Jak kupić akcje FedEx (2024)? – Inwestowanie w FedEx

Prawie każdy zna FedEx Corporation : ta firma kurierska działa głównie w Ameryce, ale dostarcza również paczki w innych regionach. Wraz z dalszym rozwojem handlu elektronicznego, FedEx może osiągnąć dobre wyniki w przyszłości. Chcesz samodzielnie zainwestować w akcje FedEx? W tym artykule omawiamy, jak kupować akcje FedEx i monitorować ich najnowszy kurs.

Jak kupić akcje FedEx?

Jeśli chcesz kupić akcje FedEx w perspektywie długoterminowej, ważne jest, aby przeanalizować, jak kształtuje się cena akcji. Unikaj inwestowania dużych pieniędzy na szczycie!

Chcesz kupić akcje FedEx na dłuższą metę? Zapoznaj się z brokerami, których możesz użyć do kupna i sprzedaży akcji FedEx:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj FedEx bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w FedEx przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji FedEx?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji FedEx? Na poniższym wykresie można od razu zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje FedEx.

Podstawowe dane spółki FedEx Corporation

Poniżej można znaleźć najważniejsze informacje o firmie FedEx Corporation.

 Analiza akcji FedEx Corporation

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji FedEx Corporation, kluczowe znaczenie ma ich dokładna analiza. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak FedEx Corporation radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji FedEx z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji FedEx Corporation z ostatnich 5 dni:

Jak kształtować się będzie cena FedEx Corporation w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi FedEx Corporation w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Pamiętaj, że ta liczba to tylko prognoza rozwoju cen FedEx Corporation i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Jakie są największe możliwości inwestowania w akcje FedEx?

 • Silna marka: FedEx jest silną i rozpoznawalną marką w branży transportowej.
 • Zamówienia online: pomimo tego, że ludzie wysyłają mniej listów, coraz częściej zamawiają produkty przez Internet. Może to przyczynić się do zwiększenia rentowności FedEx.
 • Globalna aktywność: FedEx działa globalnie, co oznacza, że firma nie jest zależna od wyników w jednym konkretnym regionie.
 • Innowacyjność: FedEx sprawia, że jego sieć logistyczna jest coraz bardziej wydajna, co pozwala mu dotrzymać kroku konkurencji.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje FedEx?

 • Zależność: FedEx jest w dużym stopniu uzależniony od kilku dużych klientów, od których zależy większość jego przychodów.
 • Silna konkurencja: FedEx zmaga się z silną konkurencją. W związku z tym należy zbadać, jak FedEx radzi sobie na tle konkurencji..
 • Cena ropy naftowej: Wyniki FedEx są ściśle powiązane z ceną ropy naftowej. Gdy ropa naftowa staje się droższa, koszty firmy rosną.
 • Regulacje: Zaostrzone przepisy w poszczególnych krajach mogą wywierać presję na wyniki firmy.
 • Substytucja: Amazon uruchamia usługę dostawy. Ponieważ coraz więcej firm samodzielnie podejmuje się tego zadania, rentowność FedEx może spaść.

Kim są najwięksi konkurenci FedEx?

Jak inwestować w akcje FedEx?

 • Step 1: Po pierwsze, wybierz zaufanego brokera online,u którego możesz handlować akcjami FedEx.
 • Krok 2: Następnie wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Dzięki nowoczesnym brokerom online możesz inwestować w akcje już od 100 USD.
 • Krok 3: Zdecyduj, czy chcesz skorzystać ze zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, jaką jesteś skłonny zapłacić za akcje.
 • Krok 4: Naciśnij „kup”, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę. Następnie należy pamiętać o regularnej ocenie inwestycji.

Na temat spółki FedEx Corporation

FedEx Corporation, powszechnie znana jako FedEx, oferuje usługi logistyczne i kurierskie. Usługi te oferowane są drogą lądową, morską i powietrzną.

FedEx Corporation posiada cztery segmenty działalności:

 • FedEx Express
 • FedEx Freight
 • FedEx Ground
 • FedEx Services

Głównym rynkiem dla tej spółki publicznej, której akcje notowane są na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, jest Ameryka. Tam też generowane są około dwie trzecie jej przychodów. Główna siedziba FedEx znajduje się w Memphis w stanie Tennessee.
Buy FedEx shares

Historia FedEx

Założycielem tego kurierskiego imperium jest Frederick W. Smith. Podczas studiów w Yale napisał esej o dobrych perspektywach usług kurierskich w erze komputerów. Kiedy Smith dołącza do armii amerykańskiej w 1966 roku, dowiaduje się wiele o tym, jak wojsko obsługuje swoją logistykę.

W 1967 roku zakłada firmę Federal Express Corporation w Little Rock w stanie Arkansas. Jego celem jest stworzenie międzynarodowej firmy kurierskiej, która będzie w stanie dostarczać przesyłki do wszystkich zakątków Stanów Zjednoczonych.

Początki FedEx

Smith wybiera miasto Memphis jako bazę operacyjną firmy. Tam buduje centralne centrum dystrybucji, z którego można koordynować wszystkie zamówienia.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1973 roku. Pierwszego dnia pracownicy firmy dostarczyli 189 paczek do 25 amerykańskich miast przy użyciu 14 odrzutowców Dassault Falcon. Po kilku latach strat, firma zaczyna przynosić zyski w 1976 roku.

Marzenie Smitha o międzynarodowej firmie kurierskiej staje się rzeczywistością w 1985 roku, kiedy to odbywają się pierwsze loty do Europy, a następnie na Bliski Wschód i do Azji.

Przejęcie TNT

W sierpniu 2015 r. FedEx złożył ofertę przejęcia TNT o wartości około 4,4 mld euro. Przejęcie TNT zostało sfinalizowane w maju 2016 roku. W wyniku przejęcia FedEx stał się drugą co do wielkości firmą transportową w Europie. FedEx przejął TNT, ponieważ chciał rozszerzyć swoją działalność w Europie. Europejska siedziba połączonej firmy znajduje się w Amsterdamie/Hoofddorp.

Czy uważasz, że FedEx odniesie sukces w dalszym podboju rynku europejskiego? Jeśli tak, zakup akcji FedEx może być rozsądnym posunięciem.

Rosnące i spadające ceny akcji

FedEx był w stanie skorzystać na blokadach związanych z COVID-19 i początkiem wakacji w 2020 roku. Jednak od 2021 r. cena akcji wykazuje wyraźny trend spadkowy. Nie jest pewne, kiedy cena akcji zacznie ponownie rosnąć.

Jak to możliwe, że akcje FedEx wzrosły podczas problemów gospodarczych i globalnego lockdownu? Wynika to z faktu, że podczas lockdownu ludzie zamawiali wiele produktów online. Po zakończeniu lockdownu przychody FedEx ponownie spadły, ponieważ ludzie znów mogli kupować swoje produkty w sklepach stacjonarnych.

Ludzie będą jednak nadal robić zakupy online, co czyni inwestycję w FedEx potencjalnie interesującą. Należy zawsze sprawdzać, jak dany udział wypada na tle konkurencji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *