Jak kupić akcje ChatGPT? Inwestowanie w OpenAI

ChatGPT może stać się najważniejszym narzędziem od czasu opracowania nowoczesnych wyszukiwarek. Inwestowanie w akcje OpenAI ChatGPT może być zatem interesujące. W tym artykule wyjaśniam szczegółowo, jak kupić akcje ChatGPT.

Jak kupić akcje ChatGPT?

ChatGPT i OpenAI nie są obecnie przedmiotem obrotu publicznego: dlatego nie można bezpośrednio inwestować w ChatGPT. Jednak Microsoft niedawno kupił 49% udziałów za 10 miliardów dolarów. Można zatem zainwestować w ChatGPT, kupując akcje Microsoftu. W przyszłości ChatGPT może stać się spółką notowaną na giełdzie. Kiedy ChatGPT i OpenAI staną się spółkami notowanymi na giełdzie, będzie można kupować ich akcje bez żadnych problemów.

Zastanawiasz się, którego brokera powinieneś użyć do inwestowania w akcje? Zapoznaj się z poniższą listą, aby znaleźć najlepszego brokera dla siebie:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach ! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego ChatGPT może być interesującą inwestycją?

ChatGPT jest firmą zajmującą się AI (sztuczną inteligencją). AI to program komputerowy, który może przetwarzać informacje w inteligentny sposób. Na przykład, możesz zadawać pytania ChatGPT, a program może nawet pisać całe artykuły. ChatGPT może mieć duży wpływ w przyszłości:

 • ChatGPT pozwala ludziom przeszukiwać internet w inny sposób. ChatGPT jest zatem bezpośrednim zagrożeniem dla Google.
 • Pisanie treści jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki ChatGPT. Program może nawet pisać wiersze i odpowiadać na złożone pytania.

Istnieją również wady ChatGPT: wielu uczniów używa programu do pisania całych zadań. ChatGPT dobrze radzi sobie z informacjami faktograficznymi, ale nie jest dobry w opracowywaniu opinii. Wielu uczniów nieznacznie modyfikuje dane wyjściowe ChatGPT, a następnie przekazuje zadanie wygenerowane przez sztuczną inteligencję. ChatGPT tworzy unikalne treści, co uniemożliwia nauczycielom wykrycie plagiatu.

Sztuczna inteligencja, pomimo swoich wad, będzie odgrywać coraz większą rolę w naszym społeczeństwie. Może to sprawić, że inwestowanie w akcje ChatGPT będzie interesujące.

Alternatywne inwestycje dla ChatGPT i OpenAI

Możesz także inwestować w inne firmy związane ze sztuczną inteligencją. Oto kilka alternatywnych firm, w które możesz zainwestować:

 • Alphabet:Wyniki wyszukiwania wyświetlane przez Google są określane przez skomplikowany algorytm.
 • Amazon: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w Amazon. AI przewiduje, które produkty mogą spodobać się użytkownikom, a roboty coraz częściej zastępują prawdziwych pracowników w magazynach. Co więcej, ich produkt Alexa również wykorzystuje technologię AI i zyskuje na popularności.
 • ai: Firma ta oferuje tak zwaną sztuczną inteligencję dla przedsiębiorstw, która może pomóc firmom w przekształcaniu informacji w chmurze.
 • IBM: IBM rozwija rozwiązania AI od dziesięcioleci. Najbardziej znanym przykładem jest superkomputer Watson. Ten superkomputer potrafi odpowiadać na skomplikowane pytania.
 • Lemonade: Robot AI przetwarza większość roszczeń ubezpieczeniowych i wniosków.
 • Meta Platforms:Algorytm Meta określa, jakie informacje widzisz w swoim kanale mediów społecznościowych. Tworzy to komory echa, w których użytkownik widzi głównie opinie, które pasują do jego własnych.
 • Nvidia: Nvidia zrozumiała już znaczenie sztucznej inteligencji i podjęła odpowiednie kroki, aby zbudować silną pozycję.
 • Salesforce:Einstein AI Engine sprawia, że zarządzanie relacjami z klientami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
 • Tesla:Nie jest tajemnicą, że Tesla pracuje nad samojezdnymi samochodami. Ponadto firma pracuje również nad taksówkami-robotami, które mogą szybko i bezpiecznie dowieźć użytkowników do celu.

Oprócz akcji AI, możesz także zdecydować się na inwestycję w fundusz ETF AI. ETF to papier wartościowy, który śledzi koszyk papierów wartościowych, umożliwiając inwestowanie w wiele akcji za jednym zamachem. AI ETF koncentruje się na spółkach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Niektóre przykłady ETF-ów AI to:

 • iShares automation & Robotics UCITS ETF USD A
 • Wisdom Tree Artificial Intell UNCITS ETF
 • Global X Robotics & Artificial Intelligence UCITS

Jaka jest przyszłość sztucznej inteligencji?

Sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym społeczeństwie. Na przykład, czy wiesz, że rekrutacja na amerykańskich uniwersytetach jest w dużej mierze prowadzona przez sztuczną inteligencję? Coraz więcej decyzji, które w przeszłości były podejmowane przez ludzi, będzie teraz wykonywanych przez komputery. W wielu firmach coraz trudniej jest porozmawiać z prawdziwą osobą, ponieważ zostały one w dużej mierze zastąpione przez roboty.

Jednak sztuczna inteligencja ma również swoje ciemne strony; na przykład było kilka skandali związanych z podejmowaniem rasistowskich decyzji przez sztuczną inteligencję. Tego rodzaju uprzedzenia mogą łatwo się pojawić. Na przykład, gdy imigranci zarabiają średnio mniej pieniędzy, sztuczna inteligencja może zdecydować, że wszyscy imigranci zasługują na niższą ocenę kredytową. Może to prowadzić do wątpliwości etycznych, a w konsekwencji do spraw sądowych.

Wniosek: oto jak inwestować w ChatGPT

 • Najpierw otwórz konto u wiarygodnego brokera.
 • Wybierz akcje, w które chcesz zainwestować: na przykład ChatGPT.
 • Przed otwarciem inwestycji sprawdź, czy ich akcje Ci odpowiadają.
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij przycisk kupna.

Często zadawane pytania dotyczące ChatGPT

Przetestowałem to, ale odpowiedź brzmi nie. ChatGPT jest zaprogramowany tak, aby ostrzegać użytkowników, gdy proszą algorytm o poradę finansową. Algorytmy z pewnością mogą przewidywać ruchy na giełdzie, ale nieprzewidywalne zdarzenia mogą zakłócić te prognozy. Sztuczna inteligencja może ostatecznie reagować tylko na istniejące informacje, a kreatywność nie jest jeszcze częścią sztucznej inteligencji.

Coraz więcej osób pyta mnie, czy możliwe jest inwestowanie w ChatGPT. W chwili pisania tego tekstu nie można jeszcze kupić akcji ChatGPT. Jednak Microsoft jest głównym współudziałowcem ChatGPT, więc inwestując w Microsoft, inwestujesz także w ChatGPT. Ponadto istnieje kilka innych firm związanych ze sztuczną inteligencją, w które można inwestować.

ChatGPT (lub jego pełna nazwa to – generative pre-trained transformer) to chatbot wykorzystujący OpenAI. ChatGPT może być używany do zadawania złożonych pytań. ChatGPT może nawet pisać dla Ciebie całe historie i wykonywać różne zadania. Wartość ChatGPT szacuje się na 29 mld USD w 2023 roku. Firmą, która opracowała ChatGPT jest OpenAI.

OpenAI to firma, która opracowała ChatGPT. W chwili pisania tego tekstu nie można kupić udziałów w OpenAI lub ChatGPT. Kiedy inwestowanie w te akcje stanie się możliwe, będziesz mógł przeczytać o tym tutaj.

 

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *