinnie Kupować?

Podobnie jak kilka innych banków, HSBC był w wiadomościach dotyczących prania pieniędzy i możliwych oszustw. Podobnie jak inne banki, zdecydował się na ugodę, aby zapobiec dalszym postępowaniom.

HSBC jako Bank dla Świata Narkotyków

Jakiś czas temu oglądałem odcinek serialu Brudna forsa na Netflixie. Ujawniono w nim, że HSBC przez lata finansował kartele narkotykowe. Robili to świadomie i nie traktowali poważnie działu zgodności. Ostatecznie otrzymali jedynie niewielką grzywnę. Jeśli uważasz, że etyczne inwestowanie jest ważne, może lepiej nie kupować akcji HSBC.

Czy warto kupić akcje HSBC?

Inwestowanie w akcje banków może być skomplikowane, ponieważ trudno jest w pełni zrozumieć bilans. Inwestowanie w akcje HSBC nie jest zalecane dla początkujących inwestorów.

HSBC może być jednak interesującą inwestycją. Marka HSBC jest dobrze znana, a bank działa w wielu regionach, co zmniejsza ryzyko. Zawsze poświęć czas na rozważenie, czy akcje HSBC pasują do Twojej strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.