Godziny otwarcia giełd w Holandii (2024)

Każdy holenderski inwestor doskonale zna holenderską giełdę papierów wartościowych i związany z nią indeks AEX. Ale jakie są godziny handlu na holenderskiej giełdzie? W tym artykule przedstawimy aktualne godziny pracy holenderskiej giełdy.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Holandii? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny handlu na holenderskiej giełdzie papierów wartościowych?

Holenderska giełda papierów wartościowych (znana również jako Euronext Amsterdam) jest otwarta od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:30.

W przypadku Polski jest to ta sama strefa czasowa, tak więc wystarczy, że spojrzysz na zegarek.

W które dni holenderska giełda będzie nieczynna w 2023 roku?

Holenderska giełda jest zamknięta w kilka dni świątecznych. Mądrze jest umieścić te dni w swoim kalendarzu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w które dni nie możesz handlować akcjami na giełdzie:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

W porównaniu do wielu innych giełd, holenderska ma dość elastyczne godziny otwarcia. Jednakże jest nieczynna w weekendy. Nie można zatem handlować akcjami na holenderskiej giełdzie w sobotę/niedzielę.

Investing in the Netherlands

Kiedy AEX jest otwarty?

AEX jest najpopularniejszym holenderskim indeksem giełdowym. AEX śledzi 25 akcji o najwyższej łącznej wartości na giełdzie w Amsterdamie. Średnia ważona tych akcji określa wartość indeksu. Główne spółki wchodzące w skład indeksu AEX to Royal Dutch Shell oraz Unilever.

AEX to indeks, który śledzi holenderską giełdę papierów wartościowych. Oznacza to, że możesz handlować AEX od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:30 czasu polskiego. Te godziny otwarcia mają również zastosowanie do AMX i ASCX.

Handlując instrumentami pochodnymi na AEX, możesz robić to również w godzinach przed i pozarynkowych. Sprawdzisz u swojego brokera, kiedy możesz handlować poza zwykłymi godzinami handlu.

Jak i gdzie inwestować na holenderskiej giełdzie?

Chcesz samodzielnie inwestować na holenderskiej giełdzie? Możesz to zrobić za pośrednictwem brokera. Poniżej możesz zobaczyć, którzy brokerzy akcji oferują możliwość inwestowania w akcje notowane na AEX:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w Holandii, przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat giełdy w Amsterdamie

Giełda w Amsterdamie jest jedną z najstarszych giełd na świecie. Giełda została otwarta przez VOC w 1606 roku. Opcje i kontrakty terminowe również powstały na holenderskich giełdach. Niektórzy inwestorzy twierdzą nawet, że handel akcjami został wynaleziony w Holandii.

Ważne jest, aby uważnie śledzić godziny otwarcia holenderskiej giełdy. Codziennie na Beursplein rozbrzmiewa gong oficjalnie rozpoczynający handel. Giełda często natychmiast reaguje na to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku godzin.

Rozsądnie jest również śledzić godziny handlu na innych giełdach. Kiedy otwierają się inne ważne giełdy, może to również znacząco wpłynąć na wartość holenderskiej giełdy.

Akcje na holenderskiej giełdzie papierów wartościowych są notowane w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty holenderskiej.

Holenderska giełda papierów wartościowych znajduje się w Amsterdamie, stolicy Holandii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełne dane adresowe to:

Beursplein 5
1012 JW Amsterdam, Holandia

Możesz również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +31 20 721 4444.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *