Czy Bitvavo można ufać? Bezpieczeństwo Bitvavo

W wiadomościach nieustannie czytamy doniesienia o ludziach tracących swoje aktywa kryptograficzne w wyniku oszustw lub kradzieży. Dlatego możesz się zastanawiać, czy Bitvavo można zaufać. W tym artykule omówimy bezpieczeństwo giełdy kryptowalut Bitvavo. Wyjaśnimy również, w jaki sposób można chronić swoje konto na Bitvavo.

Wskazówka: wypróbuj Bitvavo za darmo

Chcesz przetestować Bitvavo na własnej skórze? W takim razie warto otworzyć darmowe konto na tej giełdzie kryptowalut. Nasze badania wykazały, że Bitvavo jest wiarygodną giełdą kryptowalut. Co więcej, nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 €, gdy otworzysz konto za pośrednictwem tego linku:

Nasze zdanie: czy Bitvavo jest rzetelne?

Używam Bitvavo do handlu kryptowalutami od dłuższego czasu. W ciągu tych lat nie miałem żadnych nieprzyjemnych doświadczeń z Bitvavo. Nie jest to jednak wystarczające, aby z całą pewnością stwierdzić, że Bitvavo można zaufać.

Dlatego też odwiedziłem siedzibę Bitvavo w Amsterdamie i rozmawiałem z jej pracownikami. Sprawdziłem również, czy firma jest całkowicie legalna.

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że Bitvavo można zaufać. W dalszej części artykułu omówię, w jaki sposób doszedłem do tego wniosku.

Czy Bitvavo może zostać zhakowane?

Dużą obawą wielu osób korzystających z giełdy są oczywiście włamania. Dzieje się tak nie bez powodu: w przeszłości całe giełdy zbankrutowały, ponieważ wszystkie ich Bitcoiny zostały skradzione. Nawet dobrze znana giełda Binance musiała poradzić sobie z poważnym włamaniem, w wyniku którego skradziono dużą liczbę Bitcoinów.

Więc tak, jak każda giełda, Bitvavo może zostać zhakowane. Na szczęście robią wszystko, co w ich mocy, aby zminimalizować straty w takim przypadku.

Zimne portfele

Monety kryptograficzne, takie jak Bitcoiny i Ethereum, można przechowywać zarówno w zimnych, jak i gorących portfelach. Zimne portfele nie są połączone z Internetem, więc nie można ich łatwo zhakować. Większość kryptowalut zarządzanych przez Bitvavo jest zatem przechowywana offline i w bezpiecznych lokalizacjach, co jest o wiele bezpieczniejsze.

Tylko część potrzebna do aktywnego handlu jest przechowywana w gorącym portfelu. Portfele te są połączone z Internetem, co gwarantuje szybki dostęp do środków. Bitvavo codziennie korzysta ze skomplikowanych modeli, aby obliczyć, ile kryptowalut będzie prawdopodobnie przedmiotem obrotu. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy potrzeba więcej kryptowalut, przenoszą one kryptowaluty z zimnych portfeli do gorących portfeli. Kiedy tak się dzieje, ktoś musi fizycznie przenieść i połączyć kryptowaluty w dobrze zabezpieczonym skarbcu.

Ponieważ Bitvavo ma tak rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa, możesz mieć pewność, że Twoje środki są zarządzane niezawodnie.

Dostawcy usług przechowywania

Bitvavo korzysta z wielu dostawców usług powierniczych do zarządzania kryptowalutami: są to strony, które przechowują większość cyfrowej waluty w zimnych portfelach.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że aktywa są ubezpieczone do kwoty 250 milionów euro. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, przynajmniej nie wszystkie pieniądze przepadną.
Transakcje wymagają również wielu podpisów, więc samotny wilk nie może nagle opróżnić całego skarbca Bitvavo.

Siedziba główna znajduje się w Holandii

Warto również wiedzieć, że główna siedziba Bitvavo znajduje się w Holandii. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić biuro Bitvavo przy Herengracht 450 w Amsterdamie. Wynajmują tam kilka rezydencji, których potrzebują, aby pomieścić swój szybki rozwój.

Ponieważ działają z Amsterdamu, muszą również przestrzegać AVG (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), które obowiązuje w UE. W związku z tym prywatne dane użytkownika nie mogą być sprzedawane ani udostępniane innym podmiotom.

Bitvavo przestrzega również piątej wytycznej dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5), co jest pozytywnym znakiem wiarygodności Bitvavo. Bitvavo posiada również wszystkie niezbędne licencje: na przykład jest nadzorowane przez Dutch bank.

Co się stanie, jeśli Bitvavo zbankrutuje?

Bitvavo radzi sobie bardzo dobrze: kryptowaluty są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a szanse na bankructwo firmy nie są zbyt wysokie. Dobrze jest jednak wiedzieć, że w przypadku bankructwa nie stracisz nagle wszystkich swoich kryptowalut.

Wydaje się, że jest to już ustalone; jeśli Bitvavo zbankrutuje, nic nie stanie się z twoimi pieniędzmi. Bitvavo utworzyło Bitvavo Payments Foundation, aby zabezpieczyć środki użytkowników na wypadek bankructwa.


Jak widać, Bitvavo ma się dobrze: obsługuje wielu klientów w całej Europie!

Poprawione bezpieczeństwo konta

Mimo że Bitvavo jest całkowicie niezawodne, nadal istnieje ryzyko indywidualnych włamań. Dlatego zaleca się zastosowanie następujących kroków w celu zabezpieczenia i ochrony konta:

Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Stosując uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), znacznie utrudniasz hakerom kradzież Twoich kryptowalut. W Bitvavo można łatwo skonfigurować 2FA. Po skonfigurowaniu 2FA otrzymasz kod dostępu za pośrednictwem telefonu.
2FA authentication

Zarządzanie urządzeniami i adresami IP

Dużo podróżuję, więc często zauważam, że używają ochrony konta opartej na adresie IP i lokalizacji. Bitvavo zwiększa bezpieczeństwo, śledząc, skąd często się logujesz. Gdy logujesz się za pomocą nowego urządzenia lub z nowego adresu IP, musisz potwierdzić to e-mailem. Zapobiega to szybkiej wypłacie środków przez sprytnego hakera za granicą.

Ochrona antyphishingowa

Phishing to rodzaj oszustwa, w którym przestępca próbuje oszukać użytkownika, aby uwierzył, że wiadomość e-mail pochodzi od Bitvavo, podczas gdy tak nie jest. Jeśli klikniesz link i podasz swoje dane, dowiedzą się, jak się zalogować.

W ustawieniach Bitvavo można ustawić unikalny kod, którym będą podpisywane oficjalne wiadomości e-mail od Bitvavo. Pozwala to potwierdzić, że wiadomości e-mail są wysyłane przez Bitvavo, a nie przez osoby trzecie.

anti phising Bitvavo

Ochrona przed wypłatą środków

W mało prawdopodobnym przypadku, gdy osoba trzecia uzyska dostęp do Twojego konta, nie będzie mogła po prostu ukraść Twoich środków. Numer konta bankowego, na które wysyłasz pieniądze, musi być na Twoje nazwisko. Jeśli chcesz to zmienić, musisz skontaktować się bezpośrednio z Bitvavo.

Jeśli pomimo wszystkich środków coś pójdzie nie tak, Bitvavo ma dedykowany zespół, który pomoże Ci w przypadku oszustwa.

Czy Bitvavo ma przestoje?

Oczywiście strona internetowa nigdy nie może być w 100% chroniona przed przestojami. Bitvavo robi jednak wszystko, co w ich mocy, aby zminimalizować przestoje.

Chcą zagwarantować niezawodny i nieprzerwany dostęp, hostując swoje systemy w strefach. Jeśli jedna strefa ulegnie awarii z powodu awarii, ruch jest przekierowywany na serwer zapasowy.

Wniosek: czy Bitvavo jest niezawodne?

Tak, Bitvavo jest absolutnie niezawodne! Ze wszystkich giełd kryptowalut, które testowałem, mam najlepsze przeczucia co do Bitvavo. Wynika to z faktu, że giełda ma siedzibę w Holandii i wyraźnie robi wszystko, aby chronić swoje aktywa w jak największym stopniu.

Jednak w przypadku inwestowania dużych kwot pieniędzy rozsądne może być samodzielne przechowywanie kryptowalut w zimnym portfelu. W ten sposób zachowasz pełną kontrolę nad swoimi kryptowalutami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *