Jak kupić akcje GameStop (2024): inwestowanie w Gamestop

Rozważasz inwestycję w akcje GameStop ? Spółka GameStop stała się znana jako memestock, ale czy nadal warto kupować jej akcje? W tym artykule znajdziesz obszerną analizę oraz najświeższą ceną akcji GameStop.

Jak kupić akcje GameStop?

Jesteś ciekaw, którzy brokerzy umożliwią Ci zakup akcji GameStop? Sprawdź poniższy przegląd brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Gamestop bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Gamestop przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dawniej handel akcjami GameStop był regularnie wstrzymywany. Przykładowo, broker Robinhood całkowicie uniemożliwił użytkownikom kupowanie akcji GameStop. Z tych oraz innych względów warto poszukać wiarygodnego brokera, jeśli zamierzasz inwestować w akcje na poważnie.

Jaka jest obecna cena akcji GameStop?

Chcesz sprawdzić najświeższy kurs akcji GameStop? Na poniższym wykresie zobaczysz, jak wacha się kurs akcji GameStop. Za pomocą przycisków kupna i sprzedaży bezpośrednio rozpoczniesz handel akcjami GameStop.

Dane firmy GameStop

Poniżej znajdują się najistotniejsze dane firmy GameStop.

Analiza GameStop

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji GameStop należy przeprowadzić dogłębną analizę. W poniższym przeglądzie sprawdzisz, jak GameStop radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli przedstawiono ceny akcji GameStop z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena GameStop w ciągu [roku]?

Ciekawi Cię, jak zdaniem analityków spółka GameStop poradzi sobie w tym roku i kolejnych latach? Połączyliśmy przewidywania ekspertów z danymi z Alpha Vantage. Pamiętaj – te dane stanowią tylko prognozę dotyczącą trendu cenowego akcji spółki GameStop, która niekoniecznie się spełni.

Jakie korzyści płyną z inwestowania w akcje GameStop?

  • Hype: Inwestorzy, którzy osiągnęli dobre wyniki dzięki inwestycjom w spółkę GameStop, bacznie obserwują hype. Z kolei Inwestorzy Reddita wywierają silny wpływ na cenę akcji.
  • Znana marka: GameStop jest rozpoznawalną marką w branży gier wideo.
  • Zróżnicowane produkty: GameStop oferuje wszelkiej maści gry i akcesoria dla graczy, w tym przedmioty używane i konsole wideo.
  • Ekspansja: GameStop może rozszerzyć działalność na nowe rynki i poprawić swoje wyniki.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę, kupując akcje GameStop?

  • Zależność od sklepów fizycznych: GameStop jest zależny od sklepów fizycznych, podczas gdy coraz więcej osób robi zakupy online.
  • Konkurencja: GameStop zmaga się z silną konkurencją ze strony innych (internetowych) sprzedawców gier wideo. Ponadto, coraz więcej osób kupuje gry w formie cyfrowej za pośrednictwem platform takich jak Steam i Epic Games.
  • Zmienność: kurs akcji GameStop jest wyjątkowo zmienny, ponieważ spółka stała się memem.
  • Ograniczona innowacyjność: GameStop ma trudności z budowaniem cyfrowej obecności.

Kto stanowi największą konkurencję dla GameStop?

Gwałtowny rozwój GameStop w 2021 roku

Spółka GameStop zyskała uznanie po niebywale silny wzroście na giełdzie w bardzo krótkim czasie. Miało to miejsce w styczniu 2021 r., kiedy drobni inwestorzy rzucili się na akcje GameStop.

Użytkownicy Twittera i Reddita odkryli, że fundusze hedgingowe zbudowały duże krótkie pozycje, więc postanowili wspólnie kupić ogromne ilości akcji GameStop. W rezultacie fundusze hedgingowe zostały zmuszone do odkupienia akcji i nastąpił short squeeze.

Cena akcji GameStop wzrosła z 20 USD do 480 USD w krótkim czasie, ale ostatecznie spadła – po części dlatego, że wielu brokerów zablokowało handel akcjami. Sytuacja związana z akcjami GameStop tylko udowadnia, jak potężną siłę stanowią inwestorzy detaliczni, gdy działają razem.

Jak inwestować w akcje GameStop?

  1. Po pierwsze, otwórz konto u wiarygodnego brokera giełdowego.
  2. Wpłać pieniądze na swój rachunek obrotowy.
  3. Wybierz akcje GameStop i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
  4. Naciśnij przycisk „Kup”, aby wysłać zlecenie na giełdę.
  5. Regularnie oceniaj swoją inwestycję.

O firmie GameStop

GameStop to amerykańska sieć sklepów z grami wideo oraz innymi produktami elektronicznymi. Gamestop sprzedaje również oficjalne gadżety z gier video. Firma powstała w Grapevine w Teksasie i posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i niektórych krajach Europy.

GameStop sprzedaje głównie konsole i gry wideo od głównych dostawców, takich jak Microsoft, Sony, czy Nintendo. Swoje produkty oferuje w niespełna 5 900 sklepach na całym świecie, przy czym niektóre z nich stanowią filie (np. Micromania, EB Games i ThickGeek). Co więcej, GameStop sprzedaje gry i towary za pośrednictwem kanałów online.

Akcje GameStop

GameStop jako spółka notowana na giełdzie

GameStop ma długą historię na giełdzie. Firma została założona w 1984 roku, a na giełdę trafiła w 1988 roku. W tym czasie spółka nosiła jeszcze nazwę Babbage’s.

Dopiero gdy założyciele spółki zaczęli przejmować inne firmy z branży elektroniki użytkowej i rozrywki, nazwę zmieniono na GameStop (1999 r.). W trakcie swojego istnienia spółka regularnie dokonywała przejęć innych firm.

Czy wartość GameStop ponownie poszybuje w górę?

Ogromny wzrost cen akcji GameStop nie utrzymał się zbyt długo. Miesiąc po osiągnięciu najwyższej ceny, kurs akcji zaczął wyraźnie spadać. Szansa na to, że cena akcji GameStop ponownie osiągnie zbliżony poziom, jest nikła.

W dłuższej perspektywie akcje wycenia się na podstawie ich wyników. Jeśli chcesz zainwestować w akcje GameStop, zalecamy sprawdzenie najświeższych wyników finansowych spółki.

Czy warto kupować akcje GameStop?

Kupowanie akcji GameStop raczej nie jest dobrym pomysłem na inwestycję długoterminową. Większość zysków spółki GameStop pochodzi z jej fizycznych sklepów, a obecnie istnieje wyraźny trend w kierunku kupowania gier online za pośrednictwem usług takich jak Steam.

GameStop stara się wzmocnić swoją cyfrową obecność, ale wątpliwe jest, czy spółka podoła ogromnej konkurencji. Dlatego przed zakupem akcji warto dokładnie przeanalizować wyniki biznesowe GameStop.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *